Jump to content

pc donma kilitlenme

delidivane

Recommended Posts

arkadaşlar

ben bi internet cafe işletiyom 1 haftadır donma yada kilitlensme ssorunu yaşıyoruz bu sorunu 3 bilgisayar mühendisine gösterdik bir çare bulamadılar hiç umudumuz kalmasada yinedde burada bu konuyu açma ihtiyacı duydum SORUN ŞU ŞEKİLDE: 13 pc var ana masa dahil 5 ile 10 dakika arasında bilgisayarlardan 8 i donuyor yada kilitleniyor yani hiç bir işlem etmiyor klavye calışmıyor fare işlem etmiyor bu pc lerde deep freeze de var buna rağmen virüs olabilirmi ağ kablosu takılıyken bu sorun ortaya cıkıyor ağ kablosu cıkarılınca sorun yok bu arada billere format atildı ve sorun haala sdevam ediyor hdd lere fabrika sormatı atıldı yine haaala aynı sorun bir pc ye 8 kere atıldı kalıtsal virüs diye haaala aynı biz caresiz kaldık bu sorunu yşayan arkadaşlar varsa yardım edin irtibata geçerseniz sevinirim tşk saygılar

dostum inşallah sorununa çözüm bulursun. Ben pek bu işlerden anlamam ama merağımdan soruyorum. Ağ kablolarını ethernet girişlerinden donan pclerle donmayan pclerinki ile değiştirmeyi denediniz mi? En azından bu size sorunun ağ kablosundan yada ağdan mı yoksa pcden mi kaynaklandığı konusunda bir fikir verir. yani kabloları değişirtirmenize rağmen yine aynı pcde sorun veriyorsa ethernet kartlarını bir kontrol edin derim. İnşallah bu şekilde sorunu çözersiniz!!!

arkadaşlar

ben bi internet cafe işletiyom 1 haftadır donma yada kilitlensme ssorunu yaşıyoruz bu sorunu 3 bilgisayar mühendisine gösterdik bir çare bulamadılar hiç umudumuz kalmasada yinedde burada bu konuyu açma ihtiyacı duydum SORUN ŞU ŞEKİLDE: 13 pc var ana masa dahil 5 ile 10 dakika arasında bilgisayarlardan 8 i donuyor yada kilitleniyor yani hiç bir işlem etmiyor klavye calışmıyor fare işlem etmiyor bu pc lerde deep freeze de var buna rağmen virüs olabilirmi ağ kablosu takılıyken bu sorun ortaya cıkıyor ağ kablosu cıkarılınca sorun yok bu arada billere format atildı ve sorun haala sdevam ediyor hdd lere fabrika sormatı atıldı yine haaala aynı sorun bir pc ye 8 kere atıldı kalıtsal virüs diye haaala aynı biz caresiz kaldık bu sorunu yşayan arkadaşlar varsa yardım edin irtibata geçerseniz sevinirim tşk saygılar

Aklıma dotnetfx programının yüklü olduğu, Çalışma grubunun isimlerinin ayrı olması ve başlangıç programlarının çok olması geliyor. Yani:

1) Firmwork dotnetfx varsa bunları bir kaldırmayı dene (Zira bu programın PC kilitlediğine çok kez şahit oldum)

2) Ağ kimliklerinin her PC'de isimlerinin aynı olmaması. İsimler aynı değilse aynı yapmanı tavsiye ederim.

001nw0.jpg

Please register to see this content.

3) Güvenli kipte açarak "msconfig" ayarlarından başlangıç programlarını inceleyip gereksizleri silmek.

Bunları bir dene istersen.

ağ yokken sorunda yok demişsin demekki ağ yapılandırma sorunu yaşıyorsun her makineye elle ip ver otomatik almasın hiç bir makine ozaman sorunun çözülür

eğer bu yöntemle sorunun çözülürse dhcp sunucusunu yani modemini değiştirmeni yada resetlemeni öneririm

eğer düzelmez ise ağını workgroup değilde başka bişi yap örn. XNET buda sorununu çözemez ise

cafe otomasyonu olarak kullandığın bir program vardır onun clientlerini kaldır tekrar dene

bunlar çözüm olmazsa hiç bişi olmaz heralde kolay gelsin

arkadaşlar ben haala çalışıyorum ama bugünde sorun çözülmedi sizlerin yardımı için teşekkür ederim ama faydası olmadı yine donma yapıyor ben kafayı yedim tabiri caizse zaman aralığı belli 8.10 dk ile 8.59 dk ile donuyor ben devam ediyorum saolun yine yardımlarınızın devamını bekliyorum hepinize sağlık dolu mutlu ve kutlu nice bayramlara

aynı sorunla bende karşı karşıyyaım dün gece kasayı açmış kuracalarken çalıştırdım ve hardiskin görülmediği uyarısını verdi bende hard disk slotlarını değiştirdim şimdilik bi problem görünmüyor ama yine arada donma yapmakta ağ bağlantısı yada diğer sebebler olduğun sanmıyorum çünkü benim ağ takılı veya değilkende donma yapıyor :)

arkadaşlar geçen hafta cuma günü öğleden sonra internete bağlı bütün bilgisayarlarda aynı problem yaşanmakta ve çözüm olarak full format + disk yapılandırması derim...

bunu yaptık bile ama yinede nafile orjinal lisan olmasına rağmen boyle ben şu anda evdeyim ama ve tnc xp2 kurdum sorun haala aynı

şimdi yine donmadan ben yazımı bitirmeliyim birazdan yine yazarım

bunu yaptık bile ama yinede nafile orjinal lisan olmasına rağmen boyle ben şu anda evdeyim ama ve tnc xp2 kurdum sorun haala aynı

şimdi yine donmadan ben yazımı bitirmeliyim birazdan yine yazarım

selamlar.. kullandığın switch i değiştirdin mı hiç.. ve birde ip dağıtan cihazını kontrol et. donanımlarla boşuna uğraşmayın onlardan olduğunu sanmıyorum çünkü okadar makina donaımlardan aynı anda donması imkansıza yakın.. şunu deneyim ipleri ana mkinadan dağıtın.. bir ihtimal .belki ondandır..

Format, İşletim Sistemi yada Yazılım değil senin derdin. Eğer böyle olsaydı bu kadar fikirle mutlaka hal olurdu. Ağ bağlantılarınızı HUB yada SWICH'inizi kontrol edin. Bağlantılarınızda problem var sizin. Donanımlara bakın;

HUB

SWICH

ETHERNET KARTLARI vs. gibi

Yazılım olarakta geçende söylediğim Ağ kimliklerini kontrol edin.

Format, İşletim Sistemi yada Yazılım değil senin derdin. Eğer böyle olsaydı bu kadar fikirle mutlaka hal olurdu. Ağ bağlantılarınızı HUB yada SWICH'inizi kontrol edin. Bağlantılarınızda problem var sizin. Donanımlara bakın;

HUB

SWICH

ETHERNET KARTLARI vs. gibi

Yazılım olarakta geçende söylediğim Ağ kimliklerini kontrol edin.

internet cafemdeki bilgisayarlarda tamam hub yada swich diyelim peki evdeki bilgisayarımda da aynı benim bilde internet ağ geçidini göstermiyor bunu nasıl geri getiririm bir bilgisi olan varsa yardım edin ayrıca bu bile tnc sp2 yükledim sorun haala aynı 8.ci dakikadan sonra bilgisayarım donuyor ve internetteki bilgisayarlardada aynı ben yine kafayı sıyırdım galiba:)

internet cafemdeki bilgisayarlarda tamam hub yada swich diyelim peki evdeki bilgisayarımda da aynı benim bilde internet ağ geçidini göstermiyor bunu nasıl geri getiririm bir bilgisi olan varsa yardım edin ayrıca bu bile tnc sp2 yükledim sorun haala aynı 8.ci dakikadan sonra bilgisayarım donuyor ve internetteki bilgisayarlardada aynı ben yine kafayı sıyırdım galiba:)

kardeş valla benim aklıma birde ısınma sorunu geliyor ekran kartı ve cpu ya bir bak ..:D yada bilgisayarları elden çıkar :glare:

Arkadaşım bende cafeciyim donmanın genel nedeni ekran kartından kaynaklanıyo ağ çakışması yoksa ekran kartının fanlarını kontrol et yani donanımsal sorun eger çözemessen yardımcı olurum

saol tolga bunlarıda denedik 10 gün oldu mühendisler ggeldi yinede sorun bulunamadı kesinliklecok basıt bir sorundur diye tahmnin ediyorum ama nesesidir oradı meçhul fakat cafeyi sardığı gibi şimdide evimi sardı bu sorun evdeki kendi pc'nde de bu sorun var pardus kurulunca sorun yok ama tnc xp3 veya prjinal xp sp2 kurunca sorun oluyor bence bu bir ağ bağlantı sorunudur herhaldı şimdi benim pc donmadan cıkmam lazım yine yazarım tşk

bu nedir bende anlamış değilim salgın bi hastalıkmı :p deli olacağım sorunun çözümü için bir donanımda bulmakta çok zor benim ram uyarı ışığı sürekli yanıyor sonra pc çalışmaz hale gelior ramleri değiştirdim hala aynı sorun yani tüm makineyimi değiştiricez acaba :glare: inşallah çözüm bulabiliriz ağdan kaynaklandığını zannetmiyorum 4 kişiyiz ama 1 bende var :D

• 3 hafta sonra ...

Merhaba...Sorunun Kesinlikle Virus Bir makinanda test edebilirsin.makinın int. baglantılarını kes. ve kesinlikle fdisk cek ve yavas bicimlendir. sonrasında sendeki programları kurma ve int. indir ki bundan önce de kaspersky antivirusu kur sorunun kesinlikle düzelcektir. benim ortagımın cafesinde de aynı sorun vardi bu sekilde cözmüstüm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...