Jump to content

Windows'um Pes Etti Böyle Bir Hata Verdi :)

chAsEEr

Recommended Posts

bu hatayı,usb bellekleri,bilgisayarımızın önünde bulunan usb girişlere taktığımzda(herzaman değil) yada kalitesiz,uzun,standart dışı ince izolesiz kablo kullandığımzda,usb hub kullandığımızda,kalitesiz powerlardan kaynaklanan,yük arttığında 5v. usb geriliminin 4.7v.un altına düştüğünde yapar.

usb hub kullandığımızda aşırı yüklememiz gerekiyorsa,mesela usb dizüstü hardiski kullanıyorsak adaptörlü hub kullanmamız gerekiyor,yoksa yol çok derin diye windows bizi uyardığını zanneder.

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply
bu hatayı,usb bellekleri,bilgisayarımızın önünde bulunan usb girişlere taktığımzda(herzaman değil) yada kalitesiz,uzun,standart dışı ince izolesiz kablo kullandığımzda,usb hub kullandığımızda,kalitesiz powerlardan kaynaklanan,yük arttığında 5v. usb geriliminin 4.7v.un altına düştüğünde yapar.

usb hub kullandığımızda aşırı yüklememiz gerekiyorsa,mesela usb dizüstü hardiski kullanıyorsak adaptörlü hub kullanmamız gerekiyor,yoksa yol çok derin diye windows bizi uyardığını zanneder.

YAZDIKLARINIZ ÇOK MANTIKLI GELİYOR FAKAT BU USB KABLO ORJİNAL Bİ YEDEĞİNİ BULMAK KOLAY DEĞİL

AYRICA BANA FARKLI İKİ FORMATTA SİLİNMİŞ BELLEK ADRESLERİNİZ ÇAKIŞMASI GİBİ GELİYOR BU KONUYU ÇOK ARAŞTIRDIM. VE BU SONUÇ ÜZERİNDE ÇOK DURULMUŞ NE DERSİNİZ?

YANİ DAHA ÖNCE NU MP4 FAT32 İLE FORMATLANMIŞ YANLIŞLIKLA WİNDOWS TARAFINDAN VE TEKRAR FAT OLARAK FORMATLADIM.AMA SORUN DEVAM EDİYOR NTFSS FOTMAT ATMADIM Bİ PROGRAM FALAN ARADIM FEKAT AMAL LAKİN BULAMADIM.

Bİ ELEKTRONİK ÖĞRENCİSİYİM VE NE ZAMAN GERİLİM DÜŞÜMÜ OLACAĞINI AZ DA OLSA BİLİYORUM KABLO DEĞİL KÜÇÜK SOKET KULLLANIYORUM ARADAKİ MESAFE ÇOK KISA DOSTUM.

Bİ DAHA DÜŞÜN DERİM

SAYGILAR CEVABINIZI BEKLİYORUM.

bilgisayar teknikservis yönetiminde çalışıyorum,bunu yazmamdaki amaç hava atmak değil,bu sorun sık sık karşımıza çıkıyor ve raporlarını ben tutuyorum,ve tek çözümü oluyor oda usb besleme gerilimi,anakartın yük altındaki geriliminden emin ol,en iyisi powerı bir değiştir,amacım sorununun çözümünde bir nebze olsun yardımcı olmak,birşeyleri değiştirerek ancak çözüme ulaşabilirsin,ısrarla besleme ünitesini bir değiştir dene derim,kolay gelsin.

bunun haricinde hata veren cihazın olmadıysa cihazdada(mp4) elektronik arza olabilir.

• 3 ay sonra...

Yol çok derin hatası mı bunu biliyorum benimde başıma gelmişti :D Zaman zaman windows un harddrive daki verilerini taşıyan system volume information dosyalarında bozulmalar veya memory cell bellek atlaması yüzünden kaynaklanan senkronizasyon bozukluğu yüzünden windows hard drive konumlandırıcısının recognizasyonun da uyumsuzluk algılar, Ashamboo Win optimizer (nasıl yazıldığını bilmiyorum) programının harddrive araçlarını kullanarak harddiskinin bölümlerini onarmayı deneyebilirsin..... Ayrıca system kaynaklarında yığılmalar olmuş olabilir, sildiğin eski programların kayıtları regedit denilen bir bölümde kod halinde tutulur ve çoğu programı kaldırdığın zaman bu kayıtlar silinmez, silinmeyen bu kayıtlar komut anahtarlarından oluştuğu için windows un başka fonksiyonlarıyla çakışabilir, reg cleaner gibi bir program bularak bu sorunu da çözebilrsin ayrıca system performansın artacaktır.... Sana en iyi tavsiyem güzel bir format kolay gelsin.... Bu tavsiyeleri vermemin sebebi sistemin kısa bir zaman sonra çökebilir bence fazla zaman yok..........

bu hata benimde başıma geldi. hemd birkaç kez. winrardan çıkarma işlemi yaparken eğer çıkaracağınız dosya çok iç dizinlerde ise ve çıkardığınız dizinler de çok uzun ise sanırım adres satırı taşması oluyor. bu yüzden çıkaramıyor.

Bu sorunun en basit çözümü, çıkaracağınız dosyayı anadizine çıkarın. mesela c: veya d: gibi dizinlere direk çıkarın. sorun yaşamazsınız ozaman.

şaka bi yana nereye kopyalıyorsan o yerdeki sektörde birşey olabilir yada antivirüsün onu önlemiş olabilir uzak dediği belkide dosya boyutu çok olduğu ve kopyalanacak yerin zor okunmasından olabilir format at istersen yada harddiskini yada nereye kopyalıyorsan onu defrag yada hata gidercilerle temizlet.saygılar

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...