Jump to content

Laptop ve Digital Kamera Önerileri

blackman12

Recommended Posts

arkadaşlar bir laptop almayı düşünüyorum ve malum öğrenciyim ve taksitlerini kendim ödeyebileceğim boyutlarda bir laptop arıyorum 1200-1300 ytl arası bir fiyat olmasını isterim. Ama fiyat/performans ı idare etmeli. Bilgisayarda oyun veya çok kasacak birşey yapmayacağım genel bildiğimiz programları kullanması yeter.

Bugun teknosada fiyat araştırması yaptım fiyatlar teknosa olduğunu düşünsek bile gayet uygun.Sizden de tavsiyeler bekliyorum.Birde digital kamera almak istiyorum (doğa fotoğrafları çekme hastasıyımdır avatarımdan anlayabileceğiniz gibi) buna göre bir fotoğraf kamerası öneriniz var mı (videoda çekse tam süper olur fiyat önemli değil çok uçuk olmadıkça)

MSI M670XB AMD DularCore 1.7 512MB 80GB 15.4W PARLAK E. NVIDIA-6100 256MB DESTEKLI DVDRW

İşlemci AMD DulaCore 1.7 GHZ

Bellek 512MB DDR2 667MHz

Sabit Disk 80 GB 5400 RPM

Ekran Kartı Nvidia Geforce Go 6100 ( 256MB Turbocache Video Ram)

Ekran 15.4 ınc TFT WXGA (PARLAK) Ekran

Optik Sürücü DVDRW-Super Multi Çift Katman

Wireless 802.11a/b/g

4-1 Kart Okuyucu

4 x USB2.0, 1 x PCMCIA Tip 2, VGA görüntü çıkışı, S-Video TV Çıkışı

Nümerik Tuş Takımı [19mm tuş aralığı] + Türkçe Klavye

İletişim / Bağlantı Ethernet, Entegre Modem

Ses Realtek® ALC883 yüksek tanımlı ses, stereo entegre hoparlör

Pil Tipi 6 Hücreli

Ağırlık (kg): 2.5 kg

İşletim Sistemi Linux

bu bilgisayara 512 rem daha ekliyorum ve satıyorum. gerçekten büyük performansı var M.Wanted yarış oyununu sorunsuz oynadım

remiyle beraber (1gb olarak ) 950 ytl gibi bir rakam alınabilicek en iyi ekonomik makina bana göre.

kamera olayına fazla takma a4 tech marka kameraları 40 ytl den al kullan en iyi görüntü onlarda.

saphhire ati 9250 256 mb ekran kartı için 70 ytl pahalı mıdır ucuz mudur

intel core 2 duo e4500 800mhz 2mb cahce 2.2 ghz 229,27 ytl pahalı mıdır ucuz mudur (2 mb cache hariç gerisi hoşuma gitti)

Please register to see this content.

bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

ACER 5710.. Tek geçerim 1100 ytl gibi fiyatla linuxlu modelini alabiliyorsunuz. 1250 lirayada Vista lı modeli var. Bence fazla para vermeye gerek yok. Kendime de aldım bi tane..

COre duo 2.0 işlemci, 1 Gb ram. ( 1 tane slot boş tek 1 gb var..) 120 sata HDD, 15.4 ekran. 5 li kart okuyucu, s-video çıkışı, DVDRW, bu fiyata bulunmaz bi alet bence. Hemde ACER kalitesi..

Please register to see this content.

Mobil Ödeme Kodu : 125030552

İşlemci : AMD Turion 64 2X TL58 (1.9 ghz imiş)

Bellek : 2 GB 1024*2 533 yada 677 şansına

Sabit Disk : 160 GB

Ekran Boyutu : 15,4"

Bluetooth Portu : Yok 10 ytl ye alıp lazım olunca takarsın ama kart okuyucu var :blink:

Ekran Belleği : 128/512 Hypermemory

Garanti Süresi : 2 Yıl

Model : AS5105WLMİ

Bellek Tipi : DDR2

Ekran Özelliği : WXGA

Modem : Var

Grafik Tipi : ATI Mobility Radeon X1300

Optik Sürücüler : DVD Super Multi

Menşei : İthal

Pil Tipi : 6 Hücreli

Wıreless : Var

Kart Okuyucu : 5 in 1

Dahili Kamera : Var

Yazılım : Windows Vista Home Premium

sitede 899+kdv 1061$ + 100 ytl hediye çeki ama yok üstdeki 444 lü nodan taksimde 15 ( 2 sini ben aldım :blink: ) içerenköy mazasındada 30 küsür var dediler ama 100 ytl hediye sadece internet satış sitesine özelmiş bu arada tl-58 1.9ghz hız olarak bence kaçırma ist. da değilsen birine aldır yada kendin al derim.cihaz çok güzel ist daki yeğenlerime aldırdım üniverstede okuyorlar ancak bir ay sonra cihazları canlı olarak görebilirim ama onlerında hoşuna gitmiş hız ve performans olarak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...