Jump to content

İmei Numarası Klonlama

gαяƒι™
 Share

Recommended Posts

çok basit bir iş. Benim faturalı orjinal telefonumu hıyarın biri(affınıza sığınarak) klonlamış bende garanti için adamları aradım adamlar 6 kere yer değiştirmiş. 5 yeri buldum da son gittikleri yeri bulamadım ben de gittim bir telefoncuya 10liraya benim eski takozun imei numarasını yeni telefonuma klonlattım. Yaklaşık 2 dk sonra telefonumu geri aldım. Telefonlar için olan yazılımlarla klon işlemide sağlanıyor olmalı.

Bunu sen yapamazsın. Çünkü imei yazma muhabbeti programlarla oluyor ve bu programların heredeyse tamamı dongle denilen koruma aparatları ile destekleniyor.

Çokça program var bunun için ve çokça aparat. Halıma gelen grifin var, blackbox var, şu italyan saras ın yaptığı var. Jaf box, twister vs.. En yeni çıkanı grifin, en ünlüsü bir ingiliz ve sarasın yaptığıdır.

Yalnız bu işleri bilen birisi yapmalıdır. Yanlış hatırlamyıor isem, yanlış işlem yapıldığı zaman yazılımsal olmaktan çıkabilir. Teknik olarak da müdahale etmek gerekebilir.

Ayrıca nokianın bazı modellerimde imei degisirmek icin uem denilen alttan tırnaklı bir entegrenin degismesi gerekir. Bu degistirmeyi de teknik bilgisi daha fazla olan ve el pratigi cok olanın yapması yerinde olur. Ki bildigim kadarıyla bu daha maliyetli bir is. Cunku uemler cok pahalı.

Benim calistigim Denizli'de bir arkadasim var. Hemen hemen butun box ve aparatlar mevcut. Hallediyor benim isimi :)

Bunu sen yapamazsın. Çünkü imei yazma muhabbeti programlarla oluyor ve bu programların heredeyse tamamı dongle denilen koruma aparatları ile destekleniyor.

Çokça program var bunun için ve çokça aparat. Halıma gelen grifin var, blackbox var, şu italyan saras ın yaptığı var. Jaf box, twister vs.. En yeni çıkanı grifin, en ünlüsü bir ingiliz ve sarasın yaptığıdır.

Yalnız bu işleri bilen birisi yapmalıdır. Yanlış hatırlamyıor isem, yanlış işlem yapıldığı zaman yazılımsal olmaktan çıkabilir. Teknik olarak da müdahale etmek gerekebilir.

Ayrıca nokianın bazı modellerimde imei degisirmek icin uem denilen alttan tırnaklı bir entegrenin degismesi gerekir. Bu degistirmeyi de teknik bilgisi daha fazla olan ve el pratigi cok olanın yapması yerinde olur. Ki bildigim kadarıyla bu daha maliyetli bir is. Cunku uemler cok pahalı.

Benim calistigim Denizli'de bir arkadasim var. Hemen hemen butun box ve aparatlar mevcut. Hallediyor benim isimi :)

Açıklayıcı bilgilerin için çok teşekkürler.

Ayrıca telefonların kendi güvenlik mekanizmaları var. Bu mekanizmada bir aksaklık bir uyumsuzluk olur ise şayet, sırf güvenlik açısından dolayı telefonunuz aniden "contact service" muhabbetini dile getirebilir.

Bozuk gibi durup, türlü hatalar veren, ve fakat 112 'yi arayan her telefonun yazılımsal bir müdahale ile düzeltilebilir.

contact service, herhangibir sıvı teması olmaması halinde, yüksek ihtimail yazılımsal olarak düzeltilebilir.

• 4 years yıl...

[quote name='sk8er_boi' date='08 Ekim 2006 - 12:13 ' timestamp='1160310186' post='8581']
eski 5110'umun imei sini basit bir programla ve yeterli bir data kablosu ile değiştirebilmiştim. Yazılım atabilen kitlerle değiştirilebilir.
[/quote]

Nasıl Yaptığını Açıklayabilirmisin.