Jump to content

Pc Açılırken Sorun

bayezid

Recommended Posts

şöle anlatim bende Asus Mx bilmemne anakart :D Amd 4.00 işlemci var ona bağlı Hdd id girişli dha yeni topladım hdd değişmedim eski pcden samsung 40 gb hdd id girişli bi sorun yoktu sonra Dvd writer aldım sata girişli onu taktım ve pc ilk açtığım zaman açılmıyo simsiyah ekran öel duruyo kapatıyorum bi daha açıyorum bu sefer açılıyo hddyi görüyo yani napmam lazım acaba ilk önce satayımı görüyo boot ayarlarıana baktım ilki Hdd sonra dvd falan filan neden böle oluyo acep ????

Sata HDD alırsanız sorun çözülür büyük ihtimalle. Sata daha hızlı bir kanal olduğundan önce rwyi görmesi muhtemel. Bootla alakasız bir durum bu.

tşk.ler bende öyle tahmin etmiştim ama bide kesin bi bilgisi olan varsa sevinirim yada bi çözümü var ise !

Arkadasım öncelikle sata ilkin görüo die bişe yok.Bios'un Boot Menüsünden Birincil olarak hangisini sectiysen onu görür pc'in. Sen Bi ide kablosunu değiştir. Ya da Win98 cd'si ile hdd'ni full bicimlendir.sonra xp kur hatta fat32 tercihin olursa işin çözülme ihtimali %90 gibi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...