Jump to content

Smart İnstall Maker Ile Katılımsız Kurulum

blackman12
 Share

Recommended Posts

Arkadasim anlatim videonu izledim.Anlatim videonda masaustune link konusunda bilgi vermissin.Benim ogrenme istedigim program kisminda kendi olusturdugum bir dosya icine kisa yolu olusturmak istiyorum.Bu konuda yardimini bekliyorum.

Ornegin: Baslangic - Program - Dosyalarim - Kisayol

• Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 ay sonra...
%ProgramFiles%\%InstallPath%\ccleaner.exe yanlıştır. sadece %InstallPath%\ccleaner.exe yeterli.

Akşam yanlış resmi eklemişim Ki oda zaten yanlışmış..ancak ben dün akşam 5 programı senin bu proyla katılımsız yaptım ve yol olarakta

%ProgramFiles%\ccleaner.exe[/CODE]

gösterdim..cd ye attım ve sanalda test ettim...her hangi bir sorun vermedi...Program Files içinde bu yola kurulumu yaptı...başlat-programlar kısa yol attı,tıkladığımda açıldı program...

freylnleqhhadi07rmf.jpg

vnsrw3vpib5gilt80e3n.jpg

• 2 hafta sonra ...

Benim Bir sorunum var arkadaşlar resimde aşağıda ama videonda dosyaları bir yerden seçiyorsun klasörleri başka bir yerden ama benim seçeceğim klasörün içinde başka bir klasör daha var yani:

bg2xpd.png

ben mesela skins olarak seçtim ama yüklerken skins olarak klasör koymuyor hani ınstallpaths sonra aero glass yazıyor ama normalde ilk önce skins sonra aero glass olması gerek alt klasör şeklinde

skins olarak seçip setup dosyasını yaptıktan sonra kuruyorum katılımsız olarak ınstallmakerde kurulum bittikten sonra aeroglass.exe dosyasını çalıştırmasını istedim yani komutunu girdim ama kuruyor hata veriyor yani çalıştırmıyor öbür türlü yaptığımda direkt aero glass olarak seçtiğimde yine hata veriyor ama ınstallmakerde dosya değilde klasörleri ekledeğimiz yere geliyorum direkt tüm klasörü seçiyorum içinde alt klasörler falan dosyalar falan var , öyle yaptığımda kurulum bitiyor aeroglass dosyasını çalıştırıyor ama bu seferde kısayolda sorun oluyor kısayoluda yapamadım zaten

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar bunuda dün gece saat 1 e yakın çektim birkaç yanlışlık olabilir mazur görün inanılmaz uykuluydum ama ancak o saatte fırsat bulabildim.

Anlatım:

http://rapidshare.com/files/280403021/smart_install_maker_anlatim_by_blackman12.rar
http://www.4shared.com/file/204206351/6ec928d8/smart_install_maker_anlatim_by.html[/CODE]

Programın 5.0.2 versiyonu senolsenol1 tarafından türkçe ve katılımsız:

[CODE]http://www.box.net/shared/iu8002bs9e[/CODE]

Serial:

Name : vipinrl

Serial: EBRRT-A6BIB-YOHWB-B36VI-81ZZ8

Blackman kardeş bu harika anlatımın 2 yıl önce olmuş ama o kadar güzel bir anlatımki hala güncelliğini bu gün yazılmış gibi koruyor.Ben bu gün takip ettim ve anlattıklarını tatbik

ettim ama nerede yanlış yaptım bilmiyorum "Copyright © 2008, %CompanyName%" kısmına sen blacman12 yazdın bende deneme olduğu için rasgele bir isim "Vinyl_V680D.exe" yazdım katılımsız yaptığım tüm programlar bu isim aaltında tek program olarak ve verdiğim setup simgesiyle çıktı.

Çokmu cahilce bir hata yaptım ve hata nerede yardım edersen çok mutlu olacağım.

Saygılarımla...

Her nedense bu forumda birşey sorunca ilgiliden cevap almakta zorlanıyor ve sebebini çözemiyorum,zira

Blacman 12 arkadaşımdada böyle oldu, bir ricada bulundum "smart install makerle kalıtımsız yaptığım programlar tek exe halinde ve açamıyorum"diyerek yardım istedim.

Kendisi online olduğu halde hala bir cevap alamadım ümidim kırılmak üzere ben bu forumun bilgisine inandığım için bu forumdaki arkadaşların bilgisinden yararlanmak istiyorum.

Blacman 12 arkadaşımın anlatımıyla sanırım programları katılımsız yaptım ama şimdi o tek exe yi açamıyorum lütfen bir dostun yardımına ihtiyacım var.

Saygılarımla...

Dostum bende dün çıkarttığım TNC Web 2 projesini bu programla ve verilen anlatıma göre katılımsız yaptım. Gayet iyi çalışıyor. Bir hata olsa gerek. CTRL + S kombinasyonuyla proje dosyanı kaydedip paylaş bir bakalım istersen.

Mesajına bir cevap geldimi insan rahatlıyor,çok teşekkür ederim dostum...Anlatımın sonuna baktımda onun katılımsızlarıda tek exede toplanmıştı işte bu tek exe de toplanan bu programlar nasıl açılıp ortaya çıkacak ben bunu yapamadım..

Birde CTRL + S kombinasyonuyla proje dosyanı kaydedip paylaş bir bakalım istersen.Cehaletimi bağışla ben bu işlerde acemiyim o nedenle bu cümleden bişey anlamadım :)

Saygılarımla...

Birde CTRL + S kombinasyonuyla proje dosyanı kaydedip paylaş bir bakalım istersen.Cehaletimi bağışla ben bu işlerde acemiyim o nedenle bu cümleden bişey anlamadım :)

Saygılarımla...

sim i ingilizce kullandıgını dusunerekten söylüyorum; ana menude file yazana yere basıp save as.. de ve kolay ulasabileceğin bir yere mesela masaustu yada belgelerim klasörünü göstererek kaydet ve o dosyayı buraya upload et ki kontrol edilsin..

Demogoji yapmanın sırası değil şehırdışından yeni döndüm ve sayfalarca konuyu tek tek incelerken senin ki gözümden kaçmış. Sorunun da şu eğer oluşturulacak exe adını değiştirdiysen örneğin varsayılan olarak setup dır onu blackman12 yaparsan, program sadece blackman12 olarka çıkartacaktır yani dosyan uzantısız çıkacaktır uzantılı çıkması için blackman12.exe diye yazmalısın.Ve dikkat et bak OLUŞTURULACAK YER bölümüne yazıcaksın

Bu bölümüde ben izah edeyim

Mesajına bir cevap geldimi insan rahatlıyor,çok teşekkür ederim dostum...Anlatımın sonuna baktımda onun katılımsızlarıda tek exede toplanmıştı işte bu tek exe de toplanan bu programlar nasıl açılıp ortaya çıkacak ben bunu yapamadım..

xekeru diğer kısmını anlatmış. Anlattığı işi yapan buton altta kırmızı olarak belirtildi.

1-1.jpg

Katılımsız yapacağın programın dosyaların seçtikten ve gereken ayarlamaları yaptıktan sonra resimde belirttiğim yeşil bölüme tıklıyorsun üstteki bardan. Proje sana katılımsız halde geliyor. Katılımsız hazırlarken hangi klasöre çıkartılmasını seçtiysen oluşturduğun exe dosyasını çift tıkladığında oraya çıkartılıyor.

Örnek Program Files/Program Adı/...... Gibi

Dostlarım,duyarlılığınız ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum,inanınki demogoji yapmadım benimki sadece bir stem,zira daha önceki mesajlarıma bakarsanız sizde hak verirsiniz,bu sadece bir şansızlık,her defasında gözden kaçıyorum.Ne yaparsın kader utansın.:)

Saygılarımla...

Sağ ol dostum bende herkesin elinden gelen desteği verdiğinin farkındayım,zaten bu foruma ısrarım bu yüzden.

Tekrar denedim sizin dediğinizi yaptım ama değişen bişey olmadı.4 Gb lık kotam şu anda 5,660 olduğu için çıkan exeleri buraya koyamadım.Bu konuları hobi olarak yapıyorum ne yapalım biraz geçte olsa öğreneceğim inşallah.

Saygılarımla...

Sağ ol dostum bende herkesin elinden gelen desteği verdiğinin farkındayım,zaten bu foruma ısrarım bu yüzden.

Tekrar denedim sizin dediğinizi yaptım ama değişen bişey olmadı.4 Gb lık kotam şu anda 5,660 olduğu için çıkan exeleri buraya koyamadım.Bu konuları hobi olarak yapıyorum ne yapalım biraz geçte olsa öğreneceğim inşallah.

Saygılarımla...

Saygılarımla...

Demogoji yapmanın sırası değil şehırdışından yeni döndüm ve sayfalarca konuyu tek tek incelerken senin ki gözümden kaçmış. Sorunun da şu eğer oluşturulacak exe adını değiştirdiysen örneğin varsayılan olarak setup dır onu blackman12 yaparsan, program sadece blackman12 olarka çıkartacaktır yani dosyan uzantısız çıkacaktır uzantılı çıkması için blackman12.exe diye yazmalısın.Ve dikkat et bak OLUŞTURULACAK YER bölümüne yazıcaksın

İnanki dostum aynı anlattıklarını yaptım,zaten çıkan exe de "Blackman12.exe" olarak çıktı boyutuda 90mb

yanı içimdeki programlara göre normal ama exe açılıp içindeki programları göremiyorum işte..., nerodada denedim,her yolu denedim. olmadı.

Bir yerde hata yapıyorum ama nerede bilemiyorum.

Saygılarımla...

İnanki dostum aynı anlattıklarını yaptım,zaten çıkan exe de "Blackman12.exe" olarak çıktı boyutuda 90mb

yanı içimdeki programlara göre normal ama exe açılıp içindeki programları göremiyorum işte..., nerodada denedim,her yolu denedim. olmadı.

Bir yerde hata yapıyorum ama nerede bilemiyorum.

Saygılarımla...

Arkadasım benim sana yazdıgım msj daki gibi proje örneğini buraya upload ette nerede ne yapmıssın bakalım..exe olarak atmayacaksın uzantısı .smm olacak..

Bunumu kasdediyorsun acaba dostum.

Please register to see this content.

o9gzl0.jpg

k30oq1.jpg

İlk resimde gördüğün gibi katılımsız senin product name ( ürün adın), windowsxp de company name ( şirket adın ) olarak geçiyor.. 2. resimde sen bu bilgiler dogrulutusunda yazılım klasörü olan bölüme %ProgramFiles%\%CompanyName%\%ProductName% şeklinde yani %ProgramFiles%\windowsxp\katılımsız şeklinde ayarlamıssın.dah adogrusu hiç ellemdiğin için o sekilde kalmıs :D bu sekilde yapınca programfiles klasörüne windowsxp\katılımsız diye bir klasör acacaktır..Alttaki yazılım menu grubu bölümde baslat\programlar bölümüne olusturacagın kısayol klasör grubunu yapar.burada da %ProductName% %ProductVersion% seklini değiştirmediğin için %ProductName% olarak katılımsız %ProductVersion% olarakta 1.00 olarak yani katılımsız 1.00 diye bir klasör acacak ancak sen menude kısayol bölümüne hiçbir sey girmediğin için olusturdugun bu klasörün içide bos olacaktır..senin duzenlemen gereken bölümler bunlar..belirttiğin %CompanyName%From Blackman12 bilgisi olusturugun exe nin bilgisinde cıkacak bölümlerden biridir..duzenlemen gereken bölümler söylediğim bölümlerdir..

Arkadaşlar,takıldığım 2 konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var,şu anda online olan ve konuyu bilen bir dost yardım ederse çok sevineceğim.

1-Katılımsız progragram yapmada katılımsız yapmak istediğim exe yi masa üstüne kadar getirmeyi başardım üstüne tıkladığımda ayni programın kısayolu geliyor ben addon yapmak için hangisini kullanacağim.?

2-CABPACK programının anlatım videosunda "ENTRIES_program_adı.INI" programına katılımsız yapılacak programın adını yazarken ENTRIES_program_adı.INIini uzantısı dahil kaldırıp yerine program adını yazıyor oysa ENTRIES_program_adı.INI ini uzantısının kalkmasına izin vermiyor.Aynı şekilde SVCPACK klasörünün içine konulacak program exe sinin sadece adını bırakıyor exe yi siliyor programda exe nin silinmesine izin vermiyor.

Bu iki konuya takıldım kaldım,yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Saygılarımla...

Buradaki katılımsız kurulum hazırlayıcı programı sanırım işini görecektir. Anlatımı yanında mevcut. Hem katılımsız hem wpi için kullanılabiliyor.

http://www.tnctr.com/topic/147182-katylymsyz-hazyrlama-aracy-14/

Değerli dostum önerdiğin programı indirdim,sanırım ayni işi de yapan değişik bir program ama ben smart install maker de oldukca yol aldım şimdi bunu yarım bırakmak istemiyorum smart install maker'i tam anlamıyla çözüp alternatif olarak senin önerdiğine yönelmek istiyorum ama önce smart install maker'i başarmalıyım.

Bu programda çalışan bir exe yi masa üstüne indirdim üzerine tıklayıncada sıkıştırılmış bir kısayol veriyor ben burada hangisini addon yapacağımı bilemedim.

Diğer taraftan addon yaparken kullandığımız ENTRIES_program_adı.INI dosyası ini uzantısını sildirmiyor oysa video anlatımında program adını ve ini uzantısını silip yerine dosya adını yazıyor,öte yandan SVCPACK klasörüne konulan katılımsız yapacağı dosyanında exe uzantısını siliyor oysa silinememesi lazım aksi halde bu dosyalar bozulur.

Benmi yanlış anlamışım ve bu 2 konuda ne yapmam gerekiyor.

Saygılarımla...

Arkadaşlar herşeyi aynen gerektiği gibi yapıyorum nlite programıda itirazsız kabul ediyor,fakat bilgisayara yükleyince

entegre programlar çalışmıyor.2 aydır bu program kadar zorlandığım bir konu olmamıştır.

Biliyorum buradaki mesajlarım artık bıktırıcı oldu ama,sizden başka kimden yardım isteyebilirimki?

Saygılarımla...