Jump to content

Multi Boot Özellikli CD & DVD yapmak sitiyorum Ghost + XP vs

CuMHuR01
 Share

Recommended Posts

erincek olsam arama yaptığım sayfayı vermeden direk istekte bulunurdum ve konu üzerinde bir seyler yapmaya çalışmadan direk isterk bölümüne yönelirdim.. Easyboot programında oluşturduğum imajları göstermeyi bilmiyorum, bunun içinde artisliğe gerek yok.. herkezin anlamadığı veya yapamadığı birseyler olabilir işte burda biliyorsan ve paylaşmıyorsan susmayı bileceksin, en azından bunu yapabilirsin umarım

hiç kimse burda bana bir sey gösterme gibi bir zorunluluğu yok ama böyle bir istekte bulunduysan da bende cwp yazan her keze eyvallah edecek deyilim, yorum yapan veya cwp yazan adam gibi yazsın..

Edited by CuMHuR01

asıl sen artislik yapma olayın tamamını anlamamış olmazsın takıldığın yerleri söyleki yardımcı olalım sen bana anlat dicen ben anlatçam e nolcak yine aynısı anlatçam bir şey farketmeyecek tekrarlasak nolcak yani.

"Easyboot programında oluşturduğum imajları göstermeyi bilmiyorum"

şu cümlenden sorununun imajları çalıştıramamak olduğunu sezdim

*.ima veya *.img dosyaları için ezboot klasörlerine atçak dosyalarımızı daha sonra seçeneklerden çalıştır komutuna run zartzurt.ima veya zartzurt.img yazakcasın *.bif içinde vardı bootableinfo;run zartzurt.bif gibi birşey olması lazım ama tam hatırlamıorum. Onun dışında sadece anlamadığın yerleri sor konunun tamamını tekrar tekrar anlatılmasını bence boşuna istersin ve bundan sonrada konuşurken usluplu saygılı konuş

aynı seyleri tekrarlayın demediğimi bilmen lazımdı sadece yollarını göstermekte sorun yaşadığımı dile getirdim, adamlığımı kimseye bozmam ama "erinmeyinde" işte böyle geçiştirmelere benimde tavrım değişir..

Edited by CuMHuR01

kendin tasarlamak istiyosan

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=40328&hl=kurulu+windows+aktarımı[/CODE]

hazırı

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?act=ST&f=9&t=40908&st=0#entry179228[/CODE]

Edited by esaka

winxp.iso ve ghost.iso dosyaları var bunları "C:\EasyBoot\disk1\ezboot" içine koydum ve komut yerleri de "run winxp.iso" ve "run ghost.iso" resimde bir tanesi gözüküyor zaten .iso oluşturdum sanal işletim sistemi prgoramı ile çalıştırıyorum çalışıyor ama windows yükleme ve ghost'a tıklıyorum işlemiyor HDDden başlat ve Yeniden Başlat çalışıyor.. kaliba yollarını veya çalışması için konutu yanlış veriyorum, yardım için saolun

iso haline getirdiğim hali

Please register to see this content.

Edited by CuMHuR01

iso dosyasını run komutuyla çalıştıramazsın ancak bcdw modulü ile çalıştırabilirsin bunun yerine ghost isosunu winrar veya benzeri bir programla çıkartıp içindeki dosyaları çalıştırmaya bak. Heleki windows xp yse bu winxp hiç boşuna uğraşma eğer cd den başlatılabilir cd yse yine xp ve diğerleri gibi ekleme yapabilirsin. bcdw komutuyla nasıl yaparım dersen şimdi kodu unuttum ama bcdw /xartzurt.iso gibi bişey olması lazım bir ara bakarım

• 4 years yıl...

Grup4dos

xp çalıstırmak
[code]
title Windows Xp
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
clear
set GZFILE=/USBMENU/IMAGES/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Yukleniyor... Windows XP Professional / Ayhan
if %EXIST%==1 && echo Lutfen Bekleyiniz...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...
[/code]

iso Çalıştırmak

[code]
title ..... - ISO
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/X.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...
[/code]

Win 7 çalıştırmak

[code]
title Windows 7 \n HarddisWindows Win7 kurulumu icin BOOTMGR dosyasini onyukler...
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/USBMENU/WIN7/NT6BOOT.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot

[/code]

.BİN (cd-usb-hdd 'den çalışan Xp vb yapmak)

[code]
title ...... \n CD/DVD - HDD - USB den calisan Minixp -
set BOOTFILE=/BXPE/BLUEXPEL.BIN
if exist %BOOTFILE% || find --set-root --ignore-floppies %BOOTFILE% || echo -> %BOOTFILE% bulunamadi!
chainloader %BOOTFILE% && boot
[/code]

CDden çalışan xp destek : http://www.tnctr.com/topic/115191-yeni-bluexpe-calythmalary-guncellendi/

Edited by _AyhaN_

Ben easy boot ile multiboot dvd hazırlamışım. Acronis universal restore programını. hem ana menüden ezboot ile çalıştırmak istiyorum hemde
aynı zamanda dvd ye entegre ettiğim grub4 yöntemiyle çalıştırmak istiyorum.
sorun şu: bif dosyası olarak kullandığımda ezboot çalışltırıyor ama grub4 ile çalıştıramıyorum.
iso olarak eklediğimde bu sefer grub4 ile çalışıyor ama ezboot ile çalıştıramıyorum

ezboot da xp ve win7 nin bulunduğu bir dvd hazırlamaya çalışıyorum ama xp cdsinin içindekileri disk1 klasörünün içine çıkarttım. win7 yi nereye çıkaracam disk1 klasörüne çıkaracaksam setup isimli dosyalar çakışıyor nasıl olacak bi yardım edin

ikinci bir sorum ezboot klasörünün içine attığımız imaj dosyalarının formatları yani img bin veya bif olması komut haricinde bir farklılık yaratıyor mu? xp imaj dosyası illa img mi olmalı yada acronis imaj dosyasının formatı illa bif mi olmalı?

[font=georgia,serif][b][size=3][color=#8B0000][b]blue_life'in [/b][/color][/size][/b][/font]
[b][font=georgia,serif]konusu ıncelersen rahatlıkla yaparsın[/font][/b]
[b][font=georgia,serif]benım hazırladıgım bır multıboot ıcınde 3 xp win7 hiren boot ve cdden calsıan xp var[/font][/b]

[b][font=georgia,serif][code] http://www.tnctr.com/topic/202996-multiboot-win7-sp1-x32-xporj-sata-guncel/ [/code][/font][/b]

[font=georgia,serif][img]http://e1206.hizliresim.com/y/7/7lmjg.gif[/img][/font]

Edited by ozanaus

[quote name='ozanaus' timestamp='1347267622' post='1239195']
[font=georgia,serif][b][size=3][color=#8B0000][b]blue_life'in [/b][/color][/size][/b][/font]
[b][font=georgia,serif]konusu ıncelersen rahatlıkla yaparsın[/font][/b]
[/quote]

bu linkteki anlatımı diyorsan [url="http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/"] biraz karışık gözüküyor. yapıp yapamayacağımı bilemiyorum. başka bir anlatımdan bahsediyorsan linkini paylaşırmısın? Ezboot ile bir kaç şey yapmaya çalıştım ama tam beceremedim.

Edited by paveHawk