Jump to content

*.exe dosyaları bozuldu yardım ltfn

ByMurder

Recommended Posts

Arkadaşlar *.exe dosyaları bozuldu ilginç bir virüs sanıyorum. mesela call off duty yi açmak için Cod2mp_s dosyasına çift tıklıyorum aynı klasörün içine Cod2mp_s.exe diye bir dosya oluşturuyor. sonra Cod2mp_s.exe ye çift tıklıyorum oyuna giriyor sorunsuz oynuyor. fakat çıktıktan sonra tekrar Cod2mp_s ye tıklıyorum hiç bir işlem yapmıyor Cod2mp_s.exe ye tıkladığımda ise bu sefer Cod2mp_s.exe.exe diye bi klasör oluşturuyor. Cod2mp_s.exe.exe ye tıkladığımda ise oyuna giriyor. aynı işlemi tekrar yapınca bu Cod2mp_s.exe.exe.exe diye bi dosya daha oluşturuyor.(bu arada hiçbir oyunun simgesi gözükmüyor hepsi düz ve beyaz bir simgede.) Format işe yaramıyor daha önce bu virüs ile karşılaştım c: yi sildiğimde oyunlar hala aynı sorunu veriyordu c: d: e: bütün bölümleri sildiğimde bu sorun ortadan kalkıyor fakat 20-25 tane oyun filimlerim ve mp3lerim uzun zamandır zorlukla oluşturduğum arşivim gitmeden bu işi çözmeme yardım edebilirseniz çok mutlu olurum :D İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

rnekfb2.png

Cod2mp_s.exe diye bir dosya oluşturuyor. sonra Cod2mp_s.exe ye çift tıklıyorum oyuna giriyor sorunsuz oynuyor. fakat çıktıktan sonra tekrar Cod2mp_s ye tıklıyorum hiç bir işlem yapmıyor Cod2mp_s.exe ye tıkladığımda ise bu sefer Cod2mp_s.exe.exe diye bi klasör oluşturuyor

Bunun sebebi aynı isimde dosya olursa windows böyle bir dosya oluşturmaz veya izin vermez.size tavsiyem

bir anönce iyi bir tarama yapın ve sağlam olanları cd-dvd ya yazdırın.Çünkü her exe dosyasına tıkladığınızda

eğer virüsse onlara da bulaşıyor.taramayı yapabiliyorsan dos ortamında yap.ve c-d ve e disklerinizi de taratmayı unutmayın.ve eğer silinmezse son olarak tüm disk bölümlerinize format atın( virüssüz dosyalarınızı cd-dvd ye yazdırdıktan sonra).Allah kolaylık versin.Saygılarımla.

Exe Virüsü Bulaşmış Sana. kökten Çözüm İstiyorsan Kİ En Hızlı Ve En Güvenli Yolu. Nod32 Yi Sadece Kurman. Ana Dosyaları Zaten İlk Açılışta Pasif Hale Getirir. Ardından Yapman Gereken Derinlemesine Analiz Ve Secenegi ( Yukarda Ayarlarda " Tarama Esnasında") Temizle Olarak İŞaretle Temizleyemediklerini Silmeni Tavsiye Ederim. Yoksa Oyunlarının ( Sadece Oyunlarının) Exe Lerini Uçurursun Ve Yeniden Temin Etmek Zorunda Kalırsın.

Saygılar

evet sana exe virüsü girmiş banada w32.Jeefo.A virüsü girmişti bütün exeleri mağfediyor allah kimseye vermesin neyse senin önemli dosyaların varas onları resim mp3 gibileri al ama sakın exeleri alma ama kanı birde oyun cd lerini tarttı bakalım virüs çıkarsa kurma o exeyi internetten bulabilirsen bidaha indir exesini ama dikkat exe almak yok yedekleme cd sine tabi format atacaksın ama bölümleri silip.saygılar

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar ben bilgisayarcıyım yaklaşık 4 yıllık bir birikimim var virüs tahminimce programlarada bulaşmış yaklaşık 4000 tane programım ve 70 tane oyun var oyunların %90 ında bu sorun ayrıca 300 gb lık hariciyede virüs bulaştı sanıyorum öyle bir virüs ki ağa başka bi bilgisayar takınca seniyede orayada bulaşıyor ofise gelen bilgisayarların birinden yayıldı bu virüs aman dikkat edin siz tedbir alın gitti 460 gb lık arşiv

Arkadaşlar tekrar ilginize çok teşekkür ediyorum ben bilgisayarımı formatladım bütün yedekleri sildim. Dediğim gibi ben bilgisayarcıyım bi int cafede bu sorunla karşılaştım daha önce ve ne yaptıysam virüsün önüne geçemedim

orayada en sonunda komple format atmak zorunga kaldım 20 makina 3 günümü aldı anakartlar ve ekran kartları farklı olduğu için ghost da yapamadım yani bana geçmiş olsun sorunum kalmadı eğer bu probleme bi yöntem bulursam mutlaka buraya yazarım ki bu illete yakalanan arkadaşlar benim gibi uğraşmasın...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...