Jump to content

CTRL+ALT+DELETE YAPMADAN AÇILMIYOR

ENVERBATU

Recommended Posts

Selam arkadaşlar benim problemim şu bilgisayarı açtığımda masa üstü öğeleri gelmiyor ctrl+alt+delete yapıp

windovs görev yöneticisinden oturumu kapat diyorum ve kapanıp tekrar açılınca geliyor format attım yine aynı ve bunu tnc kurduğum arkadaşların bilgisayarlarının çoğunda yaşıyorum bilgisayarcı bir arkadaşa sordum ve bana format cdsinde virüs olabileceğini söyledi bana biraz mantıkolı geldi çünki bu hatayı veren pclerin çoğunda bu problem var acil cevabınızı ve bekliyorum

SAYGILARIMLA

zaten c sine format atınca virüs felan kalmaz d sürücünü farklı farklı anti virüslerle bi tarat formatla temizbi sistem yükle kur deep preze bide öle bi dene

arkadaşım format çözüm olmuyor hdd ki C/D dahil komple format atıyorum yine aynı virüsede gelince virüs pc de yok

bana format cd sinin içinde virüs olduğunu söylediler

Selam arkadaşlar benim problemim şu bilgisayarı açtığımda masa üstü öğeleri gelmiyor ctrl+alt+delete yapıp

windovs görev yöneticisinden oturumu kapat diyorum ve kapanıp tekrar açılınca geliyor format attım yine aynı ve bunu tnc kurduğum arkadaşların bilgisayarlarının çoğunda yaşıyorum bilgisayarcı bir arkadaşa sordum ve bana format cdsinde virüs olabileceğini söyledi bana biraz mantıkolı geldi çünki bu hatayı veren pclerin çoğunda bu problem var acil cevabınızı ve bekliyorum

SAYGILARIMLA

ctrl+alt+delete tuşlarına bas görev yöneticisinden dosya yeni görev çalıştır diyorsun açılan yere şunu yapıştır C:\WINDOWS\explorer.exe Birde başka bir windows kur bakalım aynı şeyi yapacakmı.

çözüm olmazki her açılışta bunu yapmakta insana koyar hani millet rahat rahat kasıla kasıla oturum aççak amcak ooooooo öle eşşeğim ölme farklı bi çözüm yolu bulmak lazım

İlk açılışta çalışan programlardan biri sebep olabilir. En son yüklediğiniz programları kaldırın. yada zarar görmüş bir programda sebep olabilir. her şeye virüs sebep oluyor diyerek format atmak çözüm değil.

Arkadaşın yazdığı gibi yeni bir kullanıcı hesabı açman yada sistem geri yükleme yapman da çözüm olabilir.

başlat çalıştır msconfig yaz burada başlangıçta çalışan programlarda bir öğe etkileyebilir. ayrıca donanım çakışması yaşayabilir.bir diğer hususda tnc tarafından yüklenen donanımların çakışmasındanda olabilir.tavsiyem şu olur donanım güncelleme programlarından bir tanesini yükle eski yada yanlış olan sürücüleri gösterir buradan yenisini indirip deniyebilirsin.Tnc bende kullanıyorum şuanda hiçbir sorunum olmadı dediğimi yaparsan belki işe yarar.

NOT: eğer işe yaramaz ise SP2 li home edition win. kurmanı tavsiye ederim.

ARKADAŞIM SENİN PROBLEMİN AÇILIŞ DOSYALARININ HATALI YĞKLENMESİ YADA YANLIŞ YAZILIM YÜKLENMEDEN KAYNAKLANIYIR YAPACAĞIN ŞEY BAŞLAT çalıştır msconfig yaz enter seçenekler kısmından her şeyi kaldır öyle dene oda olmazsa format aklıma bunlar geliyor kolay gelsin

bence winlogon.exe de sorun var.

bide benim bi sorum olucak..

beni baya rahatsız eden bişey..

visual stdio 2005 yüklü pc de.

arada bi otomatik algilama gibi şeyler çıkıyo.

iexplorer.exe ve winlogon.exe de çıkıyo genelde.

bunu nasıl kapatırız.

bence winlogon.exe de sorun var.

bide benim bi sorum olucak..

beni baya rahatsız eden bişey..

visual stdio 2005 yüklü pc de.

arada bi otomatik algilama gibi şeyler çıkıyo.

iexplorer.exe ve winlogon.exe de çıkıyo genelde.

bunu nasıl kapatırız.

HOPPALA al burdan yak şimdi...

kardeş bence sen yeni bi konu aç yoksa bu konu da çöpe taşınır haaa...

Merhaba;

Arkadaşım bu olaya parite B virüsü sebep oluyor. Nod 32 bu konuda çok başarılı tara/temizle yaparsan olay çözülür.

Ayrıca format attıktan sonra yüklediğin programların olduğu cd yi yok et. Taranıp temizlenmiş yenilerini al.

Eyvallah..

Bu durum kurduğun bir programdan kaynaklanmıştır! Ayrıca bunu bir şekilde Kullanıcı ayarlarından bir ihtimal düzeltebilirsin veya yeni bir kullanıcı hesabı aç bir dene düzelmesi lazım!

Ayrıca her windows hatasını virus sanan arkadaşlar!!! Bilgisayara koyduğunuz paranın hakkını verin biraz okuyun... Yazmaktan okumaya fırsat bulamıyorsunuz sanırım :(

Saygılarımla

Arkdaşım büyük ihtimal virüs bu

Activexdebugger32.exe olarak tahmin ediyorum bellekten bulaşan bir virüs oldğunu zannediyorum.

Not:Bu programın çalışması için .Net Framework 2.0 veya daha üst sürümü olan .NET Framework 3.0 gerkmektedir. 2 programda zipli dosyanın içinde yer almaktadır.

DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0

işlevleri neler;

1-Bilgisayarımızda gereksiz depoLanan Temp ve Prefect

vb. dizinlerindeki gereksiz dosyaları temizler.

2-activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri

gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım

durumunu önceki haline getirir.

3-Programı kapatmadan simge durumuna küçültürseniz program görev çubuğuna yerleşir ve taşınabilir disk takıldığında activexdebugger32.exe virüsünü otomatik olarak tanıyabilir ve silebilir.

PROGRAMI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN

TAŞINABİLİR DİSKLERİNİZİ(Flash disk vb.) MUTLAKA

TAKIN!!!!

Eğer bilgisayarınız masaüstü görününce takılıyor ve

açılmıyorsa;

1- ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.

2-Dosya->Yeni Görev(Çalıştır) tıklayın.

3-Gözat butonuyla DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0

programımızı bulunduğu yeri gösterterek seçin ve Open

dedikten sonra tekrar Aç İptal Gözat butonlarının

bulunduğu yere gelirsiniz zaten ve aç derseniz program

çalışır.

Eğer masaüstü kilitleniyor ve yukarıdaki işlemleri yapmamıza rağmen program çalışmıyorsa; yukarıdaki çalıştırma işlemini yaparken DRACULA Virüs Temizleyici V 3.0 yerine internetten indirdiğiniz veya bir yerlerden bulduğunuz .NET Framework 2.0 kurulum dosyasını göstertin, yüklemeyi yaptıktan sonra yukarıdaki 3 adımı tekrar yaparsınız program çalışacaktır.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...