Jump to content

Windows Problemi

Orome

Recommended Posts

Arkadaşlar harddiskimin D bölümüne çift tıklama ile ulaşamıyorum...D kısmını üzerine sağ klik yapınca çıkan menüdeki ilk iki seçenek anlamsız karakterlerle dolu. D kısmına girebilmek için adress satırına D: yapmam gerekiyor ama , nasıl normal hale gelebilir bunun arayışı içindeyim..sorunla karşılaşmış arkadaşların yardımını bekliyorum

Arkadaşlar harddiskimin D bölümüne çift tıklama ile ulaşamıyorum...D kısmını üzerine sağ klik yapınca çıkan menüdeki ilk iki seçenek anlamsız karakterlerle dolu. D kısmına girebilmek için adress satırına D: yapmam gerekiyor ama , nasıl normal hale gelebilir bunun arayışı içindeyim..sorunla karşılaşmış arkadaşların yardımını bekliyorum

bilgisayarı virüs taramasından geçirdiysen.eğer içinde gerekli bilgilerin yoksa bir disk biçimlendirme yapabilirsin yada köklü çözüm format atabilirsin

selam kardeş sendeki sorun bendede vardı ancak bazı autorun.exe yada autorun olan dosyalar yüzünden bu meydana gelebiliyor.sana tavsiyem D içindeki yedekleri C ye atman daha sonra formatlaman daha sonra makinayı yeniden başlatman.Ben bu autorun yada symbol türü dosyadan dolayı bu sorunu yaşıyordum yani D sürücüsünü bir cd sürücüsü gibi görüyordu.Dosyadan araçlar ordan klasör seçenekleri görünüm ve sonrada en alt kısımlarda korunan işletim sistemlerini gizle (önerilen) işaretini kaldır.daha sonra D içerisinde buna sebebiyet verebilecek dosya var mı bir bak.Silmemen gereken 2 dosya var birisi RECYCLER diğeride zaten istesende silemiyeceğin SYSTEM VOLUME INFIRMATION vede THUMB.DLL var onu silmen birşeyi ifade etmez bu şekilde inceleyebilirsin.Biraz karışık yazdım k.bakma uykuluyumda :S umarım faydam olur kolay gelsin

Masaütündeki Bilgasayarıma çift tıkla

2.Araçlara çift tıkla ve klasör seçeneklerini aç

3. Dosya türlerini aç

4.Dosya türlerini açtığında Yanında None ve onunda sağ tarafında klasör yazan satıra bir kez tıkla ve ekranının sağ altındaki Gelişmiş e tıkla

5.Şimdi Gelen ekranda Yeni ye tıkla

6.Üstünde eylem yazan satıra Open yaz. Hemen alınta yer alan" eylemi gerçekleştirmek için kullanılan uygulama" satırına ise önce Gözat tıkla ve C/Windows içindeki Explorer i seç.

7.Tüm ekranlara Tamam a basıp çık.

8.D diskine çift tıkla bakalım ne olacak.Kolay gelsin.Saygılarımla

autorun scripti yerleşmiş bilgisayarına nod 32 yi kur güncelle güvenli kipte aç önce c ye sora da d ye sağ tıkla nod 32 ile tarattırmaya bas sora durdur eylemlere gir öncelik işlemi olarak temizle soraki işlem için sili sec tara ve temizleye bas yeniden başlatınca herşey yoluna girmiş olacak ^_^ kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...