Jump to content

Bilgisayar İlk Açıldığında Dıııt Ses Geliyor

özgür41

Recommended Posts

:rolleyes: Şimdi Bilgisayarı İlk Açıldığında Dıtt diye bi ses geliyor ama bu ses 2 ile 3 sn arasında sürüyor.kasayı açtım içine baktım işlemcini fanı ilk açıldığında dönmüyor herhalde onun için ses çıkartıyor Başka nelerden olabilir ŞİMDİDEN TŞK

Justes

Ama hiç bilgisayarı hiç söküp çıkartmadım ama bence işlemci fanından dolayı olabilme şansı yüksek çünkü bazen ses çıkartmıyor o zaman bakıyorum işlemci fanı çalışıo hiç durmuyor hiç durmadığı içinde ses felanda çıkmıo.

Ben bide başka yerde okumuştum bilgisayar ilk çalıştığında yüklü bi elektirk akımına giriomuş o güçten olduğundan fan dönmüyormuş.......

YARDIM EDEN YOK MU???????????????????

LÜTFEN YARDIMMMMMMMMMMMMMM

YARDIM BİRAZ ARKADAŞLAR HADİ.......... :rolleyes:

Bultar : Flood yasaktır. Uyarı aldınız.

Anakart Uyarı sesleri ve anlamları !!!

1-Sürekli Ses

Güç kaynağı arızası

2-Birçok kısa bip

Anakart arızası

3-1 uzun

Bellek tazelenmesinde hata

4-1 uzun 1 kısa

Anakart veya BIOS çipi arızası

5-1 uzun 2 kısa

Ekran kartı arızası

(Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)

6-1 uzun 3 kısa

Ekran kartı arızası

7-2 uzun 1 kısa

Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )

8-2 kısa

Bellek parity (eşlik) hatası

9-3 kısa

Belleğin ilk 64k?lık bölümünde hata

10-4 kısa

Timer hatası

11-5 kısa

İşlemci hatası

12-6 kısa

Klavye işlemcisi hatası

13-7 kısa

İşlemci hatası

14-8 kısa

Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası

15-9 kısa

BIOS ROM hatası

16-10 kısa

CMOS okuma/yazma hatası

17-11 kısa Tampon Bellek Hatası

Intel Chipsetli bir anakart ise ( hele de anakart intel ise )- fan'in bu hâreketi normaldir. Kisa bip sesi ise daha normal :rolleyes: .

Ancak; " Bilgisayarim acilirken bu ses cikiyor ve sonra da acilmiyor " dersen o vakit baska sorular ve yanitlar ortaya cikar. Ayrica; Kullandigin donanimin markalarini belirtecek olursan daha net yanitlar alirsin.Sorununu detaylandirirsan yanitlarin da tatmin edici olur sevgili arkadasim..

Bundan yola cikarak; Bilgisayarinda tam olarak nasil bir sorun var? Sadece bip sesini merak ettin ve kasayi acip baktiginda farkettin ki, " bilgisayar ilk acilista fan bir kac saniye bekleyip sonra devreye giriyor " mu? Yoksa bip sesinden sonra bilgisayarin hic acilmiyor mu ?.. Yoksa nedir?

• 1 ay sonra...

Böyle yaparak forumu şişiriyorsun başka bişey değil bir soru sordun cevapları veriliyor zaten neden ardarda cevaplar verip duruyorsun ayrıca sorunun nerde olduğunuda biliyormuşsun fandan geliyor diyorsun neden hala yardım diyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

:rolleyes2:

Arkadaşlar LÜTFEN YARDIMMM.....

sanırım pc yi ilk açtığınızda windows ekranı gelene kadarki bios ekranındayken cırt cırt seler gelmekte şikayetiniz bu olsa gerek. bu ses hardiskten gelir. zamanla hardisk eskidikçe bu sesin gelmesi normaldir takma kafaya yeter

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...