Jump to content

Bilen biri XP + SP3 + IE7 + MP11 + DX9(Latest) entegre?

SilverWolf

Recommended Posts

Merhaba;

Arkadaşlar sitenin muhtelif bölümlerin gezdim. Çok güzel bilgiler var. Ancak şunu söylemek istiyorum. Benim bu bilgileri okuyarak tek tek uygulayarak varsa hataların çözümleriyle uğraşarak gerçekten problemsiz çalışan bir XP cd'si elde etmem mümkün değil? Makyajlı janjanlı işleri de sevmiyorum.

Bu işlere vakıf birisi

1.MULTI BOOT: WIN XP, GHOST, HDD BOOT; gibi basit bir Multi Boot menüsü olan.

2. Kasım ayına kadar güncellemeler entegre;

3. IE7, MP11, DX 9 (dx9'da kasım ayında da güncelleme oldu galiba.) entegre

4. Süsten, arayüzden uzak. Sadece bir iki tane Stolen.msstyles veya Vista.mmstyles konmuş

5. Driver, Framework v.s, eklenti içermeyen.

6. Bazı performans v.b artırıcı registry fix'leri yapılmış bir CD yapacak biri yok mu?

Ben bu tür işlere oldukça uzağım. Dediğim gibi bunları başarmam için IE7 entgre ayrı, MP11 entegre ayrı, Unattended yapmak ayrı. Multi BOOT yapmak ayrı bilgi gereştiren bir işi yapabilmem şu şartlarda mümkün değil. Buna mesleğim müsade etmiyor. Zamanım yok. Böyle bir çalışma yapan arkadaşa 10 YTL bağışta bulunabilirim ancak. Eminim aramızda benim gibi düşünen, maddi yardımda bulanabilecek olanlar vardır. Bu kadar çok bilgi yığınında boğmayın arkadaşlar. Meraklısı olan, zamanı olan. Bu tür işler nasıl yapılıyor diye kendini geliştirmek isteyen için yeterince bilgi var. Benim gibi yaşı şairin dediği 'YOLUN YARISI'nı bile geçmiş birini boğmayın.

Bunu sadece kendim için istemiyorum. Ben zaten İngilizce sürümlerini kullanıyorum. EYLÜL ayına kadar entgere PERFORMANCE XP sürümü ayıklanmış ve gereksiz şeyler çıkarılmış. Kurulumda WINDOWS klasörü 790 MB civarında yer kaplıyor. Harika çalışan bir sürüm, tıkır tıkır işliyor. stolen.mmstyle ve vistavari bir duvar kağıdı koyunca mis gibi XP oluyor. Vista kurduğum makinada da VISTA BLUE, amit_talkin rumuzlu galiba Hintli bir gencin çalışması olan Vista'nın CD sürümü var. O da kusursuz çalışan bir sürüm. Ben biraz da eş dost için istiyorum Türkçesini. Kıvranıp duruyorlar. Güncelleme yaparken activasyon meselesine takılıyorlar.

Yazacak çok şey var da.. Kısaca bunlara bilen, konuya vakıf birisi. Zaten elinde olan bir projeyi birkaç küçük ekleme ve modifiye ile sade ve Kasım ayına kadar entegre çıkarabilir diye düşünüyorum.

Hoşçakalın..

"Kötü komşu mal sahibi yapar" derler. Forumlardaki bilgileri o kadar çok okudum ki.. birkaç gün kendime gelemedim. Ama şu anda ;

4. Süsten, arayüzden uzak. Sadece bir iki tane Stolen.msstyles veya Vista.mmstyles konmuş

6. Bazı performans v.b artırıcı registry fix'leri yapılmış bir CD elde ettim. Boyuutu da oldukça makul oldu. Şu anda 539 MB tıkır tıkır çalışıyor. Nerede paylaşabilirim onu bilemiyorum yalnız.

• Administrator
"Kötü komşu mal sahibi yapar" derler. Forumlardaki bilgileri o kadar çok okudum ki.. birkaç gün kendime gelemedim. Ama şu anda ;

6. Bazı performans v.b artırıcı registry fix'leri yapılmış bir CD elde ettim. Boyuutu da oldukça makul oldu. Şu anda 539 MB tıkır tıkır çalışıyor. Nerede paylaşabilirim onu bilemiyorum yalnız.

İşte örnek üye modeli budur :whistle:

100mb'lik partlara bölüp Rapidshare.com'a yükleyebilirsiniz yaptığınız xp'yi.

vallahi helal olsun ne diyim. O zaman bende şu işi ya biraz erteleyim ya da sana devredeyim. Çünkü yapmam gereken o kadar çok şey biriktiki daha multiboot menü anlatçam :clapping:

edit: işte arkadaşlar yapan yapıyor.Yani anlatımlarımız ve programlarımız bir sorun teşkil etmemektedir.Yinede bir sıkıntın olursa her daim hazır ve nazırız yardım için...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...