Jump to content

dosyaya yazma izni vermek?

Recommended Posts

arkadaşlar dreamwever da yaptigim bi site icin. bi dosyaya (sayac.txt) yazma izni vermek istiyorum. cute ftp programi ile atiyorum dosyalari. bunu nasil yapabilirim?

Cute Ftp Aç Server Dosyaları Attıktam sonra server dosyalar gözükücektir yazma izni vermek istediğin dosyayı seç

Alt+enter bas Hepsi Bu kadar

Not:Buna Benzer Bir Konu Var Forumda Keşke İlk Önce Arama Yapsaydın

Bak İstersen Buraya

Cute Ftp Aç Server Dosyaları Attıktam sonra server dosyalar gözükücektir yazma izni vermek istediğin dosyayı seç

Alt+enter bas Hepsi Bu kadar

Not:Buna Benzer Bir Konu Var Forumda Keşke İlk Önce Arama Yapsaydın

Bak İstersen Buraya

evet benzer konuyu sen açmışsın ama hiç bi sonuca ulaşamamışsın. özür mü dilemem gerek arama yaptırmadıım için kusura bakma seni rahtsiz ettim :)

evet benzer konuyu sen açmışsın ama hiç bi sonuca ulaşamamışsın. özür mü dilemem gerek arama yaptırmadıım için kusura bakma seni rahtsiz ettim :)

Mesajında Anladığım Kadarıyla

Cevap:

Önemli Olan Paylaşmak Öğrenmek Öğretmektir

Ben Sonuç Alamadım Siz Alın :) :)

sayac.txt yi cuteftp yle ftpnize attıktan sonra sayac.txt ye (ftpdeki haline) sağ tıklayıp properties (özellikler) e basın orada bir-iki tik var yazma, okuma tarzı oradakilerin hepsini tikle yandaki kutu 777 olacktır. Olmazsa elinizde o değeri 777 yapın direkt.Sonra uygula tamm deyin oldu bitti.

sayac.txt yi cuteftp yle ftpnize attıktan sonra sayac.txt ye (ftpdeki haline) sağ tıklayıp properties (özellikler) e basın orada bir-iki tik var yazma, okuma tarzı oradakilerin hepsini tikle yandaki kutu 777 olacktır. Olmazsa elinizde o değeri 777 yapın direkt.Sonra uygula tamm deyin oldu bitti.

Bende bu yöntemi kullanıyordum ve bunu tavsiye ediyordum ama Plesk'ten izin vermek biras daha güvenli oluyor.

Plesk > Web directory > Setting

Bu anlatım da tavsiye edilenlerin plesk te yapılanlar ile gvenlik açsından bir fark yok anacak. Bu tarif edilenler sadece Linux host larda çalışıyor. Win host sahipleri plesk den yapmalılar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...