Jump to content

Atoit script'i ile katılımsız kurulum hazırlama da problem.!

lordx

Recommended Posts

Atoit kullanarak katılımsız kurulum hazırlama çalışmamı aşama aşama aşağıya çıkrdım. Lütfen mevzuyu bilen ve kibarca cevap verebilecek olgunlukta olan bir arkadaş baksın.

adsz8bb6.png

adsz9kk2.png

adsz10qi8.png

adsz10gk8.png

adsz11bo3.png

adsz12wq1.png

adsz13ov0.png

adsz14gt0.png

adsz1lx4.png

adszyru2.png

adsz2pd6.png

adsz3pp2.png

adsz4mo2.png

adsz5ny6.png

adsz6xt2.png

adsz7wg8.png

Bütün bu işlemleri tamamlayıp, kontrol için oluşan dosya üzerine tıkladığımda, "Windows x.bat dosyasını bulamıyor" diye uyarı mesajı alıyorum

adszxan4.png

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda dördüncü resimde bir izah eksik kalmış. ""Click to stop" sekmesine tıklayınca, gelen sayfanın ilk ve en alt satırlarını siliyor ve daha sonra Ctrl>Alt>Delete tuşlarını kullanıp çalışmayı kaydediyorum.

Öncelikle konu başlığını forum kurallarına uygun olarak düzenlemelisin...

.bat dosyasını oluşturmamışsın ki.

yeni metin belgesinin içerisini doğru yazmışsın, hata yaptığın nokta .bat olarak kaydetmemişsin. Yeni metin belgesini farklı kaydet diyorsun ve x.bat yazarak kaydediyorsun...

Dosya uzantıları açık olmadığı için hata yapıyorsun önce dosya uzantılarını aç.Herhangi bir klasörü aç yukarıdan araçlar>Klasör seçenekleri>görünüm sekmesinden>Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle tikini kaldırmalısın.

Değerli üyeler,

Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi arz ediyorum. Evet sıkıntı ""x.bat" dosyası ile ilgili imiş. Dediğinizi yaptım, problem çözüldü. Elde ettiğim dosya üzerine tıkladığım da program kendi kendine kuruluyor.

Yerinde duran arabanın direksiyonunu iki tur çevirseniz bir cadde de zor manevra yapıp döndürebilirsiniz. Ama saatte 150 km hızla giden bir otomobilin direksiyonunu boşluğunu aldıktan sonra 1 mm oynatsanız, sizi gittiğiniz yolun 1 metre dışına çıkarır. Bir ufak eksiklik, bütün çalışmalarımı sonuçsuz bırakıyordu.

Bilgisayar işi de süratli otomobil gibi baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Bu hıza yetişemeyen benim gibi eski model takalar da su kaynatıyor. (Doğum tarihi 1954,yaş 53)

Ama siz sayın üyeleri sorularımla bir hayli rahatsız etiysem de sayeniz de başarmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Saygılarımla.

• 2 years yıl...
Dosyanın asıl ismi x.bat.txt

klasör ayarlarından bilinen dosya türü uzantılarını gizle seçeneğini kaldırman gerek. Ayrıca konu başlığını içeriğe uygun olarak düzenleyiniz.

yeri değil belki ama arama sonucu burada buldum.

bilinen dosya uzantılarını gizle kutucuğundaki chek işaretini kaldırıyorum.

uygula diyorum, arkasından tama dememe rağmen dosya uzantıları gözükmüyor.

chek işareti de tekrar gelmiş oluyor.

İlginize ve Bilginize Şimdiden Teşekkür Ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...