Jump to content

Dosyalarınızı Ftp Tarzında Paylaşabilirsiniz.

proxy

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Size önereceğim web sitesi yardımıyla dosyalarınızı 2GB'ı geçmemek koşulu ile FTP tarzında paylaşabileceksiniz.

Öncelikle sitenin adresi : www.diino.com

Kayıt adresi : https://dshop.diino.net/c/default

1- Siteye free account ile kayıt olacaksınız. Zaten görürsünüz ilk seçenek o ;)

2- Yazdığınız mail adresine bir aktivasyon mesajı atacak orada verdiği linke tıklayacaksınız.

3- Siteye yükleyeceğiniz dosyaları idare etmek, erişim izinlerini ayarlamak, yeni klasör oluşturmak vs. gibi işleri

yapabilmek için Diino yazılımını yüklemeniz gerekiyor.

http://www.diino.com/download.html[/CODE]

[/b]

Programı kurduktan sonra kullanıcı ve şifrenizle giriş yaptığınızda şöyle görünecek :

ftp4iy7.jpg

Sitenin sunduğu hizmeti denemek ve bu anlatımı hazırlayabilmek için daha önceden bir hesap açmıştım.

[center]

[b][size=3][color=#0000FF]http://proxytnc.diinoweb.com[/color][/size][/b]
[/center]

Diino programını kullanarak [b]TNCTR[/b] isimli bir klasör oluşturdum ve web erişim izni verdim.

ftp1kg1.jpg

[size=4][b][color=#FF0000]*[/color][/b][/size] Adresinize giren kişilerin istediğiniz klasörleri görebilmelerini ve oradan dosya indirebilmelerini istiyorsanız [b][color=#FF0000]web erişim izni[/color][/b] vermelisiniz.

Bunu yapabilmek için Diino programını açıp kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra erişim izni vermek istediğiniz klasöre sağ tıklayıp [b][color=#FF0000]"web access"[/color][/b] seçeneğine tıklayın ardından gelen pencerede [b][color=#FF0000]"enable web access"[/color][/b] i işaretleyin. Yine bu menüdeki [b][color=#FF0000]"Enable Password Protection"[/color][/b] seçeneği ile paylaşıma açtığınız [b][color=#FF0000]klasörlere ayrı ayrı şifre[/color][/b] atayabilirsiniz.

ftp5nm2.jpg

ftp6dn4.jpg

[center][b][size=3]Önemli :[/size][/b][/center]

[b][color=#FF0000]Sizin dosyalarınızı download edebilmek için başkalarının yazılım yükleme/kayıt olma vs. gibi dertleri yok.[/color][/b]

[b]Diğer özellikleri :[/b]

Kişisel sayfanıza wap'tan erişim imkânınız var.

[b]kullanıcı adınız @diino.com[/b] gibi bir e-mail adresiniz oluyor.

Ek olarak bir Blog sayfasına da sahip oluyorsunuz.

ve tüm bilgileriniz 2048 Bit'lik şifreleme ile korunuyor.

Saygılarımla,

[b][color=#0000FF]..::Proxy::..[/color][/b]

[b][color=#FF0000]Alıntı değildir[/color][/b]

dostum harika bir olay bu....

herkese şiddetle tavsiye ederim... elbet işinize yarayacagi gün gelecek....

ufacık bir tavsiyem var... mutlaka diino programını da upload edin... böylece int. in oldugu her hangi bir yerde istediginiz özel bilgilerinize ulaşabilir veya istediginiz bilgilarinizi yedekleyebilirsiniz...

ellerin dert görmesinnn....

son bir sey aklıma geldi....

peki buraya yollayabilecegimiz dosya boyutu maksimum kaç mb olablir??yani örnegin 10 mb lık bir dosyayıda yollayabilirmiyiz?? funpic 1,5mb üzerini kabul etmiyor.... ve trafik gibi bir sıkıntı var mı?? örnegin 10 saat içide cok insan aynı dosyayı indirdi... yeni gelen birinin indirememesinde daha önceden download eden arkadasların payı olabilir mi??

birde.... :)

diyelim ki dosyanın yada klasörün adını yanlış yazdık... sonra düzeltebiliyrmuyuz?? (ben bulamadım da)

ahaa... buldum buldumm....

öncelikle yayından kaldırıyorsun... sonra yapıyorsun... :)

• 1 ay sonra...
ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞ. ÇOK İSTEDİĞİM BİRŞEYDİ

teşekkür butonunu kullan.

bir de arkadslar bunu yaygınlastırsak da artık dosyaları rapide degilde bu siteye koysak daha iyi olmaz mı_

en azından cok indirilen katılımsızlar ve modifiyeli xp yapan arkadaslar için buınu yaygınlastıralım.

indirdim kullanıyorum mail servisine bayıldım cok iyi ve cok hızlı. herkes denemeli bence...

diinobo4.jpg

bunu da altta 8kb ile torrent upload ederken aldım. benim yavas baglantımda bile böyleyse artık siz düsünün.

örnek olarak ben de dosya ekledim ordan rahatca cekilebilecek konumda duruyor.

3 klasor yaptım en altta sene007 olarak gecende1 dosya digerleri ise bostur.

http://e.ozen.diinoweb.com/files/[/CODE]

adres bu girince dosyalara gidip rahatlıkla işlem yapbilirsiniz ayrıca 2gb alanda mükemmel üye olmakta en fazla 20sniye.

herkese siddetle tavsiye ederim.

ekran görüntüsü:

ekranln0.jpg

• 2 hafta sonra ...

öncelikle emegine saglık arkadasım süper paylasım ammaaaaaaaa

kayıt oldum programı indirdim program hata verip duruyo ayar oldum hep yoksay yoksay diyom kuruyo olmuyo

sizde hata vermediyse bende neden verdi anlmadım rica etsem programı hala elinizde duruyosa rapide yükleseniz

öyle denesem kanımca süper olacah yohsa kafayı yicem :)

tekrardan teskler

öncelikle emegine saglık arkadasım süper paylasım ammaaaaaaaa

kayıt oldum programı indirdim program hata verip duruyo ayar oldum hep yoksay yoksay diyom kuruyo olmuyo

sizde hata vermediyse bende neden verdi anlmadım rica etsem programı hala elinizde duruyosa rapide yükleseniz

öyle denesem kanımca süper olacah yohsa kafayı yicem :)

tekrardan teskler

Please register to see this content.

bu adresden alabilirsin...

sorunsuz calısıyor...

• 4 ay sonra...

slm

oturdum "eksigi ne" diye düşündüm...

tek eksigi program yüklemenizin sart olması... (sadece upload için gerekli)

ama diger artıları yanında bu görünmez bile...

cünkü tüm klasörü yollayabilir yada indirebilirsiniz...

küçük olarak tüm fotoları görebilirsiniz..

her fotografı orjinal boyutuyla saklayabilirsiniz..

istediginiz her hangi bir şeyi her hangi bir yere kopyalayabilir yada taşıyabilirsiniz...

flash bellekde yapabildiginiz herşeyi yapabilirsiniz..

emsallerinden cok cok üstün...

özellikle de skydrive a bin basar...

isteyen arkadasım la tartısabiliriz...

sonuc olarak madem tek eksik program yüklemek

programın da boyutunu 2.32 mb a kadar düşürebildim...

hiç bir fonksiyonunndan mahrum degilsiniz... sadece o cok renkli skinler yok okadar...

açılışta su yok bu yok diyor ama daima acılıyor...

ilk soruya "devam et" demeniz yeterli :dribble:

umarım sizinde işinize yarar...

Please register to see this content.

oturdum "eksiği ne" diye düşündüm...

tek eksiği program yüklemenizin şart olması... (sadece upload için gerekli)

Upload için program yüklemek şart değil ki "WebDrop" özelliği ile site üzerinden dosya upload edebiliyorsunuz.

Bence sitenin tek eksi yanı büyük dosya yüklediğinizde eğer çok indirilirse size ait bant genişliği çok çabuk doluyor. Sıfırlanması da iki, üç günü buluyor.

.

Edit: 14. iletiye cevap

@eScape

Ben bu siteden 10 hesap açtım. Çok uzun süredir de kullanıyorum. Kapatılmadı.

Hesabınızda telif hakkı ile korunan dosyaları umuma açık yayınlarsanız tespit edilmesi halinde kapatılır.Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Sakın o tür dosyalar yoktu demeyin. Ben bugüne kadar boşuna kapatılan bir hesap duymadım. Kapatılan hesapların sahipleri neden kapatıldıklarını gayet iyi biliyorlar. :dribble:

.

Bende kullandım bu siteyi bir kaç ay önce o kadar fazla tavsiye etmiyorum.Upload hızı güzel download da sınır yok tamam ama benim açtığım acc yi 2 günde kapattılar.O kadar çok alıştırmayın kendinizi.Sizin hesabınızda kapandığında üzülmeyin diye söylüyorum..

Upload için program yüklemek şart değil ki "WebDrop" özelliği ile site üzerinden dosya upload edebiliyorsunuz.

sayenizde webdrop özelliğini de gördüm...

haklıymışsınız.. (henüz hep hata verse ve 3kb lık dosyayı bile yollayamasada ...)

o zamn söyle düzelteyim..

tüm klasörü bir seferde indirmek için ve isim degiştirmek, kopyalamak yada taşımak için prog gerekli :rolleyes:

ama dediğim gibi artıları yanında program (ki 2.32mb) devede kulak...

ilginize teşekkür ederim..

iyi günler...

bir türlü üye olamadım. bu msg ı veriyo

408 Request Time-out

This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.

--------------------------------------------------------------------------------