Jump to content

Gizli Numarayı Nasıl Engellersiniz?

exit

Recommended Posts

4742750.jpg

Artık cep telefonlarından yapılabilen yönlendirmeyle gizli numara çağrıları engellenebiliyor.

1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatörleri üzerinden gizli numarayla arama dönemi sona erdi. Ancak, yine gizli numarayla arama yapılabiliyor. İşte bu sorundan kurtulmak çok basit bir işlemle mümkün olabiliyor. Ancak, cep telefonlarından yapılabilen basit bir işlemle gizli numaralar deşifre edilebiliyor.

İŞLEM ÇOK BASİT

Hangi GSM numarasını kullanıyor olursanız olun telefonunuzla “yıldız 253 kare” tuşlarına basıp arama yapın. Bağlı olduğunuz GSM operatörü size sesli cevap vererek gizli numaradan aranamayacağınızı bildirecek. Böylece, gizli numarayla sizi aramak isteyenler engellenmiş olacak. Yapılan bu işlemden sonra numarasını gizleyerek sizi arayan abonelere bağlı oldukları GSM operatöründen (Numaranızı gizlediğiniz için arama yapamıyorsunuz) mesajı iletilecek. İlgili abone gizleme işlemini iptal etmediği sürece de sizi arayamayacak.

Hurriyet

arkadaslar bazı yerlerde telekom numaraları hala gizli olarak geliyor. onlar da arayabilecek mi? yalnızca cepten gelenleri mi engelleyecek?

istanbulun cogu yerinde sabit teller numara yok diyor..

bilgisi olan var mı

arkadaslar bazı yerlerde telekom numaraları hala gizli olarak geliyor. onlar da arayabilecek mi? yalnızca cepten gelenleri mi engelleyecek?

istanbulun cogu yerinde sabit teller numara yok diyor..

bilgisi olan var mı

BİLDİĞİM KADARIYLA SADCE GSM OPERATÖRLERİNDEN ARANAN VE BİLİNÇLİ OLARAK GİZLENEN NUMARALAR ENGELLENİYO DİĞER TELEKOM ŞEBEKESİNDEN İSTEK DIŞI GİZLİ OLDUĞUNDAN ARANABİLDİĞİNİ SANIYORUM.

NOT:İPTAL ETMEK İÇİN #253# DİYE BİLGİ ALMIŞTIM AMA DENEDİM OLMADI GALİBA Bİ SÜRE KULLANMA ZORUNLULUĞU OLABİLİR.

Servisi açmak için; SMS metnine “GIZLINUMARAYAKAPALI AC“ yazılarak 7048’ gönderilir.

Servisi kapatmak için; “GIZLINUMARAYAKAPALI KAPAT” yazılarak 7048’ gönderilir.

SaygıLarımızLa Vodafone Satış Noktası Alıntıdır.. :(

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Telsim Kullanıcıları için Geçerlidir Diğerlerini Bilmiyorum...

Gizlinumarayı Engellemek için 7046 ücretsiz arayıp gizli numaraya kapalı hale getirmek 1 tuşuna basıp Aktif ediyoruz Artık gizli Numaradan Kimse Sizi Rahatsız Edemicektir İptal etmek içinde 7046 üctetsiz arayıp 2 tuşuna basarsanız hertürlü aramaya Aktif olacaktır Kolaygelsin...

• 1 ay sonra...
arkadaşlar vodafone de bu işlemi yapınca sonuç bilinmiyor diye bi yazı çıkıyor başka bi yöntem bilen var mı ??

arkadasım vodafon musterı hızmetlerını arayıp hattını gızlı nmaralara kapatabılırsın

ben oyle yaptım gızlı no dan kurtuldum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...