Jump to content

Format Atamıyorum (raid Sorunu=

6211

Recommended Posts

Benim sorunum önceden format attığım bilgisayara nedense şimdi format atamıyorum anlam veremedim.

Elimdeki cd taktığım zaman hardisk bulunamadı diyor. İnternetten Sata driver yukledim diskete kaydettim. Yukleme sırasında f6 ile seçtim ve hardiski gördü buraya kadar herşey normal sonra bölümler ifelan seçip format atıyorum kur dosyaları kopyalanırken raid.sys (tam hatırlamıyorum) bu dosyaları kopyalayamadı hatası veriyor. (disketin içerisindeki driver dosyaları sanırım yada bilmiyorum) ve yuklemeyi cd den yapıyorsanız cdyi takın felan diyor olmuyor. Dosyaları atlayı seçtiğimde kur dosyalarını kopyalıyor sonra yeniden başladığında windows ekranı geliyor ve dolarken mavi ekran hatası veriyor.

Sitedeki TnctrXp kurmayı denedim. Hardiski otomatik olarak görüyor diskete felan ihtiyac duymuyor. Sorunsuz şekilde kur dosyalarını felan kopyalıyor. Kopyalama bittikten sonra reset atıp windows yukleme ekranına geldiğinde gene dolarken mavi ekran hatası veriyor.

Sonra sitedeki Windows Xp Vista Ultimate Turkçe Final kurmayı denedim vu versiyonda hardiski görmüyor ve disketten f6 ile yukleme yaptığımda gene dosyaları kopyalayamadı hatası veriyor.

Sitedeki raid entegreli Sp2 versiyonu da denedim buda hardisk görmüyor. Disketten yukleme yaptığımda kopyalama hatası diyor gene olmuyor.

Önceden bendeki cd ile disketten yukleme yaparak format çekebiliyordum böyle hata vermiyordu ama şimdi yapamıyorum sorun ne anlayamadım. Bios uptade yaptım butun versiyonlarında denedim gene olmadı. İnternet cafedeyim 14 makina var ve 2-4 tanesinde denedim hep aynı hata veriyor. hep aynı şekilde sorun var. Bende tekrar sağlam makinelerden ghost atıyorum oyle idare ediyorum. Format atmam gerekli nasıl hallederbilirim yardımcı olurmusunuz arkadaşlar. Şİmdiden tşkler

kardesım raid dosyası tam degıl tesketle beraber yuklucekısın f6 bastıgın zaman raid kuru sec ve cd cıkması lazım bılgısyarı alırken dısket vermelerı lazım onunla dene sımdıden kolay gelsın fazla acıklama yapamadım kusura bakma

Bilgisayar alındığı zmandan kalma disket malesef yok o zaman ben yoktum. İnternetten raid surucusunu inidrdim diskete kopyaladım. f6 basıp yukleme yaptığım zaman cd seçme şansım olmuyor sadece disket diyor. Disketten raid driver seçtikten sonra hardisk görüyor ama işte windows kur dosyalarını kopyalarken hata veriyor.

TncXp denedim kur dosyalarını yukledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınca windows yukleme ekranına geçince mavi ekran çıkıyor. Disket sürücüyü değiştirdim gene olması. Cdrom değiştirdim gene olmadı.

Bilgisayarı diskketten tanıtmadan kuramıyorum çünkü hardiski görmüyor. Anakart GA-8S648FX-775-C

TncXp denedim kur dosyalarını yukledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınca windows yukleme ekranına geçince mavi ekran çıkıyor. Disket sürücüyü değiştirdim gene olması. Cdrom değiştirdim gene olmadı.

Bilgisayarı diskketten tanıtmadan kuramıyorum çünkü hardiski görmüyor. Anakart GA-8S648FX-775-C

xp kurulurken f6 ya basıp 2. cd-rom'a anakart cd sini tak açılan menüyü takip et otomatik yükleyecektir. eğer 2.cd-rom'un yoksa anakart cd sindeki raid sürücüyü diskete kaydet aynı işlemleri yap eğer onu da yapamıyorum dersen teknik servise yolla. ayrıca internetten araştırısan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

NOT : her anakart üreticisinin sitesinde raid sürücü leri vardır ordan alıp disket yada cd ye aktarabilirsin.

unutmadan birşey daha ekleyeyim bios ayarlarından anlıyorsan orda hdd yi İDE olarak gösterebilirsin bu da başka bir çözüm yolu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...