Jump to content

Bilgisayarım Açılmıyor

shnaltnts

Recommended Posts

arkadaşlara ben şu anda böyle bi sorunla karşı karşıya olduğum için böyle bi knu açmakta yarar gördüm hem kendi menfaatim için hemde ilerde böyle bi sorunla karşılaşacak arkadaşlarım için. umarım yararlı olur

arkadaşlar 2-3 ay önce asus laptop aldım. vista kuruluydu çok yavaşladı bilgisayar bende tncxp kurim dedim boot dan primer drive cd/dvd yaptım kaydetip çıktım. cd den başlatmadı. normal xp sp2 taktım olmadı. sonra vistadan xp ye döndürmesi için boot.exe yi silen mi ne! bir program indirdim. adı (easybcd) neyse bunu kurdum biraz kurcaladım bilgisayarı kapatıp açim dedim. ntldr is missing diye biş hata verdi hiç açılmadı. sonra tekrar boot ayarlarından cd den başlat dedim xp cd sini taktım yüklemeye başladı. kur.exe yüklemesi bitti windowsu kurmak için reset attı. ve bidaha açılmadı sadece siyah bir ekranda asus ekranı geliyor. daha da ilerlemiyor lütfen bu konuda bana yardımcı olun.

Yeni sistemlerde boot koyuyorlar

Bilgisayarını normal bir win98 türü cd ile aç ve fdisk yap her part kaldır sonra yeniden yapılandır hic bir sorun kalmıcakdır

bu ara asus ekranını gecemez isen setup gir tüm ayarlarını sıfırla

Arkadasım hdd'de sorun yok için rahat olsun. temiz bi windows xp service pack II cdsi bul. ama asus'un yeni notebooklar'ında sata sürücsünü xp'i cdsine entegre etmen gerekiodu seninkinde böyle bişe ister mi bilemicem görmeden.buldugun xpcdsini tak ve pc açılırken F2'i di sanırım ona bas boot menuden cd rom'u master yap ve cd den ön yüklemeyi başlat. ve pc'ine mutlaka fdisk cek. sorunun gidecektir. saygılar kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...