Jump to content

Msnyi Açtığımda Herkese Otmatik Dosya Yollanıyor

Recommended Posts

Arkadaşlar benim bilgisayarda msn açınca herkese otomatik bir mesaj yollanıyor bundan kurtulamazmıyım??

araştırdım ama tek yol format gibi gözüküyor başka yolu yokmu???

bana gelen mesaj:

I just made this picture in photoshop. It AWESOME for your desktop. I should charge people to use it lol

diye bir mesaj geliyor arkasından zip dosyası geliyor

sanırım o dosyanın adıda:

img-317_JPeG.zip" dosyasını HaTTaß kaynağından alınamadı.

gibi bişey her konuştuğum kişiye gidiyor bunu nasıl engellerim veya nasıl çözerim bu sorunu ?

şimdiden teşekkürler

şimdi oldumu acaba mesajın başlığını daha açık nasıl yazarım bilmiyorum

Brightblade--> Mesaj başlığını açık yazmanız değil, yardım gibi ifadeleri silmenizi istedim!

Önce msnmessengeri silin. Regeditten arattırıp reg kayıtlarını silin. Sonra sağlam bir virüs programı yükleyin (nod32) ve güvenli modda taratın. Başka bir virüs programı ile (kaspersky) aynı işi tekrar yapın. Daha sonra sağlıklı bir antispy programı ile tekrar güvenli modda tarama yapın.

Başka bir yöntem ise

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunServices

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\Explorer\Run

HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Run

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\policies\Explorer\Run

Bu reg anahtarlarının altında bu işlemi yapan virüs bulunmakta. Bilginiz varsa virüs kaydını kaldırın.

C:\windows\system32\formatsys.exe

C:\windows\system32\serbw.exe

C:\windows\msmbw.exe

Bu dosyaları ve C:\ deki gizli dosyaları silin.

Msn'de yayılan otomatik virüsü temizlemek için;

Virüsü temizleme yoluna gelirsek ilk yol biraz karışık:

Yapmanız gerekenler:

Başlat menüsünden Çalıştır'ı açın... "regedit" yazın.

HKEY_LOCAL_MACHINE >> SOFTWARE >> Microsoft >> Windows >> CurrentV ersion >> ShellServiceObjectDelayLoad klasörünü bulun.

sağdaki pencereden "printers"="{CLSID}" bölümünü silin.

Daha sonra ilk " regedit"e girdiğiniz bölüme dönün ve oradan HKEY_CLASSES_ROOTCLSID bölümüne gidin...

Burada printers bölümünü bulup printers ID'yi silin tekrardan.Biraz karışık olduğu için dikkatli bakmanız gerekmektedir...

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve "Bilgisayarım"a girin oradan ana sürücünüze girin. Windows klasörünün içerisinde bulunan

%System% otiffy.dll

%System%printers.exe

%userprofile% ew.txt

%Windows%images0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

%Windows%photos0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

%Windows%album{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

%Windows%photo{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

%Windows%pictures0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

%Windows%picture{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

dosyalarını silin hangileri var ise... Ancak bu dosyalar gizli dosya şeklinde olabileceğinden pencerenin üst bölümünde bulunan araçlar sekmesine tıklayıp Klasör Seçenekleri'ni açınız.

Yukarıdaki resimdeki gibi gizli dosyaları gösteri işaretleyip Tamam 'a tıklayınız. Ardından az önce verdiğimiz dosyaları bulup siliniz... Virüs kaldırılmış olacaktır..

Not : Alıntıdır. Saygılarımla...

• 3 hafta sonra ...

Please register to see this content.

Adim 1: Öncelikle SmitfraudFix.exe isimli programi bilgisayariniza indirin.

Adim 2: Simdi Windows'u yeniden baslatma zamani. Windows yeniden baslarken hemen F8 tusuna basarak bilgisayarinizi "Güvenli Mod"da baslatin.

Adim 3: Eger kullanici hesabiniz yönetici haklara sahip degilse Administrator kullanicisini seçerek devam edin.

Adim 4: SmitfraudFix.exe programini çalistirin. Açilis ekranini herhangi bir tusa basarak geçin. Simdi sistemi taratma zamani. 1 tusuna basarak taramayi baslatin.

Adim 5: Tarama raporu kapatin. Simdi temizlik zamani... 2 numarali seçenek temizlik islemini baslariyor. Temizlik islemi sirasinda "Do you want to clean the registry? (y/n)" seklnde bir soru alirsaniz kayit defterinin de temizlenmesi için "y" tusuna basabilirsiniz.

Adim 6: Bu islemden sonra 3. seçenek olan zararli kodlari silmeyi seçebilirsiniz.

Adim 7: "q" tusu ile çikis yapin ve bilgisayarinizi normal olarak çalistirin.

Adim 8: Bilgisayarinizi normal olarak basladiktan sonra virüs tarama programinizla sisteminizi taramaniz gerekir.

KOLAY GELSIN

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...