Jump to content

Autounattend Katilimsiz Vista Yardim

bymax

Recommended Posts

Benim sorunum yaptıgım vista katılımsızda bilgisayar ismi verdigim halde acıldıgında kendi kafasına gore bir isim veriyor bilgisayara.

birde admin oldugu halde bazı dosyalara erişemiyorum ve reg ayarlarını ekleyemedim erişemiyorum diyor

altta kulladıgım Autounattend.xml dosyasını veriyom lutfen bilen kimse varsa bu dosyayı dogru bi sekilde duzenlerse cok sevinecegim

http://rapidshare.com/files/88187310/Autounattend.rar.html

hose_antonio sizinkinide inceliyecegim yanlız sizinki kendi verdiginiz bilgisayar ismi mi oluyor?

onceden benim oyle bir sorunum yoktu ama incelersen program falan ekledim onları yaptıktan sonra bu sorun basladı biyerde okudum soyle deneyin diye yazmışlardımı mesela _Matrix_ bu sekilde yazın diye daha denemedim onuda deniyecegim

ben o wpi olayını beceremedim bi ara arastırdım xp icinde ama yapamamıştım oyuzden vazgemiştim xp de svcpack yontemi vistada da bu sekilde kullanıyorum en kolayı bu oluyor yani benim becerebilecegim sistem bu ancak

ben o wpi olayını beceremedim bi ara arastırdım xp icinde ama yapamamıştım oyuzden vazgemiştim xp de svcpack yontemi vistada da bu sekilde kullanıyorum en kolayı bu oluyor yani benim becerebilecegim sistem bu ancak

sen bilirsin bilgisayar ismi,ağ adı vs hepsi içinde var zaten basitttir yaparsın

ozaman şoyle yapalım hazir bir klasoru varmı mesela suraya sunu at ve programların ismini degiştir suraya at ve suraya su komutu yaz diye

bu sekilde yardımcı olursan deniyim

ayrıca ilgin icin teşekkurler

ozaman şoyle yapalım hazir bir klasoru varmı mesela suraya sunu at ve programların ismini degiştir suraya at ve suraya su komutu yaz diye

bu sekilde yardımcı olursan deniyim

ayrıca ilgin icin teşekkurler

autounattaend.xml içine eklediğim cmd'nin içeriği su (wpı için)
for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim set CDROM=%%i:
echo Found CD-Rom as drive %CDROM%

Start %cdrom%\Install\wpi.hta

del %0[/CODE]

oem klasörünü xp gibi hazırla ardından source dizinine at

oem/1/install/içinede cmd ekle dosyadan çağırdığımız cmddirbu +biospatch varsa onu at reg ayarları felan fılan hepsi bu dizinde olsun

Seni dinledim wpi olayına gectim oldu sorunum kalkti ortadan yanliz regedit ayarlarimi wpi ye koyamadim nasil yapilacagini bi soylerseniz tam olacak

xp de nasıl yapıyorsan vistada öyle yap yanı oem/1/ınstall dızınıe at regedıt katılımsız parametresı ıle kur

xp de nasıl yapıyorsan vistada öyle yap yanı oem/1/ınstall dızınıe at regedıt katılımsız parametresı ıle kur

ben xpde wpi kullanmıyordum soyle soyliyim forumdaki anlatim videosunu seyrettim programları tek tek ekledim o programları ekledigimiz yerdemi regedit olayını ekliyecegiz yani orda progran girer gibi mi yapacagız orayı cozemedim ve nereye girecegim ve komutu ne olcak

cunku ben karanbole command bolumune girdim basına da regedit.exe /s yaptım acılışta tamam ok dedi ama eklemedi windows acıkken denedim oldu yanlız parametresinde cdrom yazmıyordu ondan bi etki edermi?

ben xpde wpi kullanmıyordum soyle soyliyim forumdaki anlatim videosunu seyrettim programları tek tek ekledim o programları ekledigimiz yerdemi regedit olayını ekliyecegiz yani orda progran girer gibi mi yapacagız orayı cozemedim ve nereye girecegim ve komutu ne olcak

cunku ben karanbole command bolumune girdim basına da regedit.exe /s yaptım acılışta tamam ok dedi ama eklemedi windows acıkken denedim oldu yanlız parametresinde cdrom yazmıyordu ondan bi etki edermi?

wpı de programın reg kaydını eklıyorsan ıse

sunu kullan wpı'nın ıcınde yer alır zaten

regb[pn]=['%cdrom%\\Install\\Applications\\Skype\\skype.reg'];[/CODE]

eğer sistem için reg kaydı kullanıyorsan ise bi cmd hazırla içine at (ınstall klasörü oem/1/dizininde olmalı ok

[codebox]
REGEDIT /S %systemdrive%\Install\REGTWEAKS.reg
[/codebox]

sadece sistem icin reg yapmak istiyorum ve beceremedim dvd nin iceri alttaki resimdir

Please register to see this content.

max dizinleri yanlıs yapmıssın ayrıca ezboot'u nıye kullanıyorsun analmadım onu? sen dorumda oem klasör dizilimini anlatan bir konu vardı sen onu takıp et sorun kalmaz

vistada wpi sistemiyle katılımsız olarak butun herseyi yaptım hersey cok guzel calışıyor sadece kurulduktan sonra klasik simgelerle acılmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim

bilen kimse varsa sadece bunu bana soylerse cok guzel olacak

klasik simger derken ? bilgisayarımın filan simgesiyse bunu tema dosyalarıyla yaparsınız.

şöyle soyliyim vista ilk acildiginda masa üstü simgeleri büyük başlıyor sonra masa üstüne sag tıklayıp klasik simgeler sectigimde onlar normal xpde kullandıgımız gibi küçülüyor ben onu istiyorum reg ayarıda olabilir yada Autounattend.xml dosyasına girecegim bir komut da olsa yeter yani windows acıldıgında kendiliginden klasik simgeler olsun istiyorum ne yapabiliriz acaba?

Valla vistayı hiç denemedim daha.Ama mutlaka bir olayı vardır.Örneğin xp de olsa shell dosyasının altından bir komut verilirdi.Ayrıca microsoft xp için yaptığı setupmanagerin benzerini mutlaka vista içinde yapmıştır.Bu uygulamayı bulmaya çalışın.

WAIK'i denedin mi? Biraz boyutu yüksek ama...

http://www.msfn.org/board/Windows-Automated-Installation-Kit-WAIK-t84446.html[/CODE]

onu biliyorum belki onun icinde oluyordur ama oda cok karışık aslında Autounattend buraya giren bir komuttur belki bi bilsem ozaman cozecem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...