Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

SSL sertifikası yardım

Sitem için SSL sertifikası öneriyorlar.çok da büyük bir firmam yok aslında. Almalı mıyım?  alırsam hangisini almalıyım?

https://www.atakteknoloji.com/ssl-sertifikalari

Site nasıl bir site? Ücretsiz SSL sertifikası veren siteler de mevcut.

musademir, 6 saat önce yazdı:

SSL sertifikası yardım

Sitem için SSL sertifikası öneriyorlar.çok da büyük bir firmam yok aslında. Almalı mıyım?  alırsam hangisini almalıyım?

Please login or register to see this link. 

Google ssl sertifikalı siteler için aramalarda öncelik tanıyacağını yazmıştı ve bunu kendi blog sayfasında da yayınlamıştı şu zamanda her site google de yükselme çabasındadır ki siz de yükselmeyi amaç ediyorsanız ssl kullanmanız gerekecek ssl e para vermemek ve siteniz için extrada koruma sağlamak isterseniz cloudflare adlı siteyi kullanabilirsiniz tavsiye ederim bende kendi sitelerimde kullanıyorum.

Please login or register to see this link. kullanırsan sitene otomatik bir sertifika atanıyor. Ve https adresi üzerinden bağlanıyorsun. İlgili sertifikayı bizim sitemizde de görebilirsin. Cloudflare'ye üye olup konfigüre etmek oldukça basit.

Eğer linux bir sunucun varsa Please login or register to see this link.  de bedava sertifika veriyor. Yalnız 3 ayda bir yenilemek gerekiyor. Onu da sunucuya kurulan otomatik bir scriptle halledebiliyorsun.

Please login or register to see this link.  dan aldım.tek başıma işin içinden çıkamam diye düşündüm