Jump to content

Modeme Reset Attırmak Için

xamax10td
 Share

Recommended Posts

Slm arkadaşlar.

Ben modeme reset attırabileceğim bir .bat dosyası oluşturmak istiyorum.Yani oluşturduğum .bat dosyasına girdiğimde modeme reset atacak.Bunu hangi programla yapabilirim.Bu program ve nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verirmisiniz?

Tamam da o notepad ın içine ne yazacağım onu bilmiyorum.Sorun orda.

Yok mu yardım edecek kimse.Bu auto it ile falan oluyodu sanırım.Ama nasıl olcak bilmiyorum. Lütfen yardım.

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

sanırım rapidshare için yapıyorsunuz. Eğer rapidshare için yapıyorsanuz ip değiştirmek de işinizi görebilir.

@echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo İp Adresiniz Yenileniyor
ipconfig /renew
exit[/CODE]

.bat dosyasının içerisine bunu yazıp kaydedin.

Zamanında benimde ihtiyacım olmuştu modeme reset atmaya... En etkili yol modeme telnet ile bağlanmak... xp pro da telnet vardı home edition onu bilmiyorum.Vista home premium da ise etkinleştirilmesi gerekiyor...Bunları söyledikten sonra başka forumlarda da yayınlanması olası rapid linkini veriyorm.. içini açarsanız nasıl çalıştığını anlarsınız... virüs ve benzeri hiçbirşey içermez... forumlara yazmaktan hoşlanmayan fakat içeriği takip etmeyi seven biri olarak ihtiyacı olanlara işte link

Please register to see this content.

her indirenin bir kere Allah razı olsun demesi dileğiyle...

Edited by johndeway-fx

Evet rapidshare için kullanıyorum.Ama malesef bu da olmadı.2 gündür uğraşıyorum bir çok yöntem denedim (imacros,jitbit vs) hiçbiri işe yaramadı.

Autoit ile denedim, onu da kullanmayı bilmediğim için yapamadım.Bu konuda yardımcı olurmusunuz.Sizide çok yordum ama :) .

modem ine 192.168.1.1 ya da 10.0 0 ya iste neyse onu yaz giriş yap sonra modemden reset at atarken 192 168 2 1 / .....reset.exe diyelim

onu al birde kısayol yap ona girmeyi dene

start

komutunu ile baslayan yöntem ile dene

kullanıcı adı:sifre@192. .. dene bakalım bunlar olcak mı? en sağlamı telnet ya da 11 ytl premium almak. ben sahsen premium aldım okulda da 100 mb hat var üni de cek babam cek :)

onların modemle ne alaksı var ... iç ip ile dns cache yi güncellesen.. modemin ip değişiyor mu sanki... wan ip değişecek wannnnnn.. yani modem... birisi 10 yıl once boyle birşey yazmış... adsl gelmiş türkiyeye hala bunlar yazılıyor burada... yanlış anlaşılmasın her forumda var bu.. arkadaş iyi niyetli ama aşın bunları biraz beaaa...

Slm bende zoom modemmi bu sekilde kullanıyorum...

Restart.cmd

cmdow @ /hid

Restart.lnk

sleep.exe 5

start /wait taskkill /F /IM iexplore.exe /T

internet expoler kısayolu olusturuyorum.. ismini Restart.lnk yapıyorum..

Hedefinde busekilde...

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"

sonra busekilde duzeltiyorum

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"

simdi Restart.cmd cift tıkladıgımda otomatik restart atıyor...

admin = kullanıcı adı

zoomadsl = sifredir...

dosyayı upload ettim yapman gereken Restart.lnk degisiklik yapman... (kodun dogru olması gerekiyor)

modemin markasını tam olarak verebilirmisiniz

Modem : inca im-201

Allen arkadaşım senin yöntemini de deniyeceğim. Sağol.

Bu .bat dosyasını otomatik olarak reset atmak için oluşturmak istiyorum.Yani o oluşturduğum dosyaya çift tıkladığımda reset atacak.

Daha önce yazmıştım ama gene yazayım.

Bu işlemler doğrudur ama IE7 kullanıyorsanız BAT dosyası çalıştırıldığında IE7 buna izin vermez.

bu yüzden Opera ile kullanın derim Operada BAT dosyası çalıştırıldığında bir uyarı penceresi

açar ve onay ister bu uyarıya Tamam derseniz Operayı kapatmadığınız sürece

bir daha onay istemez ve işleminizi sürekli CryptLoad gibi programlarla bilgisayar

başında durmadan mesela gece uyurkeen RapidShare den dosyaları sürekli indirebilirsiniz.

Ben Sürekli kullanıyorum hatta şu anda gene film iniyor ben hiç bir işlem yapmıyorum.

Bunun için ben aşağıdaki BAT Dosyasını yazdım Modemim ZoomX5

start Opera.exe -new http://admin:[email protected]/doc/dosave.htm?WINDWEB_URL=%2Fdoc%2Fitem.htm

admin yazan yere ; kullanıcı adınızı

xxxxx yazan yere modeme giriş parolanızı yazın

Daha önce yazmıştım ama gene yazayım.

Bu işlemler doğrudur ama IE7 kullanıyorsanız BAT dosyası çalıştırıldığında IE7 buna izin vermez.

bu yüzden Opera ile kullanın derim Operada BAT dosyası çalıştırıldığında bir uyarı penceresi

açar ve onay ister bu uyarıya Tamam derseniz Operayı kapatmadığınız sürece

bir daha onay istemez ve işleminizi sürekli CryptLoad gibi programlarla bilgisayar

başında durmadan mesela gece uyurkeen RapidShare den dosyaları sürekli indirebilirsiniz.

Ben Sürekli kullanıyorum hatta şu anda gene film iniyor ben hiç bir işlem yapmıyorum.

Bunun için ben aşağıdaki BAT Dosyasını yazdım Modemim ZoomX5

start Opera.exe -new http://admin:[email protected]/doc/dosave.htm?WINDWEB_URL=%2Fdoc%2Fitem.htm

admin yazan yere ; kullanıcı adınızı

xxxxx yazan yere modeme giriş parolanızı yazın

Ben de zoom X5v kullanıyorum, isime yaradı. Safari ve Firefox adres çubuguna :

yazıp ok.ledigimde modem 5-10 sn.de yeni ip aldı.Önceki yöntemimden 1 tus daha kısa ve bekleme süresi de kısaldı. ie7 de olmuyor ama önemli degil, zaten kullanmıyorum.Bu islem sonrası firefoxta yer imlerine, safaride bookmarksa kaydetmek rapid icin yararlı olur.Dileyen adres cubugunda, hazırladıgı komutu uyguladıktan sonra basındaki simgeyi masaüstüne sürükleyip kısayol da olusturabilir..

Paylasımın icin tesekkürler..

• 4 hafta sonra ...