Jump to content

Nasıl Bir Rkran Kartı Tavsiye Edersiniz?

süper42

Recommended Posts

Üstüne 50 ytl falan daha kat ve bunu al.

SAPPHIRE ATI RADEON HD 2600 XT 512 MB 128 BIT DDR3 (DIRECTX 10)

Bu kartla son çıkan oyunları full grafik rahat bir biçimde oynarsın.100 YTL lik ekran kartları işe yaramaz.Tavsiye etmem.Memnun kalmazsın.Bu kartı al kesinlikle memnun kalırsın.

cryisi full detay oynaman için 350 ytl lik kartın olması gerek.100 ytl ye ancak low detayda oynarsın.bende asus eax1550 256/1024 kart var şuan fiyaı 75 ytl bunu alırsan tüm çıkan oyunları low detayda oynayabilirsin.

ancak sana tavsiyem

175 ytl ye sapphire hd 2600 xt gddr4 ekran kartını almanı tavsiye ederim.crysisi high detaya yakın oynarsın.cod4 de full detay oynarsın.

100 ytllik kart son cıkan oyunları oynatır (tabi ne kalite ile o ayrı sonucta hacımuratta araba toyota corolla da araba aston martinde :aso: ) ama sonrasında kesinlikle takılır manyak oyunlar gelio dx 10 da bence az daha para ayır min. 8600 GT al ya da(ati muadili 2600XT hangisi daha ii bilmiom..)

100 ver sonra oyun oynatmıyor git 100 daha ver demektense al koy uzun zaman oyunu da güzel performan oyna gittigidiyorda 156 ytl garantili faturalı 8600 GT.. ayrıca dikkat et ekran kartında gddr2 takıyorlar bazılarına yavas oluyor ama sessiz oluyor alma gddr 2 değmez. GDDR3 hatta mümkünse yukarısı olsun..

ben hayret ediyorum insanlara

core 2 duo yeni cikmıs adam 240 $ verip onu alıyor ii de ana kart sonra gidiyor giriş seviyesi bir ekran kartı alıyor 40 50$ a ee sonra bu son sistem neden oyunlarda takılıyor.. (oyun oynamayacaksa o işleciye ne gerek var p4 3.6 alsın normal işler için ucurur)

ben bilgisayar. tekn. ve programlama 2 sınıf öğrencsiyim bize en cok söylenen "bir bilgisayarda ki hızı en yavas olan donanım belirler".. cünki iletisime geçen 2 donanımda hızı yavas olan belirler hemen hemen her işlem süredsincee bir cok donanım birbiri ile etkileşimde olur. o yüzden misal paran sınırlı isen intel 6300 alıp 1 gb ram takcana

amd x2 4000 al 2 gb ram tak inan daha performanslı olur.. (yok para sorunu yok en iyisi olsun diosan o zaman amd phonem cıktı doğal 4 cekirdek onu al. a da ille intel dersen quad core al.)

amd anakartlar ucuz olur o yüzden ekonomik oluyor amd almak.

epox u amd de tavsiye ederim. epoxtan sasma :aso: az overclocklu (fabrika cıkıs) geliyor daha performanslı..

ve sakın dx 9 alma millet kitliyor bilmeyenler ati 1650 yi 110 ytl ye..

hatta gg dekinin markası zotac mıydı ney..

birde naptın bilmiom ram falan aldın mı da mhz hızını 800 al ddr 2 800 az daha pahalı ama güzel misal 2 gb 667 alacaksan 1 gb 800 al sonra paran olunca 1 tane daha alırsın 30 ytl garantili 1 gb 800 mhzler gittigidiyorda..

linuxla ugrascaksan kardes ati alma basın agrır.. (neden cünki ati linuxa driver konusunda yeterince destek vermiyor.)

pcdemo kardesim haklı

"175 ytl ye sapphire hd 2600 xt gddr4 " gddr 4 un rahatlıgı ve performanısını yasa.. ayrıca ekran kartında dikkat etmen gereken sey 128 mb 256 mb fln olduguna dil cipsetine (yada 8500 8600 2600 vs) bak işlemci hızına ve ram hızına bak.. 1 gblik 40$ a alabilrisin 256 mb ekran kartım var 300 ytl aldım (:) hos simdi düştü fiyatıda.) dx 10 olmadıgı sürece oyunları hem güzel oynatıyor hemde bir cok efekt acılıyor ..

aynı paraya bizim ark.

core 2 duo aldı 1 gb ben amd ve msi k9n - ultra (amd anakartlar makul fiyatlı oluyor misal intelde 110 $ orta karar kart amd de 80$ ordan ordan işlemcimde 100$ dı işte aradaki farka güzel ekran kartı etti :))

hızı yavas olan donanım belirler olayına göre de gözlemlere göre de bneimki ondan daha ii :aso:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...