Jump to content

Ethernet Ile Internet Paylaşımı Sorunu

mephisto42

Recommended Posts

selam arklar

şimdi ben ve ev arkadaşım interneti paylaşmak için bir ethernet kartı aldık ama beceremedik

işin detayı

bende p4 1.5 ghz pc var (onboard etherneti yok) 2002 model bi pc

"aztech dsl 206u" usb adsl modem var

tnc xp yüklü

inca ethernet kartı

arkadaşımda intel core 2 duo 2.0 notebook (acer 5710G)

tnc xp yüklü

şimdi uygulama şu

ben etherneti kendi pc me tanıttım bir ev-ağı oluşturdum ve aztech adsl modem bağlantı sihirbazıma interneti paylaştır dedim direk 192.168.0.1 ip ve 255.255.255.0 alt ağ maskesi numarası aldım ve kaynaklara göre bendeki işlemler bitti arkadaşımda ise ev-ağı oluşturup ip nosunu benden ir fazlası yani 192.168.0.2 yaptım zaten alt ağ maskesi direk kendini oluşturdu tek tık ile (255.255.255.0) neyse başlanıyoruz birbirimize dosya paylaşımı açık dosya tıransferinde sorun yok ama internete giremiyor arkadaşım

ek bilgiler;

1.arkadaşımın laptopu vista ile geldi xp ye çevirmek için sata xp felan oluşturduk

2.ben firefox o internet explorer kullanıyor

3.kablo uzunluğu 3 metre (gerekyok ama söyleyim dedim)

4.ethernet kartını tnc kendisi tanıdı ama yine aynı ben cdden yğkledim gene aynı sorun

yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşım İnternet Paylaşımı için ICS ye ihtiyacın var. Oda bildiğim kadarıyla da XP de yok Vistada var.

ne yani vista çıkmadan önce kimse ethernet üzerinden internet paylaşamıyormuydu

ayrıca normal xp sp2 yüklü bir sistemde olan şey neden tnc de olmaz ki anlamadım buna bi cvp alabilirmiyim

Cross cablo denediniz mi? Ethernet kablosunu cross kablo ya çevirerek bi deneyin bence forumda aratırsanız cross kablo yapımı anatımını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...