Jump to content

Adsl'de Ortak Kullanıma Dikkat!

excellence

Recommended Posts

58381.jpg

Kaçak ADSL'ciler başınızı derde sokabilir! ADSL bağlantısını başkalarının da kullandığı aboneler, internet üzerinden işlenen suçlarda birinci derecede sorumlu tutuluyor.

AA muhabirinin Türk Telekom yetkililerinden aldığı bilgiye göre, internetin yaygınlaşmasıyla Türkiye genelinde kullanımı giderek artan ADSL bağlantısının ortak kullanılması durumunda aboneler çeşitli risklerle karşı karşıya kalabiliyor.

ADSL internet bağlantısının başkalarıyla paylaşıldığı durumlarda internet üzerinden işlenebilecek herhangi bir suçta birinci derecede abone sorumlu tutuluyor.

ADSL bağlantısı paylaşımının yasal olmadığını, internet bağlantısını yavaşlattığını bildiren yetkililer, bu konuda denetimlerinin devam ettiğini, ADSL hattını paylaştığı belirlenen abonelerin sözleşmelerinin tek taraflı iptal edileceğini kaydettiler.

Bu arada, Türk Telekom'un internet servis sağlayıcısı TTNet tarafından hazırlanan broşürde, ADSL aboneleri, ADSL modemlerini şifreyle kullanmaları, şifrelerini kimseye söylememeleri konusunda uyarılıyor.

Bu konuda alınması gereken önlemlerle ilgili bilgi verilen broşürde, abonelerden, kablolu veya kablosuz ADSL modemi üzerinden internet bağlantılarını kesinlikle paylaşmamaları isteniyor.

Broşürde şu önerilerde bulunuluyor:

"ADSL aboneliğiniz esnasında size verilen ilk şifreyi, ilk kullanımda kolay tahmin edilmeyecek bir şifre ile değiştirin. Kendi güvenliğiniz için ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikle başkalarına söylemeyin. Kablosuz ADSL modem kullanıyorsanız başkalarının kablosuz ağ üzerinden internet bağlantınızı kontrolünüz dışında kullanmasını önlemek amacıyla ADSL modeminizin şifreleme özelliğini mutlaka aktif duruma getirin."

AA

elin ecnebisi bizim 6 katı gelirimize sahip bizden 32mbit bağlantıyı bizim yarı fiyatımıza kullnıyor.. telekom da nasıl çalarım çırparım hesabıyla ortalıkta ilan broşür dağıtıyor..

bunca kağıda verilen para ucuzlatmak için kullnılsa bile yeter yaw..

-- konu dışı --

bir de mahkemelerimiz herşeyi bırakmış hangi sitede ne var derdinde..

elin ecnebisi bizim 6 katı gelirimize sahip bizden 32mbit bağlantıyı bizim yarı fiyatımıza kullnıyor.. telekom da nasıl çalarım çırparım hesabıyla ortalıkta ilan broşür dağıtıyor..

-- konu dışı --

olayı çok güzel özetlemişsin kardeş.

-- konu dışı --

Fasa Fiso bunlar...

Eskiden Paralel telefon yasak deniyordu...

Evin içinde diğer odaya telefon çekmiş adam, kalkıp durmuyum diye... Sanane !

Bir de utanmadan paralel telefon denetlemeside yapanlar vardı hani...

Sen parasını veriyorsan, aldığın hizmetin,

Kotalı yada kotasız başkasına da veriyorsan...

İstediğinin kullanmasını sağla. Kim karışır. Yasal olarak böyle bi lüksü yok telekomun. Anca olasılıklardan bahseder.

Dikkat ettiyseniz telekom sadece şunu geveliyor.

"İllegal sitelere girerlerse şu olursa bu olursa sende sorumlusun" deniliyor.

Parası azmı geldi ne ?

• 2 ay sonra...

valla ben ilk adsl bağlattığımdan beri 4 kişi kullanıyorum interneti 2 yıldır...Hiçbir sorun falan da çıkmadı ...Verdikleri hizmet iyi ve ucuz olsa biz niye kalkalım böyle ortak kullanmaya ...Ucuzlasa valla hemen çıkıcam bu ortaklıktan...

İnternet 10 kat hızlanıyor bu kadar hızlanıyor.Adamlar bas bas bağırıyor ama hala icraat yok.

32 mbit den geçtik ben 10 mb ye razıyım :)

Ama nerdeeeee

Artık tüm dünyada internet ne zaman demode olursa TTnet de o zaman bağlantıyı 32 mbit e çıkarır :)

• 3 hafta sonra ...
İnternet 10 kat hızlanıyor bu kadar hızlanıyor.Adamlar bas bas bağırıyor ama hala icraat yok.

32 mbit den geçtik ben 10 mb ye razıyım :p

Ama nerdeeeee

Artık tüm dünyada internet ne zaman demode olursa TTnet de o zaman bağlantıyı 32 mbit e çıkarır :D

İnternet hızlanınca bütün web hızlanacaks mı :)

Ben 3 kişiye dağıtıyorum, iş yeri ev paralel onuda sayarsak, beş, müşterilerin pc'leride sayarsak altı yedi, buyursunlar gelsinler bi dertleri varsa görüşelim kim kimi soyuyor :) Kimse gelmeyecek tabi oyüzden böyle konuşabiliyorum :) Yasal olarak bu kısıtlamanın hiçbir dayanağı olduğunu sanmıyorum, hukukçu yok mu aramızda?

Boşverin hocam hukukçuyu falan adsl benim ister kardeşimin evine çekerim istersem komşumun evine.çekiyorumda zaten beş kuruşta para almıyorum.param bu gibi sefil halkı soyan insan müsvettelerine gideceğine komşularıma gitsin.içim acımaz.

japonya 47 mb ile bağlanıyor yıllık 37 dolar veriyor biz 2 mb ile bağlanıyoruz yıllık 210 dolar veriyoruz.yazıklr olsun diyorum başkada birşey söylemiyorum...

Arkadaşlar ben geçen sene öğrenci iken kullanıyordum iki kişi olarak Telekomdan adamlar geldi ve kabloyu çıkartın dedi yarın bidaha kontrole geleceğiz dedi bende çıkartmadım ertesi gün hattımı kestiler. 444 0375 i aradım adamlar geldi diğer kullanıcıya giden kabloyu kestiler ve yeniden açtılar netimi. bana neden böle kullanıosun onlar bişi yapsa seninde başın yanar dediler bende oyun oynuoz abi die savunma vermiştim

abıcım ev yaparken kırıslerın arasına kabloyu gecıreceksın daha bınayı yaparken bak o zaman kessınlerde goreyım

abıcım ev yaparken kırıslerın arasına kabloyu gecıreceksın daha bınayı yaparken bak o zaman kessınlerde goreyım

Adslye bağlı bir kabloyu keserler diğer Komşununkinide keserler birini çekince diğeride gelirse tak diye interneti keserler bu kadar basit daha üretici olun :D

Arkadaşlar bide şu dikkatimi çekti bugun gelen faturada esnaf paketi tanıtımı yapılmış

esnaf paketi sınırlı 4 gb 1 kullanıcı

ekstra esnaf paketi 4 gb sınırlı 5 kullanıcı

şimdi anlamadığım esnaf paketi seçersem işyerindeki sadece bir bilgisayarmı bağlanacak eğer böylede değilse ekstra esnaf paketiyle 5 ayrı yere internetmi vereceğim

ben bir iş yerine elektirik kablolarının çekildiği kablo kanallarından çektim :) daha bi sorun yok onda

Usta bu adamlar millete nasıl zarar verecem diye düşünüyorlar.Onunda çaresini bulurlar.Evi yıkarlar artık :clapping:

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bizim burada ortak kullananların hatlarını hep kapattılar.Elazığ TT Santralleri dijitale geçmiş artık hattın üzerinden kaç IP adresi düştüğünü görüyorlarmış falan(40 kayıtlı kullanıcı varmış bizim ilçede ama 180 kullanan). Tek kullananlara bir şey olmadı ama ortak kullananların Bir hafta internetleri kapalı kaldı. Daha sonra telekomcular geldiler uyarı yaptılar ve yeniden açtılar hatları.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...