Jump to content

Xp Format Mavi Ekran Hatası

goker0051

Recommended Posts

Aşağıdaki uygulamaları deneyebilirsiniz.

+Bios'u default ayarlara döndürmek.

+Farklı bir HDD'ye kurulumu denemek.

+RAM leri değiştirmek

+Harici Olarak Bir Ses Kartı Veyahütta 52K Fax Modem Varsa Disabled Yapmak

Aşağıdaki uygulamaları deneyebilirsiniz.

+Bios'u default ayarlara döndürmek.

+Farklı bir HDD'ye kurulumu denemek.

+RAM leri değiştirmek

+Harici Olarak Bir Ses Kartı Veyahütta 52K Fax Modem Varsa Disabled Yapmak

bios default dildi sonuç gene aynı

cd sağlam eğer kasteddiğiniz buysa

ram???

harici ses kartı ve faks modem yok makinada

genelde mavi ekran ram sorunu oluyor. bilgisayarcıda calışırken mavi ekran verdiğinde ilk olarak hdd değiştiriyordum gene aynı oluyordu ama ram'i değiiştirince çözülüyordu genelde :unsure: sen ilk olarak ram'i değişdir Dene...

genelde mavi ekran ram sorunu oluyor. bilgisayarcıda calışırken mavi ekran verdiğinde ilk olarak hdd değiştiriyordum gene aynı oluyordu ama ram'i değiiştirince çözülüyordu genelde :unsure: sen ilk olarak ram'i değişdir Dene...

yapacağın şu. c ve d varsa başka bölümleri de silip tekrar bölümleme yapacaksın. bu da olmazsa tek bölüm yapıp kuracaksın.sonra kurunca bölümlemem yapabilirisin uygun programlarla. bunları ram hatasını yoksayarak söylüyorum.

hardiskin sata girişli ise hardiskin içerisindeki bilgileri başka bir bilgisayara takıp kopyalama yaptıktan sonra. hardiski biçimlendirme yap. çünkü aynı sorunları ben de yaşadım. ve tek çözümüm bu oldu. büyük bir ihtimalle senin bilgisayarda virüs kapmış. tek çaren bu olur.

TNCXP yeni anakartlarda sorun çıkarabiliyor ama eski anakartlarda canavar gibi çalışıyor bence bu driver sal bir olay veya yanlış raid sürücüsünün yüklenmesi olabilir. bu gibi sorunların türkçe sp3 çıktıktan sonra adminlerimizin tarafından hazırlanacak yeni bir tncxp sp3 cd si ile ortadan kalkacağına inanıyorum...

Dostum bence de ram lerden kaynaklanıyordur. Sata dan olsa kurulum daha baştan herhangi HDD görmez sistemde.

Ram kapasitesini artırman anakartın desteklememesinden dolayı bu sonuca sebep olabilir.

usta makina özellikleri ;

intel core duo2 3.0ghz işlemci

4gb ram

320gb hdd var

anakart asus

ramlar mi arızalı makina daha 3aylık_?

usta makina özellikleri ;

intel core duo2 3.0ghz işlemci

4gb ram

320gb hdd var

anakart asus

ramlar mi arızalı makina daha 3aylık_?

İsterse 1 Günlük Olsun Elektronik Eşya Bu Ne Yapıcağı Belli Olnuyor 4GB Ram Var Diyorsun Tek Birtane Değil Demi Bu? 2 Tane 2GB Likmi Yoksa 4 Tane 1GB Lik Eğer Böle İse Anakartın Üzerinde Sadece Tek Birtane Ram Kalsın Öyle Format Atmayı Dene Ram Uyuşmazlığı Olabilir.

Dostum bence de ram lerden kaynaklanıyordur. Sata dan olsa kurulum daha baştan herhangi HDD görmez sistemde.

Ram kapasitesini artırman anakartın desteklememesinden dolayı bu sonuca sebep olabilir.

ondan değil arkadaşım benimde başıma geldi çünkü aynı şeyler. benim cd rom sata girişliydi kurulum cd'sini okuyor ilk başlarda sonra hata veriyordu. daha sonra normal cdrom taktım ve böyle bir sorun yaşamadım. her kurulum yapacağımda sata girişli cdromu söküp diğerini takıyorum. virüsden kaynaklanıyor. hardiski fabrika ayarlarına döndürürse kurulum işini başarabilir. tşk

senın ramlerinin mhz sine bak hepsi 667 yada 533 mu eger hepsi aynı degilse o hatayı veriyor olabilir

1-Farkl bir Ram le dene ( tek ram )

2-FArklı bir harddiskte kurulum yapmayı dene

BU ikisinden başkası olamaz diye düşünüyorum kolay gelsin

bu mavi ekran sikintisinin sorunu donanımsal sıkıntıdan kaynaklanıyo.

bence ya ramler yada ethernet kartı

eger ethernet onboard degilse cikar dene

onboard sa biostan disable yap dene.

eger degişiklik yoksa ramlarda sorun kesinlikle.

hdd nin hatası mavi ekran ama yazan farklı.

bu sorun dah dün akşam başıma geldi önce bios pilini çıkarttım on dakika bekledim sonra ram i değiştirdim ve format attım oldu. şimdi ie 7 yükleyecekken aynı resimdeki uyarıyı alıyorum ama yeniden başlatınca açılıyor pc ben de anlamadım sorunu

Öncelikle herkese iyi günler...

Bu mavi ekran hatasını bende alıyorum.Yeni bir pc topladım daha 1 ay oldu olmadı fakat durmadan bu mavi ekran hatasını almaktayım.Özellikle oyun oynarken tam oyunun ortasında ya direk resetliyor makina kendini ya da mavi ekran veriyor.Sistemim;

Amd athlon X2 5600+ işlemci

MSI K9N Neo V3 anakart

2x1 gb 800 Mhz Ocz Reaper RAM

Nvidia Geforce 8600GT 512 Mb ekran kartı

250 Gb samsung sata hard disk

Samsung sata2 DVD_RAM

İlk başlarda RAM'lerden şüphelendim.Fakat normal oyuna girmeden PC'ye yüklendim ve herhangi bir donma ya da reset atmayla karşılaşmadım.Sonra tek tek RAM'leri denedim.Belli bir süre sonra oyundayken yine aynı hatayı verdi.Parça ve sistem ısılarını kontrol ettim.CPU 32 derece oluyor en fazla.Sonra ekran kartından şüphe etmeye başladım.Tozunu falan aldım ve ısısına baktım.GPU ısısının en fazla 48 dereceye cıktıgını gördüm.

Sorunu henüz bulabilmiş değilim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle herkese iyi günler...

Bu mavi ekran hatasını bende alıyorum.Yeni bir pc topladım daha 1 ay oldu olmadı fakat durmadan bu mavi ekran hatasını almaktayım.Özellikle oyun oynarken tam oyunun ortasında ya direk resetliyor makina kendini ya da mavi ekran veriyor.Sistemim;

Amd athlon X2 5600+ işlemci

MSI K9N Neo V3 anakart

2x1 gb 800 Mhz Ocz Reaper RAM

Nvidia Geforce 8600GT 512 Mb ekran kartı

250 Gb samsung sata hard disk

Samsung sata2 DVD_RAM

İlk başlarda RAM'lerden şüphelendim.Fakat normal oyuna girmeden PC'ye yüklendim ve herhangi bir donma ya da reset atmayla karşılaşmadım.Sonra tek tek RAM'leri denedim.Belli bir süre sonra oyundayken yine aynı hatayı verdi.Parça ve sistem ısılarını kontrol ettim.CPU 32 derece oluyor en fazla.Sonra ekran kartından şüphe etmeye başladım.Tozunu falan aldım ve ısısına baktım.GPU ısısının en fazla 48 dereceye cıktıgını gördüm.

Sorunu henüz bulabilmiş değilim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

arkadaşım bu sorun benede çok oluyordu format atarken gnelde karşıma çkıyordu ana kartın gıgabayt mı acaba genelde ondan kaynaklanıyor dedıler fakat 2 ıde dvd room vardı bende ve format atamyordum yanlız bır bılgısayarcıya goturdum sata dvd room la format attı.ama anladım kadarıyla hdd ve room farklı kanllardan anakarta takman lazım format atarken bence en son bu şekılde formatladım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...