Jump to content

Xp Format Mavi Ekran Hatası

goker0051

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar aynı hataları bende defalarca yaşadım ben de hem ide hemde sata hdd var sadece ide ye (sata hdd nin kablolarını çıkardıktan sonra) win 98 de f disk yoluyla çözümdüm yalnız tafsiyem 98 de disk komple formatlandığı için dosyalarınızı bir yere kopyalamanızı öneririm

KARDES mavı ekran hatası genelde BIOS tan klaynaklanır sen bıos ayarlarını yaptınmı format cekmeden once

yaptıysan hatavardır senın leptopmu leptop ıse Mıkroıslemcı masaustu ıse HDD VEYA REM den kaynaklanabılır

MAVİ EKRAN HATALARI

PC çalışır vaziyetteyken yani windows vs. işletim sistemlerindeyken;

1- Genelde Driver kaynaklı mavi ekran hatası verir.

2- HDD kaynaklı mavi ekran hatasi verir.

3- Ram kaynaklı mavi ekran hatası verir.

PC format aşamasındayken;

1- En başta ram den kanaklı mavi ekran hatası verir.

2- HDD kaynaklı mavi ekran hatası verir.

3- CD veya CD sürücü kaynaklı bir hata oluşur.

4- Ethernet kartı , ses kart , fax modem vs. pci aygıtları takılıyken format atılırsa hata verir.

5- Ne alaka demeyin ( tecrübe ) USB de takılı flash bellek bluetooth vs. kaynaklı hata verir.

6- Sata , ide ve güç kabloları ender rastlanan bi şeklidir. ( sonucu kötü olur ) ;)

7- Bios kaynaklı sorunlar.

Not:Genelde mavi ekran hataları %60 ram ve hdd kaynaklıdır.Fakat windows ekranında ise driver kaynaklıdır.

DAHA ÖNEMLİ BİR NOT : RAM ANAKART EKRAN KARTI VS. GİBİ ÜRÜNLERİN ÜSTÜNDEKİ ENTEGRELERE ELLE DOKUNULMAMASI VE HER NE KADAR PARÇALAR SIFIR DAHİ OLSA İNSAN VÜCUDU ÜZERİNDEKİ STATİK ELEKTRİK SAYESİNDE CİDDİ HASARLAR GÖRÜLEBİLECEĞİ SÖYLENMEKTEDİR TAVSİYEM SİZDE DOKUNMAYINIZ.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bunlar kendi tecrübelerim arkadaşlar yanlışım varsa affola şimdiden kolay gelsin.

SELAMETLE

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...