Jump to content

Hotmail Ve Msn Ye Giremiyorum.

Recommended Posts

Arkadaşlar windows live messenger son sürümü yüklü bilgisayarda. (8.5)

Resmi sitesinden indirip kurmuştuk.

Bu güne kadar girebiliyordum.

Bu gün msn e giremiyorum.

Ayrıca ie den www.hotmail.com sayfası da açmıyor.

Diğer bütün sitelere girebiliyorum.

Not: Bu bilgisayar kurum bilgisayarı, ama bizden başka kimse kullanmıyor.

Yani bilgisayara girip de engelleme yapan olmadığını kesin olarak biliyorum.

Ama internetimiz statik ip kullanıyor. Acaba Telekom kanalıyla bir engelleme getirilmiş olabilir mi?

Server'dan engellenmiş olabilir. Yani, illa bilgisayarınıza birşey yüklenmesi gerekmiyor.

Bilgisayar herhangi bir ağa bağlı değil.

Sadece sabit ip li bi adsl aboneliğimiz var.

Sistemi zaten ben kurmuştum.

Ağ falan yok.

Engellemeyi telekom dan yapmış olabilirler mi?

Bilgisayar herhangi bir ağa bağlı değil.

Sadece sabit ip li bi adsl aboneliğimiz var.

Sistemi zaten ben kurmuştum.

Ağ falan yok.

Engellemeyi telekom dan yapmış olabilirler mi?

Telekom, kişiye özel işlem yapmaz, yapamaz.

IE "Araçlar>Internet Seçenekleri>Güvenlik"te tüm bölgelerin güvenlik düzeyini "Varsayılan Düzey" yapın.

Bir arkadaşınızın eşek şakası yapıp yapmadığına bakın ("hotmail.com"u "Yasaklı Siteler"e eklemiş olabilir)...:clapping:

Tamam arkadaşlar sorun çözüldü.

Modemi kapatıp açtım halloldu.

Ama ilginçtir bunu yapmadan önce her yeri açıyor, www.hotmail.com u açmıyordu.

Ayrıca msn e de girmiyordu.

arada flush dns yapmakta yarar var. Birde modeme reset gerekiyor sürekli açık kalınca kafayı sıyırıyor :clapping:

bu gibi durumlarda ilk yapılacak işlerm bilgisayarı yeniden başlatmak. eğer olmazsa modemi resetlemek eğer oda olmazsa sakin olup düzelmesini beklemek. Bazen sorun olabiliyor bu gibi sitelerde.

• 1 yıl yıl...

3g vodofone ile nete giriyorum adobe flash playeri güncelledim msn ye 81000306 hata kodu ağ geçidi diye izin vermiyor biraz okudum virüs trojan diye loaris trojan remover programını kurdum bişeyler buldu silmedi galiba yalnız net var camfroga(yine ıp değiştirip giriyorum) msn de ilk defa sorun çıktı ağ geçidi diye pc ye restart atsamda girmiyor ebuddy ile giriyorum bana has bişeymi yoksa geneldemi var bu sorun?

Not: alıntıdır.

Bu hata mesajı MSN programının internete çıkamamasından kaynaklanıyor. Sebepleri ise..

1- Güvenik Duvarı

2- İnternet bağlantısının zayıflığı

3- Windows Update

4- MSN Update.

5- TTNET bağlantı sorunları.

5- TTNET Bağlantı Sorunları :

Neden mi 5. maddeden başladım ? Çünkü ne zama bu hatayı alsam Türk Telekom’dan kaynaklandığını gördüm. Genelde MSN programınızın internete bağlanamamasından kaynaklanan bu hata bazende Türk Telekomdan kaynaklanabiliyor. TTNET yurt dışı bağlantılarında bir problem olduğu zaman bu hata mesajını alabilirsiniz. Malesef ki bazen TTNET yüzünden bu 81000306 hatası karşımıza gelir ve sadece siz değil sizinle beraber 100binlerce insan Messenger ‘e bağlanamaz. Yapmanız gereken sadece beklemek yada aşağıdaki diğer hataları kontrol etmektir.

1. Güvenlik Duvarı

Eğer Firewall yada Windows Güvenlik duvarı kullanıyorsanız MSN programını Güvenlik duvarına takılmış olabilir. Güvenlik duvarınızın ayarlarından yada Firewall ayarlarınızdan MSN programına izin vermeniz gerekmektedir.

2. İnternet Bağlantısının zayıflığı

İnternet bağlantınız eğer yavaş ise MSN bağlanırken çok zayıf bağlantı olduğu için uzun süre ana merkezinden cevap alamayabilir ve internet yok zannedebilir.

İnternet bağlantınızın Zayıf olmasının sebepleri ise Tjojanlar , Virüsler yada ADSL modeminiz olabilir. Bunları kontrol edip internet bağlantınızı temizlemenizi öneririm.

3. Windows Update.

Yani Windows dan kaynaklanan güvenlik açıkları ve eksik komponentler yüzünden ( Component ) MSN programını etkileyebilir

Please register to see this content.
adresinden en son güvenlik güncelleştirmelerini yapmanız gerekmektedir.

4. MSN Update

Yani Kullanmakta olduğunuz MSN Messenger yada Live programı eski versiyon ise iletişim için kullandığı DLL dosyalarıda eski demektir. MSN programı sürekli güncellenmekte ve sürekli bağlantılarını geliştirmektedirler eski versiyon bir Messenger kullanmakta iseniz yeni versiyon bağlantı DLL leri ile uyumsuz olması yani yeni versiyon Messenger veri yollarını tanımaması dolayısıyla bu hata mesajını karşınıza çıkartıyor olabilir.

ya forum kalabalıklığı olmasın diye google amcayı didik didik yaptım lakin ben 3g ile bağlanıyorum ve ilk kez yaptı bunu sitesine gittim ingilizce oldu şimdi ama msn ye yine girmiyor net var sorun yok mozilla ikide bir çöksede anlamadım ebuddy meebo nimbuz tirillant aynı tadı vermiyor yoksa okudum ne varsa yinede tşk ler .

eger bilgisayar her şeyi normalse tek bir şey var bilgisayarın tarihini geri tarihe almış olabilirsiniz ister bilerek yapın ister elinizde olmayan nedenlerle tarih geri alınırsa msn ye giremessiniz önemlidir

Kardeş bugün bilgisayarı formatladım. Bilgisayarın saati benim saatime göre 4 DAKİKA ilerideydi ondan dolayı olabilir mi ?

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...