Jump to content

Fıkra Ve Espri

Pc.KoPaT19
 Share

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bir GS'li, bir Fener´li ve BJK´li Arabistan'da yasak

olmasina ragmen bir otelde içki içerken yakalanirlar...

Mahkemeye çikarilirlar... Karar IDAM... Itiraz ederler ve

karar ömür boyu hapis cezasina çevrilir. Ama o gün, bayrama denk geldigi için Prens Hazretleri cezayi kaldirip hepsine 20 kirbaç ceza verir. Bizimkileri sempatik buldugu için de bir kiyak daha yapip herkese cezasini hafifletmek için bir istek hakki tanir.

BJK li: "Sirtima bir yastik baglayin" der. 10

kirbaçtan sonra yastik paramparça olur ve pek fayda etmez.

Uyanik Fener´li bunu görünce: "Sirtima iki yastik

baglayin" der. Ama iki yastik bile 10 kirbaca dayanmaz.

Sira Galatasarayliya gelince Prens Hazretleri: "Bak Galatsaray'li sana acidim. Süper Ligi Kaçirdiniz. 100'üncü

senenizde basarisiz oldunuz, hakemlerden çektiniz. Bu yüzden sana iki istek hakki veriyorum"

Peki der Galatasaray'li: "O zaman bana 40 kirbaç vurulsun". Herkes saskinadöner.

Prens Hazretleri: "Peki ikinci istegin nedir?" diye sorar...

Galatasaray'li pis pis siritarak: "FENERBAHCE´liyi

sirtima baglayin

Günlerden birgün ABD Başkanı, İngiltere Başbakanı ve Türkiye Başbakanı bir gün bir toplantıda bir araya gelmişler.

Tabii, 3 lider bir arada olur da, sormaz mı gazeteciler? Önce ABD başkanına sormuşlar:

- ABD´de bir memur ne kadar parayla geçinir? Siz kaç para veriyorsunuz?

Başkan cevap vermiş:

- Valla ben memura en az 2000 dolar veririm. 1000 doları ile geçinirler. Geri kalan 1000 doları ne yaparlar, nerede harcarlar, hiç sormam.

Gazeteciler aynı soruyu İngiltere başbakanına da sormuşlar. O da cevap vermiş:

- Ben, memuruma ortalama 3000 sterlin veririm. Geçinmesi için 2000 sterlin yeterli. Artan 1000 sterlini ne yapar, nerede harcarlar, sormam, beni hiç ilgilendirmez.

Her ikisinden bu cevapları alan gazeteciler, aynı soruyu Türk Başbakanına da sormuşlar.

O da şöyle cevaplamış aynen:

- Valla, Türkiye´de bir memurun geçinebilmesi için en az 1 milyar lira lazım. Ama ben taş çatlasın 400 milyon lira veriyorum. Geri kalan 600 milyonu nereden bulurlar, nasıl geçinirler hiç sormam...

...............

Bir Gün Ali Ahmet Mehmet Bir Ormana Gitmisler.Ormanda Bir Agacin Üstüne Ahmet Ve Mehmet Cikmisti.Ali İse Asagida Kalmisti.Ormanda Kizildereliler Varmis.Kizildereliler Demiski Senin burda Ne İsin var demis. Ali de demis ki Arkadaslarimi Bekliyorum..Tabi Kizildereliler Buna inanmaz. Aliyi güzel bi döverler. Sonra ikinci günüde Ahmet Ve Mehmet Agacin tepesine Cikmis Ali yine Asagida Kalmis Kizildereliler Yine Aliyi Dövmüs.Sonra da Ahmet Ve Mehmet demiski Ali hep biz Yukariya cikiyoruz.Birazda yukariya sen Cik demis.Ali de Cikmis.Kizildereliler de demiski:Ya hep biz asagidakini dövüyoruz birazda yukardakılerini dövelim demis ve ali yine dayak yemis...

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet

bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen

yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler

ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır.

Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir.

Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.

Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece

daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek

konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş";

jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir

deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin

olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik

merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış";

antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif

biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada

ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini

sorarlar.,

Adam cevap verir:

- "Boru yetmedi."

100 ÖPÜCÜK

Yurt dışınnda yaşayan adam karısına bir mail gonderiyor: Sevgili karıcığım, bu ay maaşımdan sana para gönderemiyorum, onun yerine 100 öpücük gönderiyorum. Sen benim bir tanemsin. Kocan Allen

Karisi da ona cevap veriyor,

Sevgili askim,

Gonderdigin 100 öpücük için tesekkür ederim. Masraflar söyle;

1- Sütçü bir aylik süt için 2 öpücügü kabul etti,

2- Elektrikçi 7 öpücükten sonra anlasmaya razi oldu,

3- Evsahibi kira için hergün 2-3 defa ugruyor,

4- Bakkal sadece öpücüge razi olmadi, ona ilave baska seyler de verdim,

5- Diger masraflar toplam 40 öpücük...

Beni lütfen merak etme, daha 35 öpücük bakiyem var ve bu ayi

çikarabilirim.

Gelecek ay için de ayni yönde mi plan yapmaliyim? Lütfen bilgi ver.

Sevgili karin Josephine

iki sevgili varmış birbirlerini çok severlermiş Gel zaman git zaman erkek askere gitmiş oğlan askerdeyken kız başkasına aşık olmuş bunu mektupla anlatmak zorundaymış ve yazmış ben başkasına aşık oldum ne olur kusurta bakma sen olan resimlerimi gönder bana demiş

Bizim asker mektubu okumuş bu olayınm intikamını alcakya bölükteki askerlerden ne kadar kız resmi varsa toplamış ve mektup zarfının içine koymuş kusura bakma ama seçemedim kendi resimleerini alda diğerlerine bana geri gönder demiş

:D

Mehmet er olarak askerliğini yapmaktadır. Ve komutan her gün Mehmet'i 10 km. uzaktaki şehir merkezine yürüyerek gönderir ve kendisine günlük bir Hürriyet gazetesi aldırır.Mehmet her ince şehir merkezine yürüyerek gider ve ogleden sonra saat 15,00e doğru da kışlaya geri gelerek komutanına aldığı gazeteyi verir.Aradan 10-15 gün geçer ve Mehmet hergün ayni işlemi yapmaktadır.Bir gün Mehmet bu adar uzun yolu hergün gitmeye dayanamaz ve şehre gazete almaya gittiğinde aynı Hürriyet gazetesinden 4 adet alır ve karargaha geri döner ve komutana gazetelerden bir tanesini verir. Diğer 3 gazeteyi de kendisinde saklar. 2. gün Mehmet sanki şehre gitmis gibi yapar ve garnizonda sota yerlerde oyalanır ve öğleden sonra saat 15,00 e dogru dün aldığı Hürriyet gazetelerinden birisini daha komutana verir.3. gün Mehmet şehre gitmez ve ogleden sonra saat 15,00 e dogru komutanın yanına giderek aldığı gazetlerden bir tanesini daha verir. 4. gün de ayni şeyi yapar ki; komutan Mehmete hışımla seslenir ve derki: 'Sen bu gazetelere gelirken göz gezdiriyor musun, bakıyor musun?' Mehmet endişe ile ve korkarak 'hayır komutanım hiç bakmıyorum' der. Komutan tebessüm ederek Mehmet'i yanına çağırır ve der ki 'Gel o zaman sana komik bir şey göstereyim, geri zekalı bir şoför, 3 gündür ayni araba ile ayni ağaca çarpıyor...Bak 3 gündür gazetede adamın da, carptığı arabanın da agacın da resimlerini koyuyorlar' der.

iki sarhoş kadın

İki evli kadın bir akşam kocalarını evde bırakıp kadın kadına eglenmek için bir bara gitmişler ama içkinin dozunu fazla kaçırmışlar ve dışarı yalpalayarak çıkmışlar. İkisinin de fena halde çişi varmış ama ortada tuvalet hesabına hiçbirşey yokmuş. Yanlız biraz ileride mezarlık varmış ve iki arkadaş tek çare olarak oraya gitmişler. İkiside karanlıkta işlerini görmüşler ama temizlenmek için tabii orada tuvalet kagıdı vs yokmuş. Kadınlardan birisi sarhoş kafayla külodunu çıkarıp tuvalet kagıdı niyetine kullanmış sonra da orda biyere atmış. Diger kadın ise ''ben külodumu çıkartmam'' demiş. Mezarlıktaki çelenklerden birinin üzerindeki kagıdı almış o da onunla temizlenmiş, sonra iki kadın birlikte eve dönmüşler. Ertesi sabah kadınlardan birinin kocası ötekinin kocasına telefon eder: -''Baksana sana ne diyecegim, seninkiyle benimki dün gece birileriyle fingirdeştiler galiba... benimki eve sarhoş geldi üstelik külotsuzdu'' -''Oooo senin ki gene iyi, benimki kapıdan içeri girdiginde poposundan seni asla unutmayacagım yazılı bir kagıt sarkıyordu...

Delikanli sevgilisini aksam eve birakir.Evin önünde masum bir fisiltidan sonra ateslenir.Bir elini duvara dayiyarak

- "Beni bir öpermisin"..

Kiz:

- "Delimisin evin önünde annemler görür" der..

Erkek:

"Ne olacak canim bu saatte kim görecek, ne olur seni cok seviyorum..."

Kiz:

"Ben de seni ama olmaz..."

Erkek cok atesli tabi devamli israr eder.. bir ara aniden merdivenlerin isigi yanar ve kizin kücük kiz kardesi belirir.

Kücük kiz:

- " Babam diyor ki öpecekse öpsün, gerekirse ben öpecekmisim, o da olmazsa kendisi gelecekmis ama o hayvan oglu hayvana söyle elini diyafon dügmesinden ceksin dedi"

Günlerden bigun baba oğlunu alir karsina oturtur derki:

-Oğlum iki senedir ayni okula gidip geliyorsun,sadece ona kadar sayabiliyorsun.Ne olacan sen bu gidisle bilmem..

Çocukta babasina gulumsiyerek:

-Babaciğim merak etme ben boks hakemi olmaya karar verdim der

delının bırı fıkra

Delileri uçağa bindirmişler, bir şehirden ötekine naklediliyorlardı.Ama o kadar çok gürültü yapıyorlardı ki, sonunda pilot dayanamadı, uçağı ikinci pilota teslim ederek içeride ne olup bittiğini görmek istedi.

Deliler uçakta hep bir ağızdan bağırıp çağırıyorlardı.Baktı, en başta, bir deli, ötekilere uymamış, akıllı, uslu oturuyordu.

-Sen neden bağırmıyorsun? diye soracak oldu.

Adam :

-Ben bunların öğretmeniyim, diye cevap verdi.Onlarda benim öğrencilerim.Şimdi teneffüsteler de onun için ses çıkartmıyorum.

Pilot, çaresiz yerine döndü. Bir süre geçti.Bir an geldi ki sesler büsbütün kesiliverdi.

Pilot:

-Aman çok güzel! diye sevindi.Herhalde kendinin öğretmen olduğunu sanan deli, ötekileri derse almış olsa gerek, diye düşündü.

Ama dakikalar geçiyor, arkadan hiç bir ses seda çıkmıyordu.Pilot biraz daha bekledikten sonra merak etti.Gidip bakmak istedi.

Bir de ne görsün! Uçağın kapısı açık ve içeride öğretmenden başka kimsecikler yok değil mi!

Dehşetle sordu :

-Öğrencilerin nerede?, diye...

-Dersler bitti.Hepsini evlerine gönderdim

Amerika'da adamın biri işine giderken birden anormal bir trafiğin içine düşer, ama trafik bir milimetre bile kıpırdamamaktadır. Bir süre sonra arabasının yan camına birisinin tıkladığını görür ve camını açar.

-Ne var, ne olmuş acaba

-Teroristler Bush'u yakaladılar.........

Eğer 1 milyar dolar verilmezse, üstüne benzin dokup yakacaklarmış.

-Haa şimdi anladım bu trafiği...

-Ya işte onun için, herkesten biraz yardım topluyoruz

-insanlar ne kadar veriyor ortalama olarak ?

-Valla yaklaşık olarak 5 'er litre ...!!

ÇoK sÜpEr bEn 10 LiTrE VeRiRorum O zamn.

adamın biri markete girer ve tezgahtara

ekmek varmı diye sorar

-yok

-ekmek varmı

-yok

-ekmek varmı

-yok

-ekmek varmı

-yok dedikya

-ekmek varmı

-eğer bir dada sorarsanseni duvara çivilerim

-çivi varmı

-yok

-ekmek varmı

Edited by Pc.KoPaT19

İki deli hastaneden kaçmaya karar verirler gece olunca planı yapıp kaçarlar ve ertesi gün hastaneye tekrar dönerler arkadaşları sorar neden kaçtınızda tekrar geldiniz? Deliler cevap verir bugün provasını yaptık yarın kaçacağız derler...:D)

Edited by Pc.KoPaT19

SINAv

şimdi bir gün öğretmenin birisi biyolojiden yazılı yapacakmış ve öğrenciler her zaman ki gibi kopayaları hazırlamışlar sonra öğretmenler zili çalınca öğretmen gelmiş ve hadi çocuklar labaratuvara çıkıoruz demiş ve öğrencilerde hocam hani sınav yapacaktık demişler ve öğretmende orda yapacağız çocuklar demiş ve labaratura çıktılarında öğrenciler ortada bir mikroskop görmüşler ve hocam bunu nu yapacağız diye sormuşlar öğretmende çocuklar demiş bu mikroskopata bir tane böceğin bacağı var demiş ve siz bu bacaktan bu böceği tanıyacaksınız demiş tabii öğrenciler hep birden itiraz etmişelr ama nafile sonra öğrencinib biri gelmiş tanıyamamış bir diğeri gelmiş oda tanıyamamış sonra öğrencinin bir sinirlenmiş ve kapıyı çarpıp dışarı çıkmış ve öğretmen:

-kimsin laen sen çabuk gel buraya demiş

ve öğrencide kapıdan bacağını uzatarak

-tanısana lan hadi beni tanısana demiş

:p:D

bunu defalarca dinledim veya okudum hepsinde de aynı tepki çok hoş..

güzel paylaşım

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!"

Kadının biri dolabından gelen gıcırtıyı kesmesi için eve marangozu çağırır marangoz bakar ama bir sorun bulamaz dolap gıcırdamıyordur ve sorar

-Abla bu dolabın bir şeyi yok ne yapayım?

Kadın:

-Normalde gıcırdamıyor zaten yoldan otobüs geçerken gıcırdıyor sen şimdi dolabın içine gir otobüs geçerken bakarsın. der

-Adamda tamam der başlar beklemeye.

Bir müdedt sonra kadının kocası eve gelir üzerini değiştirmek için dolabın kapağını açınca birde ne görsün içinde bir adam hemen sorar.

-Ne işin var senin benim dolabımda...

Adam:

-Abi nedesen haklısın şimdi sana otobüs bekliyorum desem inanmazsın...

Edited by Pc.KoPaT19

CIA Rusya'daki çok gizli bir görev için seçmece adaylarını bir imtihana tabi tuıtar. Başarılı olan adayları son bir sınav olarak sır tutma sınavına alır. Her birine bir sır verirler ve bunu söyleyip söylemeyecekleri konusunda işkenceye başlarlar. Ajanların çoğu çözülür fakat Temel ne yaparlarsa yapsın sırrı vermemektedir. En ağır işkenceleri geçtikten sonra tamam derler Temel bu işe uygun.Yalnız uykusunda konuşup konuşmadığını öğrenmek için birde odasına kamera koyalım onu izleyelim.Ve Temel'in odasına gizlice kamera koyarlar. Temel odya döner dönmez kafasını duvarlara vurmaya başlar ve bir taraftan da söylenir;

-Hatırla oni..hatırla oni. Boşuboşuna işkence görüyorsun hatırla oni...

• 2 hafta sonra ...

kadının biri çok yaşlıymış çokta çirkinmiş kadın ölecekmiş azrail gelmiş kadın demişki;

-hadi benim canımı al

azrail;

-hayır sen 50 yıl daha yaşayacaksın demiş

kadın buna çok sevinmiş ve estedik ameleyatı yaptırmış ve 50 yaş gençleşmiş ertesi gün arbada giderken kadın ölmüş kadın azraile demişki;

-hani ben 50 yıl daha yaşıyacaktım

azrail;

- ha sen o kadınmıydın bede seni başka bi kadın sanmıştım demiş

Camii hocası hanımlara vaaz veriyormuş. Kadınlardan biri sormuş -Hocam bir muhendisle beraber olursam onun cezası ne kadar hoca - 3 sene demiş

- avukatla olursam?

- 5 sene

- doktorla olursam?

- 4 sene

- peki hocam hocayla olursam?

Hoca :

- seni gidi seniii .. sen cennete gitmek istiyorsun galiba...

Bölük komutani Ali okulu nu denetliyordu. Hasan'a sordu:

- Oglum, dünya kac parcadir?

- Bes parcadir komutanim.

- Say bakalim.

- Avrupa, Asya, Amasya, Tosya, Okyanusya.

- Sen nerelisin?

- Kayseriliyim, komutanim.

- Su haritada Kayseri'yi göster bakalim.

Hasan Kastamonu'yu isaret edince:

- Oglum, orasi Kastamonu.

- Kayseri'nin bir mahallesi sayilir, komutanim.