Jump to content

Scvhost Ve Ekrn Virüsleri

Emre-589

Recommended Posts

Arkadaşlar scvhost ve ekrn virüsleri bilgisayarıma girdi ve ram i kullandıkları için sistem boşta işlemine de pay vemiyorlar.scvhost u kaldırdığım zaman bilgisayar windows 98 gibi oluyor sonra tekrar eski haline geliyor ve bilsayarın ses özelliği tamamen kapanıyor.Virüs programım nod32 3.0.621.0 tarattım birşey bulamadı.Bana lütfen ne yapabileceğimi söyler bisiniz?????

:lol:

Virüs değil onlar. svchost sistem servisleri "ses, ağ vs" ekrn ise nod32'dir.

bende de svchost.exe ye gıren vırus var ben onun vırus oldugunu bılıyorum cunku ınternet uzerınden download yapıyor formatla da gıtmıyor bu virüs ah ah delı oluyorum dogru durust paylasımda dahı bulanamıyorum offfff @ yardım pls :S

Formatla gitmiyorsa, onunla yaşamayı öğreneceksin.

cıddımısın sen hıcbır caresı yokmu bu vırusun gıtmesı ıcın :S off yaw olmadı ıste nese artık oyuun oynamıyacaz ınternetımız acık ııken bunada sukur :lol:

arkadaş dediğin "Virüs değil onlar. svchost sistem servisleri "ses, ağ vs" ekrn ise nod32'dir. " dediği doğru bende de aynı şey var ve ram kullanmaları yüksek ama sana şöyle söyleyim svchost sistem var yine local service var ve network service var hangisi yapıyor svchost görev cubuğundan ekran korucuna ve donanımlara kadar herşeye bakıyor ve ram bazen 50 mb lara varıyor bu normal çünkü xpde bir programa girdiğinde bu sistem çalışır ve ram kullanır her actığın programda bu svchost yükselir format atmana rağmen hala gitmiyor diyorsun o olmazsa xp de olmaz yani o her aşamada calışır onu kaldıramazsın fakat görev yöneticisinden görevi sonlandır dersin bu seferde görev cubuğu windows klasik şeklini alır bazı programlar calışmaz . ekrn ise nod32 nin diğer çalışan parcası sana tavsiyem nod 32 3.0xxx leri değilde eski versiyon nod 32 2.7 yi kullanman tabi nod 32 3.0 ı para verip almadı isen hem ram kullanması az hemde daha az kasıyor bilgisayarı bende kurdum nod32 3xxx hiç beğenmedim.hala yok bu virüs dür diyorsan başka bir virus programı dene antivir,kaspersky bir dene bence virus değil başka bir şey var bilgisayarında çünkü formatladığında virus kalacağını sanmıyorum çünkü sıfırlıyorsun bilgisayarı sana kolay gelsin

Scvhost.exe virüsü ile svchost.exe dosyası aynı değil(baş harflere dikkat)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=55923&hl=[/CODE]

Burdaki konuda benzeri burdaki yolla da temizleyebilirsiniz...

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=52626&st=0&p=230921entry230921[/CODE]

[/color]

Hardiskindeki verileri yedekle harddiske F disk çek ayır tekrar partisionlara ve temiz bi sistem kur bak kalıyormu virüsün esamesi :ninja:

bıraz daha acıklama yapsan mesela f dısk nedır ve nasıl yapılır gıbı...

eraser programıyla yapmıştım birisine ancak bölüm seçmeyi bulamadım ama üzeride defalarca yazınca hardiskte virus diye bir şey kalmadı

bıraz daha acıklayıcı bılgı verırsen sevınırım

sımdıden tsk ederım :D

eğer svchost taskleri çok sayıda açılmaya başladıysa sistemi temizlemende fayda var ki halk arasında formatı gelmiş diye anıldığı oluyor.

Scvhost.exe virüsü ile svchost.exe dosyası aynı değil(baş harflere dikkat)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=55923&hl=[/CODE]

Burdaki konuda benzeri burdaki yolla da temizleyebilirsiniz...

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=52626&st=0&p=230921entry230921[/CODE]

[/color]

doğru şimdi farkına vardım muhtemelen flaşla bulaşan bir virus olabilir winpatron kursana bilgisayar köpeği denen program eğer onda amvo diye calışan bir program varsa onu dracula denen antivirusle silebiliyorsun birde flash belleğini bilgisayara tak ondan sonra draculayı calıştır. bir dene baktın olmuyor format zamanıdır.formda güzel xpler var. :D:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...