Jump to content

Abd önce Bilgisayarlara Saldıracak!

krmzntns

Recommended Posts

ABD hava kuvvetleri dünyadaki tüm bilgisayarları kontrolü altına alacak bir plan üzerinde çalışıyor.

Wired'ın haberine göre ABD hava kuvvetleri dünyadaki tüm bilgisayarları kontrolü altına alacak hacker araçları geliştirmek istiyor. Hazırda tutulacak olan siber-askerler barış zamanında düşmanların bilgisayar altyapılarına sızıp bekleyecek, bir tehdit söz konusu olduğunda, kontrolü ele geçirecekler.

ABD hükümetinin online savaş konusuna ciddi bir yaklaşım tarzı olduğu biliniyor. İç güvenlik bakanlığı (Department of Homeland Security, Darpa) 30 milyar dolarlık bir beş yıllık "ulusal siber güvenlik girişimi" planını hayata geçiriyor. Oluşturulacak olan test sahasında federal hükümetler tarafından desteklenen hacker'lar en son saldırı ve savunma yöntemlerini test edecekler.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir hava kuvvetleri reklamında "bir zamanlar savaş açmak için ordunuzun olması gerekiyordu" diyerek söze başlanıyor ve "artık tek ihtiyacınız olan bir Internet bağlantısı" diye devam ediliyor.

Pazartesi günü hava kuvvetleri araştırma laboratuarlarında iki yıl sürecek ve 11 milyon dolara mal olacak bir "ofansif siber yaklaşım" planı başlatıldığı alınan haberler arasında. Programın detayları geniş, ancak ana fikri savaş başlamadan önce bilgisayarlara sızıp herhangi bir işlem yapmadan gizlenip beklemek. Herhangi bir saldırı, savaş veya tehdit durumunda ise sızılmış olan bu kritik bilgisayarları kontrol altına alıp çalışmaz hale getirmek. Elbette, aynı işlem stratejik bilgi sızdırmak için de kullanılacak gibi görünüyor.

Bu konuda bir açıklama yapan 8. hava kuvvetleri komutanı General Robert Elder şunları söyledi. "Düşmanlarımızı ilk raundda al aşağı etmeyi planlıyoruz. Internet üzerinden ABD'ye saldırmayı düşünen bir düşman aslında kendi sistemlerinin de çok güvenli olmadığını ve ABD'nin bu konuda yeterli ve sert önlemleri daha önceden almış olduğunu bilmelidir".

5203wer.jpg

savaş anında stratejik öneme sahip aygıtlar internete zaten bağlı değil. Her ülkenin kendi stratejik ağı var o yüzden bu haberden çok film senaryosu gibi olmuş. Bu ağlar sayesinde bilgi alışverişi yapar ülkeler internet üzerinden değil.

savaş anında stratejik öneme sahip aygıtlar internete zaten bağlı değil. Her ülkenin kendi stratejik ağı var o yüzden bu haberden çok film senaryosu gibi olmuş. Bu ağlar sayesinde bilgi alışverişi yapar ülkeler internet üzerinden değil.

emin olki yaparlar.Günümüz bilgisayar çağı ve artık kimse posta ile bilgi alış verişi yapmaz.Gercekten cok dikkat cekici bi haber ve saglam yerlerden bu haberi okudum ve sizlerler paylaştım.Ama film seneryosu değil.

emin olki yaparlar.Günümüz bilgisayar çağı ve artık kimse posta ile bilgi alış verişi yapmaz.Gercekten cok dikkat cekici bi haber ve saglam yerlerden bu haberi okudum ve sizlerler paylaştım.Ama film seneryosu değil.

bende diyorum ki internet bir bilgisayar ağıdır. Fakat ülkeler stratejik konumlarında internet ismi verilen ağı kullanmazlar. Kendi geliştirdikleri bilgisayar ağını kullanırlar. Yani internete bağlı değil kendi ağlarına bağlıdır o bilgisayarlar.

bende diyorum ki internet bir bilgisayar ağıdır. Fakat ülkeler stratejik konumlarında internet ismi verilen ağı kullanmazlar. Kendi geliştirdikleri bilgisayar ağını kullanırlar. Yani internete bağlı değil kendi ağlarına bağlıdır o bilgisayarlar.

Ben sana anlatamadım derdimi bu tür yerlere ait özel ağların içinede sızabilirler.Uzaydan en küçük şeyi bile görebiliyorsalar emin ol ki bu ağlaarada cok cabuk girerler.

ben de tekrar diyorum ki çok fazla film izlemeyin

Cok fazla film izleyen bir insan deilim sana kücük bir örnek vereyim.Eger amerikan ve diğer süper güç ülkelerin özel eğitimli ajanları devlet icine sızıp hiç çaktırmadan ülkelerin bilgilerini araklıolarsa bu da o kadar basit

Allah seni inandırsın benim eski ev arkadaşım vardı Marslıydı onuda Mars İstihbarat Birimi (MIB) benim evimde bulunan buzdolabındaki tereyağı hakkında bilgi almaya göndermiş. Dedim helal olsun Marslı yapınca tam yapıyor.

Önce bilgisayar ağının ne olduğunu hangi ağın hangi protokoller kullanarak adresleme yaptığını öğrenin konu hakkında bilgi edinin ondan sonra konuşalım. Sen halen izlediğin amerikan filmlerindeki ajanların ülke içine sızarak kanalizasyonda bir kabloya çengel atılan rj45 ten örnek veriyorsun. Tartışacaksak bilimsel tartışalım senaryo değil.

adamlar bunu yapacakta mesela dusmanı bosmu duracak onlarda buna karsı önlem alırlar onlarda akıl yokmukı

Örnegın tnc ekıbıde bır (sıstem kurar) bızde onu kullanırız.....:D))))

• 2 ay sonra...

cumman dediği gibi bunun için ayrı bir alt yapı var diyebilriz.bişey biliyoruzda söylüyoruz.ayrıca varsayalımki böyle bir durum oldu.eno7 sinden tutda atakanına kadar hackerlar var.Benim gibilerde küçük işlerin ucundan kıysında tutarak yardım ederiz.

Anca içerde bi köstebek olacak o zaman işler karışır.

Tam film senaryosu gibi oldu yaf :dribble:

Cumman'ın söylediği tabiki doğru. Ben bunun telefon hattı için kurulanını biliyorum. Yani askeriyenin tüm ülkede kullandığı bir ağı var.

Şöyle bir senaryo olabilirdi: Telekomu özelleştiren devlet, 10 yıl sonraki savaşta yabancıların ambargosu ile, askeri teşkilatı içinde telefon ile iletişimde sıkıntı çekiyor. Türkiye'nin işi gerçekten zor gibi görünüyor.

Merak etme... Herkes kendisine verilen görevi hakkıyla teslim etsin de, gerisi gelir.

peki haberleşme nasıl sağlanacak

ekonomik etkinlikler nasıl sağlanacak bunlardaki bir günlük aksama 1-2 aylık askeri zaaiyata bedeldir emin olun

askeriyenin yurtiçinde kendi altyapısı var(dır inşallah) yurtdışı için de var mı yoksa bunda amerika bariz bi şekilde sağlayıcı konumunda mı değil mi olayı sadece askeri boyutuyla değerlendirmek sığ bir yorum olur kaldı ki amerika da böyle bi savaş yapmaz amerika irana saldıracak mı saldırmayacak mı bi çok insan bunu tartışıp konuşuyor ama amerika irana şu anda zaten saldırmıyor mu siyasi ve ekonomik olarak?

Yok uzaydan abd herşeyi görüyormuş, yok cep telefonundan herşeyi duyuyormuş, ne saftirik milletiz ya :S Öyle birşey mümkün olsaydı çoktan çinli yada rus hackerlar yolunu bulur dünyada terör estirirlerdi :D

bozamıcakları işlemcisinin yanından geçemicekleri ve kusuruz bir işleytim sistemei olan bir bilgisayara sahibim oda beynim gerisine napcakları umrumda bile değill...:D

insanı insan yapan herşeye uyum sağlıyabilmesidir..bilgisayar kullanmamayada alışabilirizzz..

--------------------

hem abd sonunu hazırlıyor irana saldırsada olay bitse:D yiyorsa ordan çıkmayı başarsın...iran ne ıraka benzer nede başka bir ülkeye...teknolajinin yetmiceği şeylerde var onların savaş teknolojisinin yetmiceği şey nükleer ..o işe bulaşamadılar daha...ahh bir irana saldırsada yok olsa gitse...iran öyle bi yerki evde kadınlar bile nükleer yapıo ocakta:D:D:D...yani adamlar uranyumla doğuyorlar ve son denedikleri füze burdan tam amerikanın istediği kısmını rahatlıkla vurabiliyor yani sonunu hazırlayan amerika savaş için ne geliştirirse geliştirsin bu taraflara bulaşmamalı...

Kahvede çaya limon yerine uranyum sıkıyolar hatta. Yemeğe baharat yerine toryum ekliyolar belkide.

aynen o dereceler :D:D:D yani basit nükleer yapmayı bilmiyen yok gibi bişey normal askerlerine bile bu eğitimleri veriyorlar patlayıcı ve buna bezer eğitimleri var son işte bu :D amerikanın sonu bu olcak...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...