Jump to content

Usb Flash Disk Engelleme

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Konuyu Yanlış Yere açmışsam Yetkililerden Yerine Taşımasını İstiyorum :whistle:

Evet arkadaşlar kendi arşivim olan bu FlashDisk engelleme dosyasını sizlere sunuyorum.Genellikle Cafeciler Kullanır.Bu dosya Flash Disklere Engel Tanıyor Düşünün 2 Milyarlık arşiviniz var adam 1 saat içinde 500 gb'lık Taşınabilir hardiskine kopyalarsa tüm emeğiniz boşa gider.Yapacağımız bu işlemlerle Bu sorunu Kaldırmak Mümkün.

Sırasıyla:

Başlat/Çalıştır/gpedit.msc yazıp aşağıdaki ilgili yere gelin.

Logon'a Çift tıklayın ekleye tıklayın dosyadaki Logon.jsyi gösterin

Tüm işlemleri Gerçekleştirdikten sonra tek bir komut kalıyor oda.

Başlat/çalıştır/

gpupdate /force[/CODE]

[center][b][color=#2E8B57]Bilgisayarınızı yeniden Başlatın Artık kimse FlashDisk takamaz Taksada görür ama birşey kopyalanmaz bir şeyde silemez Kolay gelsin.[/color][/b][/center]

[CODE]http://rapidshare.com/files/115821995/USB_Disk_Disabled.rar.html[/CODE]

Edited by v3nom_47

Logon.jsy yi kaldırıp yeniden başlatmanız Kafidir.

Bende Cafeciyim Çok işimi gördü adamlar bizden habersiz bişi yapamıyorlar nede olsa Emeğiniz değilmi:) Vede Dosyalarınız Ticari Amaçlıysa Kaçırmayın Bence Kolay gelsin.

Edited by benwade_21

engellemyi kaldırmak içinde .vbs nin yaptığı işlemin tersini yapcaz şöyleki;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies\\\\WriteProtect", 1, "REG_DWORD"

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR\\\\Start", 4, "REG_DWORD"

eğer bu girdiler çalışıyor ve usb'yi kullanmamızı engelliyorsa bu girdileri silerek engellemeyi kaldırmış oluruz

Edited by muratti32

• 4 ay sonra...

bende flashdiskleri falan görünmez yapmıştım programla.programa sadece c ve d yi göster diğerlerini pasif yap diyordum.ama bir ay içinde müşterilerin çoğu diğer kafelere gitmeye başladı.yani artık müşteriler flashdisksiz mp4 süz vs vs gezmez oldular bu devirde.1 ay dayanabildik ancak.sonra açtık.

en etkili yöntem ise kasalardaki usb girişlerinin anakartla arasındaki kabloları çıkartmak :pardon:

Edited by by_derkan

Walla açık konuşmak gerekirse bu engeli koyanları anlamak zor sen emek veriyorum diyosun ama o çalışmayıda yapanların emekelrini düşünmüyosun :pardon: onlar sana niye çalıyosun demiyolar ama sen indirip cafe müşterilerine vermemezlik yapman bence doğru değil ben şahsen kaldırmayı bildiğim için sorun yok tabi kablo çıkartmaları dışında :pardon: ama konu içinde emek varsa her yönden düşünmek lazım die düşünüyorum :good:

• 1 yıl yıl...

böyle sistemdeki flash diski kapatan cafecilere deli oluyorum. sanki kendi parayla almış gibi programları videoları felan kimse kendinden almasın. hadi virüsten korunmak için desen neyse de. ben böyle yerlere denk geldiğinde sistemlerini bir sonraki açılışta çökecek şekilde kalkıyordum. deep freeze'de nafile hatta işimi kolaylaştırıyordu.

• 3 ay sonra...
böyle sistemdeki flash diski kapatan cafecilere deli oluyorum. sanki kendi parayla almış gibi programları videoları felan kimse kendinden almasın. hadi virüsten korunmak için desen neyse de. ben böyle yerlere denk geldiğinde sistemlerini bir sonraki açılışta çökecek şekilde kalkıyordum. deep freeze'de nafile hatta işimi kolaylaştırıyordu.

Bende sizin gibi insanlara deli oluyorum verdiğiniz 50kuruşa 30 dk da sömürürsünüz cafeyi herşeyi bozarsınız sonra geldiğinizde de bu çalışmıyo diye ağlarsınız sanki 50 kuruşa ye cafeyi almışgibi sizin gibiler yüzünden cafeler deepfreze yada beckap kullanır oldular bilgisayardan anlamazsınız en ufak problemlerde de o bozdugunuz cafelere koşar yardım ararsınız siz önce kişiliğinizi düzeltin ondan sonra cafecilere suç bulun

• 2 hafta sonra ...

küfür için günbah diolar ama böyle senin gibi adanlara küfür ettiğin zaman hiç günah deil siz kendiniz hak edionuz 50krş a satın aldığınızı sanıonuz cafeyi ama aynı cafeci pozizyonunda sen olsan öle müşteriyi döversin belqide ama atalarımızın her söylediği gibi deveyi diken insanı ... yaranır dimi

adamlar ne emegi çalıyorlar sizden ben açıkcası anlamadım çalınacak bişe versa ana bilgisayarda paylaşım vermeyin artık günümüzde flas belleklerin yeri önemli insanlar inter. oyun chat için gitmiyor iş için gidenlerde var ve flas bu işin ayrılmazı neden engelliyonuz deep freeze saten virüs bulaşşa siliyor

hagüvenmiyorsanız bu program yerine auton virüslerini açmayan yani otomatik çalıştırmayı engelleyen programlar var bunları kullanın daha iyi

Edited by mk_29

Bende sizin gibi insanlara deli oluyorum verdiğiniz 50kuruşa 30 dk da sömürürsünüz cafeyi herşeyi bozarsınız sonra geldiğinizde de bu çalışmıyo diye ağlarsınız sanki 50 kuruşa ye cafeyi almışgibi sizin gibiler yüzünden cafeler deepfreze yada beckap kullanır oldular bilgisayardan anlamazsınız en ufak problemlerde de o bozdugunuz cafelere koşar yardım ararsınız siz önce kişiliğinizi düzeltin ondan sonra cafecilere suç bulun

Bırak allah aşkına böle kafelere hıcbırımız gıtmez olduk,usp cıkısından pc bozuluosa kımse kullanmasın ozaman,ticaretten başka bısı deıl yaptıgınız,adamlar oyunları fılmlerı almasın dıe kapıyorsunuz ıkı gun sonra o musterıyı kaybedıorsunuz,bunun ustune hala o cafeye gıden mallar yok deıl,onlarada şaşıyorum.Madem bozuosun dıosun ozaman adam gelıp senden onları ıstedıınde alıcaksın flash dısk ı kendın atıcaksın para ıstemıceksın.

Edited by asil276

küfür için günbah diolar ama böyle senin gibi adanlara küfür ettiğin zaman hiç günah deil siz kendiniz hak edionuz 50krş a satın aldığınızı sanıonuz cafeyi ama aynı cafeci pozizyonunda sen olsan öle müşteriyi döversin belqide ama atalarımızın her söylediği gibi deveyi diken insanı ... yaranır dimi

Görende sancakki adam o masada bedava oturuyor,babanın hayrına oturtuosun,o adam oraya parasıyla oturuosa ordan senın fılmınıde kopyalar,oyununuda alır ınternetınıde kullanır,o masyı ınternete gırsın msn e gırsın dıemı kıralıosun :@ madem bunları wermıceksın neden ozaman oraya koyuyorsun.

Edited by asil276

• 4 hafta sonra ...
Görende sancakki adam o masada bedava oturuyor,babanın hayrına oturtuosun,o adam oraya parasıyla oturuosa ordan senın fılmınıde kopyalar,oyununuda alır ınternetınıde kullanır,o masyı ınternete gırsın msn e gırsın dıemı kıralıosun :@ madem bunları wermıceksın neden ozaman oraya koyuyorsun.

bu kafeci arkadaslara hak veriorm öle müşterileri görsem döve döve hastanelik ederim gerizekalılar rapid lerle üyelkilerle ugrasıoruz bi sekilde arsv yapıyoruz millet izleyip vakit gecirsin diye ama sizin gibi serefsizler calsın diye değil ona bakarsan kimse internete bişey upload etmesin paylasmasın git rapidshare e dava ac o zaman

ya da cafeciler olmasa siz ne halt yiceksiniz ki ne halt bilionz da n yapıcaksınız öbür arkadasın dedigi gibi konus konus arkadasn sonra işin düşünce gel sa.o cek cafecilere...

annenin cok sıkıntısı var herhalde de öle virüsleyip bırakıosn makineyi cafeciye anneni yaptırmak için tüm derdin bu senin...

Edited by freeman54

• 2 years yıl...

Konuyu hortlatalım...

bazı arkadaşların daha pratik bir yol aradığını düşünerek flash bellek okumayı engellemek veya engeli kaldırmak için 2 küçük araç yapılmıştır ve aşağıda paylaşılmıştır.Bu indireceğimiz sıkıştırılmış dosyanın içinde 2 küçük araç bulacaksınız.Biri Aktif Yap, diğeri Pasif Yap. Bunlardan Aktif Yap dosyasını çalıştırdığımızda engelleme başlayacak.Pasif Yap dosyasını çalıştırdığımızda engelleme durdurulacak.Daha fazla anlatmaya gerek yok sanırım.

http://www.mediafire.com/?4ff4ozau7nyufmm