Jump to content

Hdd Yi 2 Ye Bölme

hyagiz

Recommended Posts

mrb arkadaşlar elimde toshıba dizüstü var ve ben buna format attım sadece C birimi var ikiye bölmek istiyorum

NASIL YAPABİLİRİM yardımcı olursanız sevinir ? bi daha format atmadan tabii

Partition magic programını hiç tavsiye etmem özellikle Hdd bilgi varken İkiye veya daha fazla parçaya ayırmaya kalkarsan Part. Magic Dosyalarına geri dönülmesii imkansız şekilde bozuyor. Bizzaat denedim.. Tüm Dosyaları Giitti. F-disk at yada windows kurulumda sorar zaten ordan bölebilirsin. hangi bölüme kurmak istiyorsun falan diye . Yönergeleri dikkatli takip edersen xp kurulumunda yapabilirsin...

Partition magic programını hiç tavsiye etmem özellikle Hdd bilgi varken İkiye veya daha fazla parçaya ayırmaya kalkarsan Part. Magic Dosyalarına geri dönülmesii imkansız şekilde bozuyor. Bizzaat denedim.. Tüm Dosyaları Giitti. F-disk at yada windows kurulumda sorar zaten ordan bölebilirsin. hangi bölüme kurmak istiyorsun falan diye . Yönergeleri dikkatli takip edersen xp kurulumunda yapabilirsin...

Arkadaş Zaten Format Atmış Bir Daha Atmasınada Gerek Yok Ben Partition Magic i Yüzlerce Kez Kullandım Ve Bir Kere Bile Sorun Yaşamadım Kusursuz Şekilde Diskinizi İstediğiniz Boyutlara Bölüyor Bilinçsiz Şekilde Kullanılırsa Partition Magic Sorun Yaşanabilir Ama Bilinçli Bir Şekilde Kullandığınız Zaman Kusursuz Şekilde Harddiskinizi Bölebilirsiniz Tavsiye Ederim.

Acronis disk director tek geçerim ne ide de ne sata da hiç sorun yaşatmadı ve üstelik çok hızlı forumda ara ve en son sürümünü çek kullan...

Diski bölme işlemi aslında en sağlıklı olarak DOS ortamında yapılır. Bunu için Hirens Boot CD yi kullanabilirsin. İçerisinde bir sürü Disk bölümleme programı var. Yok bu iş beni aşar dersen Windows ortamında Paragon Partition Manager programı ile yapabilirsin. Programı kuracaksın. Açınca HDD yi görür. "Resize" (Yeniden boyutlandırma) seçeneğini seçip c için ne kadar alan istiyorsan sürükle bırak yöntemiyle veya değer girerek belirleyeceksin. Sonra "Apply" i tıklayacaksın. Bu işlem windows çalışırken yapıldığı için program sana ingilizce bir soru soracak. Hiçbir şeyi değiştirmeden OK yapacaksın. Sonra windowsu yeniden başlatacak ve windows açılışından önce diski bölecek. Verilerini de silmeyecek taşıyacak. İşlem bittikten sonra windowsa dönünce bilgisayarım-sağ tık-yönet-disk yönetiminden diskin diğer bölümleri için sürücü harfi atamalısın.

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...