Jump to content

Harddiske noldu acaba?

frozsgy
 Share

Recommended Posts

Dün laptop'ta guitar pro yla uğraşıyordum. Windows takıldı, bekledim düzelmedi ve ben de 5 saniye kapatma tuşuna basıp pc yi kapattım. Daha sonra çamka isteynice windows logosu çıkıp çubuk ilerliyor ve sonra da başa dönüyordu. Arada çok kısa bir mavi ekran gözüküyordu. Daha sonra boot menüsünden harddisk kontrolü yaptım. 1. dk da HDD hatası verdi. Windows CD'si ile açtım pcyi. Daha sonra onar diyecektim fakat c: sürücünü göremiyordu. Yeni kuruluma geçtim. C: sürücüsü bomboş olarak ve bilinmiyor formatıyla duruyordu. Yavaş NTFS formatı uyguladım ve windows kurdum. Eskisi gibi çalışıyor. HDD'ye ne olmuş olabilir dün acaba?

Frozsgy bad sector tarayıcı programlar var bi tane indirip bakabilirsin şu an aklıma gelmiyor hemen ama bakarım ben hemen... Sen de bak. Programı kullanmadan önce mutlaka yorumlarına bak forumlarda vardır. Yani iyi bir program bulman açısından sölüyorum..

• Administrator

HDD'ye yazma yaparken güç kesilmesi durumunda dosya sistemi zarar görebiliyor. Bu şekilde birşey oluşmuş olabilir. Ciddi birşey olmayabilir badsector gibi. Ama varmı yokmu diye şüpheleniyorsan Hiren BOOTCD nin içindeki hdd regenerator programı ile diskini taratıp bozuk yerleri düzeltebilirsin.

• 5 years yıl...

[quote name='handannnn' date='12 January 2012 - 21:22 ' timestamp='1326396122' post='1139774']
scandisk yaparak harddisk in bad sector leri kullanılmamak üzere işaretlemesini sağlayabilirsin.
[/quote]
[b][font="Microsoft Sans Serif"]2006'daki konuya cevap yazmandaki amaç nedir ? :o [/font][/b]