Jump to content

Servis Paketlerinde Sorun

v3nom_47

Recommended Posts

20080501061033_windowsservice.jpg

Microsoft, RMS ile uyumsuzluk sorunlarından dolayı XP SP3 ve Vista SP1'i yükletmiyor.

Microsoft'un servis paketi türünde yayınlarından sorumlu yöneticisi Chris Keroack'ın Technet forumlarında yaptığı açıklamaya göre, Microsoft hem Windows XP SP3 hem de Windows Vista Service Pack 1'de RMS sistemi ile ilgili bir problem buldu ve bu sistemi kullanan Windows'lara servis paketleri şimdilik yüklenemeyecek.

Paketlerdeki uyumsuzluk sorunları giderilir giderilmez servis paketleri tekrar indirilmeye açılacak. Ancak bunun için herhangi bir tarih verilmedi.

Problemin "Microsoft Dynamics Retail Management System" (RMS) ile servis paketleri arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığı belirtiliyor. Windows XP SP3 sadece bu sistemi kullanan Windows XP'lere yüklenmeyecek. Diğer sistemlerde ise bir sorun bulunmuyor.

Kaynak:Hürriyet

Ya aslında SP2'LE SP3 arasında pek bir Fark yok ama ileriye bakacaz artık

Biraz hızlanıyor gibi geliyor ama.Seninde dediğin gibi sorunları baya var.

Ağ bağlantılarında sorun çıkarıyor(bazı makinalarda)

skystar tv kartı driverı yüklendikten sonra makine donuyor.(4 Makinada denedim)

USB Aygıtı tanınamadı diyor.Hiç bi aygıt takılı değil ama(gene bazı makinalarda)

ayrıca ilk çektiğim SP^te İE7 ve MP11 Yoktu.Sadece Bilgisayar ozelliklerinde sp3 yazıyordu başkada bi farkı yok.tncsp3 kurmaya başladım müşteri makinalarına.Bazı sorunları var hallediliyor ama sp3 olarak dediğim sorunlar hepsinde var tncsp3te dahil.Başka sorunlarda vardır yakalamadım.

ağ bağlantılarıma tıklayınca daha hızlı açılıyor..

ağ dolaşımımı hızlandı -4 makinalı ağ-

sistem daha hızlandı sanki -belki de format yedi diye, emin değilim-

sistem özellikleri;

* saf xp + sp3

* nlite ile ie7 entegresi

* wmp slipstreamer ile wmp11 ve yamaları..

* dil, elle yükseltme gibi gereksiz içerik silindi..

* dpack base entegre edildi..

* vistamizer lendi

Benim makinayı iyice bi kastı SP3. Gerçi donanım dşük konfigirasyon ama o kadar kasmasıda biraz garip geldi bana. Sonra format attım kendine geldi. Birçok forumda da SP3 yükleyenler şikayetçi yavaşlama ve donmadan dolayı.

SAYGILARIMLA

MAC ve Google El ele versin her şeyi destekleyen ve insanlara kafayı yedirtmeyen bir işletim sistemi çıkarsınlar. microsoft tekel olarak yaptıklarını belki daha ciddi olarak yapar kanaatindeyim. SP3 - SP4 - Sp5 .........SP 1000 SP 10001 gider artık :)

Ya aslında SP2'LE SP3 arasında pek bir Fark yok ama ileriye bakacaz artık

bence hiç fark yok bir hatta update lerde kısıtlama var sp2 nin üzerine sp3 ü entegre ettim netframework 3.0 yok mesela microsoft xp yi öldürmek için herşeyi yapıyor + sp2 den daha yavaş çalışıyor.illaki oynamak lazım üzerindeki sıtabil çalışsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...