Jump to content

Çarşı Beşiktaş'a Karşı

HoT_JaZz

Recommended Posts

Enflasyon Yükseldi .. Hükümet Bu işi Beceremiyor ... Alım Satım Düştü Derken .... Çarşı Esnafı İstifa Etti :D:D

bir bursasporlu olarak hasmımız olan ama saygı duyduğum bir guruptu yazık oldu böyle olmamalıydı belki süpermarket olarak geri dönerler :p

Diceklerime Kızma Ama Çarşı`nın Bursa Taraftarından Daha Büyük Olduğunu Bütün Alem Biliyor Süpermarket Olarak Geri Döndü Diyelim O Zamanda Yeşil Timsahları Ufacık Bir Kuruyemişçi Olarak Sayarız Polemik Ortamı Yaratmayın Bu Mesajdan Sonra Şaka Amaçlı Yazıyorum:)

Texas :S Allah Aşkına Tribünden Doğru Düzgün Ses Bile Çıkmıyor :S Bide Bursaspor Taraftarlarına Anlam Veremiyorum : ) Hepsi Böyle Texas'ı Çok Büyük Görüyorlar Ama Texas'ı Bursadan Başka Tanıyan Yer Yokki Siz Bursada Yaşadığınız İçin Texas Size Büyük Bi Taraftar Topluluğu Gibi Geliyor : )

Texas :S Allah Aşkına Tribünden Doğru Düzgün Ses Bile Çıkmıyor :S Bide Bursaspor Taraftarlarına Anlam Veremiyorum : ) Hepsi Böyle Texas'ı Çok Büyük Görüyorlar Ama Texas'ı Bursadan Başka Tanıyan Yer Yokki Siz Bursada Yaşadığınız İçin Texas Size Büyük Bi Taraftar Topluluğu Gibi Geliyor : )

öyle söyleme Bykonfizik..texas dediğin grup BURSA'dan yiğidin harman olduğu yerden yani :D))))

Ben bir fenerliyim ama gerçekten çarşı taraftarına hayranlığım var.Açıkçası üzüldüm çarşı gerçekten çok güzel bir taraftar gurubuydu.132 DB nedemek arkadaşlar ya oranlama yapmanız içinsöyleyeyim bir ROCK konserinin ortalama dB si 120 ile 126 arasındadır...O taraftarı her izlediğimde tüylerim diken diken oluyo.Bence yazık olan Beşiktaş oldu böyle bir taraftar kitlesini kaybettiği için ama ben şuna eminim ki O taraftar çarşı olsada olmasada yine o statda yeni rekorlara koşar...Ve bende sizleri yani BeşiktAş taraftarını heycanla izlemey devam ederim..

Ben bir fenerliyim ama gerçekten çarşı taraftarına hayranlığım var.Açıkçası üzüldüm çarşı gerçekten çok güzel bir taraftar gurubuydu.132 DB nedemek arkadaşlar ya oranlama yapmanız içinsöyleyeyim bir ROCK konserinin ortalama dB si 120 ile 126 arasındadır...O taraftarı her izlediğimde tüylerim diken diken oluyo.Bence yazık olan Beşiktaş oldu böyle bir taraftar kitlesini kaybettiği için ama ben şuna eminim ki O taraftar çarşı olsada olmasada yine o statda yeni rekorlara koşar...Ve bende sizleri yani BeşiktAş taraftarını heycanla izlemey devam ederim..

Ya Zaten Çarşı Yok Diyorlar Artık Beşiktaş Var Diyorlar : ) Yine Hepsi Tribünleri Doldurur Yine Alen 3'lü Çektirir İnş :'(

Çarşı Kapanmayada Karşı : )

Beşiktaşı Bırakırım : ) Çarşısız Beşiktaş Olurmu Hiç :'(

aynen katılıyorum bu kadar buyuk bı taraftar ole bı belgesel yuzunden kapatılırsa beşiktaşı tutmam daha bole rezalet olmaz!!

Çarşı kapatılmaya da karşı çıktı

Beşiktaş'ın tribün liderleri, sürekli eleştirilmeleri ve tribünün takımın önüne geçtiği iddiası üzerine Çarşı'yı feshettiklerini açıkladı. Taraftarlar ise tapkili: Dükkan mı kapatıyorsunuz!

Beşiktaş'ın yaratıcı ve politik tribünü Çarşı, adının yazılımındaki anarşı işareti ve kafiyeli 'karşı' duruşuyla hep gündemde oldu. Çarşı nükleer santrallere karşı' , Çarşı Hasankeyf'in yok olmasına karşı' gibi pek çok konuda ses çıkaran bir tribün oldu. "Çarşı herşeye karşı bir tek kan bağışına değil' sloganıyla sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmeye başlamıştı. Ama 'karşı' duruşunun en uç noktasındaki sloganı şüphesiz, "Çarşı kendine karşıydı." Sonunda bu slogan da gerçek oldu. Ancak tribün liderlerinin aldığı bu karara, internet sitelerindeki forumlarda tepkiler yükseldi.

Beşiktaş'ın tribün liderleri, son zamanlarda Yıldırım Demirören yönetimine menfaat temin ettikleri için karşı durmamakla eleştiriliyordu. Demirören karşıtı sloganları engellenmesi üzerine bazı taraftarlar, "Satılmış Çarşı' diye bağırmıştı.

Önceki gece Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Çarşı üzerine hazırlanan 'Asi Ruh' belgeselinin gösteriminden önce sahneye 15 tribün lideri çıktı. Açıklamayı okuyan Alen Markaryan sürekli alkışlar ve sloganlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi: "Bağırıyorken de, bağırmıyorken de her şekilde her dönemde para alıyorlar diye suçlanan, seviyesiz muhabbetlerin odak noktası bu haritanın ızdıraplarını hiç düşündünüz mü?.. Mahallenin hep kötü çocuğuyduk... Her şeyi Beşiktaş için yaptığımıza kalıbımızı basardık... Şerefli camiamızı rahatsız etmeye başladığımızı hissettik sanki. Biz fazlaysak, biz birilerinin adamıysak, biz Beşiktaş'sız bir hayat yaşamaya başlamışsak ve biz zarar veriyorsak hemen gidebilirdik. Herşey Beşiktaş için değil miydi? Aslında herşey geçen sene "satılmış Çarşı" diye bağırıldığında başladı. Yazık kere yazıktı... Sessizce ve kimsesizce ayrılmak geçti içimizden, hem bu limandan, hem bu can evimizden. Bu kararı verirken kaburgamızın tam ortasına saplanan bir hain hançeri sizle paylaşmak istiyorum: "Çarşı Beşiktaş'ın üstüne geçti" bu halüsülasyon ve sınırı belli olmayan dedikodulardan dolayı... İnşallah geriye bayrağı göklerde, şerefi yedi düvelde bir tribün bırakıyoruz."

Çarşı'nın feshedilmesinin açıklandığı 'duygusal' gecede sadece birkaç kişi tepki gösterdi. Ancak asıl tepki internet forumlarında ertesi gün görüldü.

Kimi Çarşılılar, bu kararın nasıl alındığını sorgularken, kimileri üzüntülerini dile getirdi:

- Optik başkanın kemikleri sızlıyordur. İşyerine geldim, haberi okudum ve hala ağlıyorum."

- Çarşı dükkan mıdır ki açılıp kapansın. Alen Markanyan hangi hakla hangi sıfatla feshediyor. Sanki Asi Ruh CD'leri satılsın diye yapılan bir reklam gibi geliyor bana

- Dünyanın en büyük taraftarı böyle bitmemeliydi. Birkaç kişinin kararıyla çarşı bitmemeli.

- Hayatımda bu kadar üzülmedim desem yeridir."

- Ben bir fenerliyim. Ama Çarşı gibi efsanenin kapatılmasına razı olamam. Tüm taraftarlar bu kapanmaya karşı.

- Kızım 12 yaşında ve bu haberi okumuş telefonda ağlıyor. Buna gerek var mıydı...

- Beşiktaşa ihanet edemezler, o kadar besteye ihanet edemezler, bize ihanet edemezler, kendilerine ihanet edemezler... Bugün yazılım vardı. Ama yazılıda benim aklım hep çarşıdaydı..

- Çarşının fesh edilmesi demek kartalın kanadının kırılması demek..

- Çarşının fesh edilemez, her son bir başlangıçtır

Beşiktaş Çarşı'da ise sessizlik hakim. Bazı taraftarlar konuşmama kararı almış, bazıları ise haberleri bile olmadan alınan bu karara kırgın.

Çarşı taraftarının toplanma yeri Kartal Kafe ve İddia bayii'nden taraftarlar şöyle söylüyor:

"Bizim yönetimle ya da diğer taraftarlarla bir sorunumuz yok. Ancak çok üstümüze geldiler. Beşiktaş stadında ya da stad dışında olan tüm olaylardan bizi sorumlu tuttular. Ama şunu bilin biz bu kararı kendimiz verdik. Ne yönetim ne bir başkası hiç kimsenin etkisi yok."

Şöhretler Köftecisi’nden Sebahattin Bey, yılların çarşı taraftarı. Kendisi konuşmak istemiyor,alınan kararı doğru buluyor, "Çarşının eski havası kalmadı" diyor.

Meşhur Beşiktaş Köftecisinin sahibi Yusuf Bey, biraz kırgın: "Çarşı kimsenin değil, bir kulüp ya da dernek değil ama keşke oturup konuşulsaydı bunlar. Eskiden burada herkes Beşiktaşlıydı, tüm esnaf. Muhtarımız Yumurtacı Ahmet, otobüs tutup bizi deplasmana ******ürürdü. Şimdi güya herkes Çarşılı.

Tarihi Beşiktaş Balıkçısı "Ben bunun bir şeyi değiştireceğine inanmıyorum. Yine maçlara gidiceğiz, takımı destekliyeceğiz, önemli olan bu" diyor.

Ancak Çarşı tribünün müdavimleri, tribünlerde artık Çarşı'nın pankart ve sloganlarının olamayacağını ifade ediyor. Adının açıklanmasını istemeyen bir 'Çarşı'lı, "Tribün liderleri yine maçlara gelecektir. Ama Çarşı pankartına izin vermezler. Başkalarının tribünlere liderlik etmesine de izin verilmez. Yani takımı coşturacak kimse ortaya çıkmaz. Tribün gücünü yitirir. Zaten bunu göstermek istiyorlar. 'Biz olmadığımız zaman neler olacağını görülecek, değerimiz anlaşılacak' diye düşünüyorlar. Ama içlerinde artık Çarşı'nın bir sivil toplum örgütüne dönüşmesinden rahatsız olanlar da var. Tribünde maç var, dışarda insanlar kan veriyor. Böyle gitmezdi" diye konuşuyor. Bir başka tribün liderlerine yakın Çarşı'lı ise, "İş kontrolden çıktı. Kars'ta, Ağrı'da da Çarşı diye gruplar çıkıyor. Biri Çarşı eşofmanıyla kapkaç yapıyor, camiaya mal oluyor. Bir de son dönemlerde Ferdi Aslan'ın öldürülmesinden sonra bazı tribün liderleri stada alınmadı, yönetimde çok sahip çıkmayınca küslük oldu" diyor.

Radikal

hep destek tam destek.. yani fenerliyim..

ama.. çarşı bir dükkan değil.. isteyince açasın isteyince kapayasın..

sadece alen ve 14 yandaşı mı şu kocaman benim gibi bir çok fenerli birçok galatasaraylı arkadaşın saygı duyduğu çarşının destekçisi..

çarşı dediğiniz siz beşiktaş taraftarları değil misiniz?

neye üzülüyorsunuz.. hepiniz birden beşiktaşı mı bıraktınız.. ya da beşiktaş mı spordan çekildi.. ne bu kasvetiniz arkadaşlar.. titreyin ve kendinize gelin..

hep destek tam destek.. yani fenerliyim..

ama.. çarşı bir dükkan değil.. isteyince açasın isteyince kapayasın..

sadece alen ve 14 yandaşı mı şu kocaman benim gibi bir çok fenerli birçok galatasaraylı arkadaşın saygı duyduğu çarşının destekçisi..

çarşı dediğiniz siz beşiktaş taraftarları değil misiniz?

neye üzülüyorsunuz.. hepiniz birden beşiktaşı mı bıraktınız.. ya da beşiktaş mı spordan çekildi.. ne bu kasvetiniz arkadaşlar.. titreyin ve kendinize gelin..

Güzel noktaya deyindin kardeşim. Çarşıyı çArşı yapan Alen ve 14 yandaşı+ OPTİK BAŞKAN dır. Onlar olmasaydı çArşıyı böle bilemezdiniz....

bi kamyon sopa yediniz hala akıllanmadınız..

üzülürsün tabi kimin bestelerini çalacaksınız artık ? beste yapabilen taraftar mı var türkiye de bizden başka ? varda bizim mi haberimiz yok ?

anladın sen bunu texasstyle.. isminiz bile kolpa ;))))))

Ya öyle bir tek siz beste yapıyorsunuz.Youtube girde Göztepelilerden "İsyan Marşını" dinle,ondan sonra yazını editle

Anti-Bizans

Arkadaşlar Bu Akşam Saat 20:25 de [ 1 Haziran Pazar ] tv8 deki "Bunu Konuşalım" isimli programa Alen katılacak. Tüm BeşiktAŞKlıları izlemeye davet ediyorum.

Programın son bölümünde ise Beşiktaş’ın ünlü tribün grubu Çarşı’nın kendini fesh etmesinin perde arkası konuşulacak. Candaş Tolga Işık soracak, Çarşı Grubu lideri Alen Markaryan ve arkadaşları gerçekleri açıklayacak…

http://www.tv8.com.tr/scripts/publication/programdetail.asp?ProgramID=419[/CODE]

Efsane Çarşı grubu devam edecek

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın, kendini feshettiğini açıklamasının ardından bir grup siyah-beyazlı taraftar, bu oluşumu sürdürme kararı aldıklarını açıkladı. İşte son gelişmeler:

Çarşı taraftar grubu lideri Alen Markaryan'ın, bu oluşumu feshettiklerini açıklaması sonrası, bir başka siyah-beyazlı taraftar grubu, Çarşı adını sürdüreceklerini, Maçka Parkı'nda basın açıklamasıyla duyurdu.

Parkta toplanan yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu, ''Hayat, alem, ortam biter, Çarşı bitmez'' pankartı açarken, Gökhan Karamehmet adlı taraftar, yaptığı açıklamada, Alen Markaryan ve beraberindekilerin, ''Çarşı grubunu feshettikleri'' açıklamalarını, ''kişisel görüşleri'' diye nitelerken, ''Artık jübile yapacaklarını açıkladılar. Onlara jübileleri hayırlı olsun. Biz buradayız. Ne Çarşı'nın tezahüratları biter, ne de taraftar biter. 105 yıldır olduğu gibi yine buradayız. Taraftarlar arasında ayrılmalar olsun da istemiyoruz. Asli görevimiz takımımızı desteklemek'' dedi.

Karamehmet'in, grup adına okuduğu yazılı açıklamada da şu görüşlere yer verildi:

''Beşiktaş'ımızın maziden gelen şerefli duruşunu, şanlı tarihini, hakkı olan gururunu sonsuza kadar yaşatmak ve Beşiktaş'ımızla birlikte yaşamak için varız. Beşiktaşçı zihniyetlere karşı inadımız, Beşiktaşlı olarak geçmişte ve bugün olduğu gibi, yarınlarda da tribünlerde olmaya, kapkara bir sevdayla devam edeceğiz.

Amacımız; bölünmeleri, kırgınlıkları giderip, birlik ve beraberliği inşa ederek, buradan alacağımız kuvvetle Beşiktaş'ımıza yapılmak istenen haksızlıkların karşısında tek vücut olarak durmaktır. Sporumuza 105 yıldır damga vuran şanlı kara kartalımızın, zafer uçuşlarında, iyi gününde, kötü gününde desteklemeye, yanında olmaya devam edeceğiz. Tribünü genel kurula, genel kurulu da tribüne sokmayacağız. Tribünlerimizi hiçbir siyasete alet etmeyeceğiz.

Ayrılıklar, yaratılmak istenen kaos söylentileri, tribünlerin bittiği, artık takımı teşvik edecek tezahüratların olmayacağı gibi konular, tarihe gülünç söylemler olarak geçecektir.

Yıllarını Beşiktaş için tribünlerde geçiren bizler, tüm spor camiasıyla kucaklaşıp, kalıcı bir şekilde sevgi ve saygıyı inşa edeceğiz.''

Taraftarlar, açıklamanın ardından sessiz bir biçimde dağıldı.

Arkadaşlar Bu Akşam Saat 20:25 de [ 1 Haziran Pazar ] tv8 deki "Bunu Konuşalım" isimli programa Alen katılacak. Tüm BeşiktAŞKlıları izlemeye davet ediyorum.

http://www.tv8.com.tr/scripts/publication/programdetail.asp?ProgramID=419[/CODE]

[CODE]http://rapidshare.com/files/119402239/bunu_konusalim-ALEN__cAsi_yi_konusuyor__by_krizantem1903.part1.rar
http://rapidshare.com/files/119410622/bunu_konusalim-ALEN__cAsi_yi_konusuyor__by_krizantem1903.part2.rar[/CODE]

kalite süper izleyin nedenlerini öğrrenin....

çarşı kapanmıyor sadece Alen olaydan vazgeçi...çarşı sadece alen den ibaret değil çarşı onun yerine başka bi tirübün lideri geçecek başa..Fanatik bir FENERBAHÇE taraftarı olarak çarşı grubunu her zaman görmek isterim

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...