Jump to content

Çarşı Beşiktaş'a Karşı

HoT_JaZz

Recommended Posts

Çarşı Beşiktaş'a Karşı

carsi.jpg

Türkiye'nin dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı'da şok gelişme!

Çarşı, kendini anlattığı belgesel filmi olan "Asi Ruh" filmiyle dramatik bir veda etti!

"Asi Ruh" filminin galasında konuşan Alen Markaryan yaptığı açıklamada "Artık Çarşı yok" dedi. Alen sözlerini şöyle sürdürdü " Çarşı'nın Beşiktaş'ın önüne geçtiği yönündeki eleştiriler ve çeşitli spekülasyonlar sebebiyle Çarşı kendini feshetmiştir"

BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) dolduran taraftarlar duygu yüklü anlar yaşıyor. Zaman zaman sloganlar atan Beşiktaşlı taraftarlar, zaman zaman da gözyaşlarına hakim olamıyor!

Koray'ın Kadıköy'de Fenerbahçe ağlarını ve Sergen'in İnönü'de Galatasaray ağlarını havalandırdığı goller salonda uzun süre ayakta alkışlandı!

Siyah Beyaz Bir Aşk Hikayesi Galerisi İçin

http://www.haberturk.com/galeri.asp?id=58978&cat=350[/CODE]

[/center]

[b]Kaynak: www.haberturk.com[/b]

Bu durumda bir başsağlığı mesajı göndermeli.

Türkiye'de taraftar ölmüştür. Herkesin başı sağolsun.

Ne yazıkki başta diğer büyük takımlar, daha sonra anadolu takımları artık çarşı bestelerinden

esinlenemeyecek..!(yada nasiplenemeyecek mi demeliydim?) İnanılmaz kıt ve rezil besteler duyacağız bundan sonra... söylemedi demeyin.

En kötüsünü de söyleyim; Beşiktaş çarşı olmazsa bir zaman sonra büyük takım hüviyet'inden çıkacaktır.(zaten bu hep istenmiyor muydu?) Çünkü bjk'nin güvenebileceği ne fb ne de gs gibi bir medya gücü yok malesef. Ayrıca onlar kadar taraftarı da yok. Kayıp çok büyük, sadece beşiktaş için değil, Türk taraftarlığı adına..

Allah beşiktaşıma yardım etsin ne deyim. Cidden kötü günler bekliyor camia'yı.

Lütfen biri bu haberin aslının olmadığını söylesin de bu iletimi anında yok edeyim.

Komik olmayın ya Çarşı bitti diye Beşiktaşlılık ta mı bitti :rolleyes:

" Çarşı'nın Beşiktaş'ın önüne geçtiği yönündeki eleştiriler ve çeşitli spekülasyonlar sebebiyle Çarşı kendini feshetmiştir"

Çok düşünceli ve inanıyorum ki zor verilmiş bir karar. Bir Fenerbahçeli olarak gerçekten alkışlıyorum...

Konusma Videosu :

Please register to see this content.

Çeşitli badirelerin, sayısız hüzünlerin ve nice sevinçlerin dışa vurumudur bu film.

Aslında bu film, bir hayatın yollara nasıl aktığının bir belgeselidir de...

Gönül isterdi ki şampiyonlukla kucaklaşılmış bir senede bacak bacak üstüne ataraktan "inanın çocuklar başardık" şarkılarını söyleyerekten ve de şöyle 32 dişimizle gülerekten bir fotoğraf karesinde olalım.

Lakin, çok sakin bir şekilde söyleyelim ki; Beşiktaş Camiası'nı o fotoğraf karesinde buluşturmak istemeyen güçler var.

Amatör ruh, profesyonel düşünce içinde hazırlanmış bu filmde belki birşeyler hissedeceksiniz.

Kıpır kıpır olan yanınıza kulak verin. Çünkü o yanınız size mutlu bir fotoğraf karesinin adresini söyleyecektir.

Beşiktaş'ı yaşamak, Çarşı'yı hissetmek, tutkunlarına bir peri masalı gibidir.

Dinleyenlerine bir zamk gibi yapışan bu aşk yaşayanlarına neler eylemektedir?

Hiç düşündünüz mü?

Devamlı sırtında kamburla dolaşan, ama negatif ama pozitif mutlaka eleştirilen, her daim içine çomak sokulan, dudak dudağa bile hayalken, göz göze sevişmelerine bile ferman çıkartılan bu coğrafyayı...

Hiç düşündünüz mü?

Bağırıyorken de, bağırmıyorken de her şekilde her dönemde para alıyorlar düye suçlanan, seviyesiz muhabbetlerin odak noktası bu haritanın ızdıraplarını hiç düşündünüz mü?

Ve siz "karşı" olmak ne demektir bilir misiniz?

Düşünün bakalım.

Tam 1,5 saatiniz var.

Mahallenin hep kötü çocuğuyduk.

Hep içimizden, gönlümüzden birşeyler katmaya çalıştık.

Ama yalnızca çalıştık.

Zaman denilen amansız girdapla hep dalga geçtik.

Zamanın tümünü Beşiktaş'la geçiren bu kitlenin ne yaptığını "zaman" bile anlayamazdı eminiz.

İyi, kötü, güzel, çirkin, farklı, ayrıcalıklı, hit ve hep bir numara birçok imzamız oldu.

Her şeyi Beşiktaş için yaptığımıza kalıbımızı basardık.

Hala da basarız.

Lakin bunları yaparken,

galiba

sanırım

zannediyorum

ve hissediyorum ki zarar veriyormuşuz.

Şanlı, şerefli camiamızı rahatsız etmeye başladığımızı hissettik sanki. Biz fazlaysak, biz birilerinin adamıysak, biz Beşiktaş'sız bir hayat yaşamaya başlamışsak ve biz zarar veriyorsak hemen gidebilirdik.

Herşey Beşiktaş için değil miydi?

Aslında herşey geçen sene "satılmış Çarşı" diye bağırıldığında başladı.

Yazık kere yazıktı. Tam bırakıyorduk ki...

24 Saat Beşiktaş'ı yaşarken Beşiktaşsızlık nasıl bir duyguydu ki?

Ve biz nereye gidiyorduk?

Dedik ki zamansız ayrılıkları sevmiyoruz, uygun zamanını bulalım öyle terkedelim diyarı.

Ama baktık ki; hakaret almış başını gidiyor ve dayanılmaz bir ızdırap var içimizde ve biz kimin hakaret ettiğini bile göremiyoruz, masket takmış bir sürü insan atıp tutuyor...

Sessizce ve kimsesizce ayrılmak geçti içimizden, hem bu limandan, hem bu can evimizden.

Bu kararı verirken kaburgamızın tam ortasına saplanan bir hain hançeri sizle paylaşmak istiyorum:

"Çarşı Beşiktaş'ın üstüne geçti"

İşte bu halüsülasyon ve sınırı belli olmayan dedikodulardan dolayı...

Beşiktaş neresiydi, Çarşı kimdi? Bu ne yaman çelişkiydi ki...

Şanlı Beşiktaş olmasa Çarşı olurmuydu ki?

Neyse...

İnşallah geriye bayrağı göklerde, şerefi yedi düvelde bir tribün bırakıyoruz. Dinlenmek ve yapılacakları görmek bizim de hakkımız sanırım.

Hakkımız geçtiyse size hakkınızı helal edin.

Biz bizimkileri sizlere helal ediyoruz.

ÇARŞI

adına Alen Markaryan

------------

Olamaz... :rolleyes:

Bu durumda bir başsağlığı mesajı göndermeli.

Türkiye'de taraftar ölmüştür. Herkesin başı sağolsun.

Ne yazıkki başta diğer büyük takımlar, daha sonra anadolu takımları artık çarşı bestelerinden

esinlenemeyecek..!(yada nasiplenemeyecek mi demeliydim?) İnanılmaz kıt ve rezil besteler duyacağız bundan sonra... söylemedi demeyin.

En kötüsünü de söyleyim; Beşiktaş çarşı olmazsa bir zaman sonra büyük takım hüviyet'inden çıkacaktır.(zaten bu hep istenmiyor muydu?) Çünkü bjk'nin güvenebileceği ne fb ne de gs gibi bir medya gücü yok malesef. Ayrıca onlar kadar taraftarı da yok. Kayıp çok büyük, sadece beşiktaş için değil, Türk taraftarlığı adına..

Allah beşiktaşıma yardım etsin ne deyim. Cidden kötü günler bekliyor camia'yı.

Lütfen biri bu haberin aslının olmadığını söylesin de bu iletimi anında yok edeyim.

güzel yazmışsın.

çArşı dışında herkez amacına ulaştı

hayrını görünüz, oturup kına yakınız, mutlu olunuz..

benim için artık hayatta bitti futbol da..

Ya Belki Hazır Belgesel Çıkacak Diye Falan Reklam Olmasın :S

Reklam Olsa Çarşı Şunu Hesap Etmiştir Reklam Olduğu Ortaya Çıktığı Zaman Diğer Taraftar Grupları Nasıl Yüklenir Biliyorsunuz Herhalde? Bu Hesap Edilmiştir ki Reklam Yapmak İşi Zaten Çarşı nın Şanına Yakışmaz.

Enflasyon Yükseldi .. Hükümet Bu işi Beceremiyor ... Alım Satım Düştü Derken .... Çarşı Esnafı İstifa Etti :D:D

bir bursasporlu olarak hasmımız olan ama saygı duyduğum bir guruptu yazık oldu böyle olmamalıydı belki süpermarket olarak geri dönerler :p

Enflasyon Yükseldi .. Hükümet Bu işi Beceremiyor ... Alım Satım Düştü Derken .... Çarşı Esnafı İstifa Etti :p:D

bir bursasporlu olarak hasmımız olan ama saygı duyduğum bir guruptu yazık oldu böyle olmamalıydı belki süpermarket olarak geri dönerler :p

bi kamyon sopa yediniz hala akıllanmadınız..

üzülürsün tabi kimin bestelerini çalacaksınız artık ? beste yapabilen taraftar mı var türkiye de bizden başka ? varda bizim mi haberimiz yok ?

:p --> :p --> :D

anladın sen bunu texasstyle.. isminiz bile kolpa :))))))

tartışmaya gerek yokki arkadaşım neden sinirleniyorsun hemen :p ayrıca v.i.p üye olarak konuşmalarına biraz dikkat et istersen he bide unutmadan ben oraya görüşlerimi yazdım sen burada bu şekilde patavatsız konuşacağına git o çarşı pazara kepenk indirenlere laf söyle bak gördünmü medeniyet çerçevesinde konuşma nasıl oluyor Actiaon a gerek yok :D

tartışmaya gerek yokki arkadaşım neden sinirleniyorsun hemen :D

ilk attığın mesaja cevap.

"çarşi kapalının ortasında sıralanan bir gurup değildir. çarşi bir ruhtur. çarşi,

new york’da metro trenine yazılmış siyah beyaz bir grafitidir, prag'da duvara

yazılmış bir yazıdır, erzincan'da bir dağın yamacına yazılmış sevgidir, adana'da

bir rengi bozuk derneğinin duvarlarına boyanmış siyah'la beyazdır, galatasaray

lisesi duvarına yazılmış "çarşi ulan" işaretidir. bir tiyatro sahnesinde hiç bir

dekora uymadan sırtında taşınan kutsal beşiktaş formasındadır çarşi. zonguldak'ta

maden göçüğünden çıkarıldığında ilk nefesle sorulan "maç kaç kaç?" sorusundadır

çarşi. hakeme kızdığında "satanist hakem" diye bağırıp gündemi takip edenlerdir.

atatürk’e dil uzatan dönemin milletvekili hasan mezarcı'ya "hasan mezarcı'ya kafam

girsin" diyen tezahüratıyla cumhuriyet'in kemalist çizgisindeki duruşunun ödünsüz

sesidir. ezik civcivler'in yalakalıklarına "tek adam, atam" yada "bir pankartta

verhaugen’e aç avrupa şampiyonu ol fener" diyen zekadır. beşiktaş aşkını

pankartlarda "başka boyutların tanrısı" diye ifade eden kalp’dir. ceza'sı gereği

boş kalmış tribünlere "ruhumuz yeter" yazan yüreklerdir. kaşınanı tesislerinde

ziyaret eden yada ellerine verdikleri "cobarde gallina ortega (korkak tavuk

ortega)" pankartıyla maymun edenlerdir. "erkek adam renkli takım tutmaz" deyip

alemi dut yemiş bülbüle çevirenlerdir. "işıklar söndüğü zaman tüm fenerliler

güzeldir" pankartıyla herkesi güldürenlerdir. "bizim taraftarımız daha fazla" diye

böbürlenenlere "en fazla sinek'de bokun üzerinde olur" cevabını yapıştıranlardır.

futbolcusuna kızdığında "aşkımız renklere sizlere değil" diyen renk aşkıdır. 2 km

bayrak yapıp dünya rekoru kıran sevgidir, o bayrağın en arkasında hiç bırakmadan

duran 72 yaşındaki teyzedir. tribünde bir doktordur, işçidir, iş adamıdır, okuma yazma

bilmeyen bir sokak çocuğudur, profesördür. omuz omuza zıplayıp "beşiktaşım benim

biricik sevgilim" diye gözünde yaş gırtlağını yırtan solcusudur, sağcısıdır,

ateistidir, hacısıdır, müslümanıdır, ermenisidir, yahudisidir, hıristiyanıdır. irak

işgalinden önce savaşa karşı duran yurtseverlerin yanındaki ruhtur. mitinglerde

"beşiktaşliyiz, savaşa karşiyiz" tezahüratlarında, tribün'de "savaşa hayir",

"amerikan şahinlerine karşı karakartallar" pankartlarıyla tepkisini koyandır. bir

f16 burnuna yapılmış kartal’dır. çarşi’nın "a" sını anarşinin "a"sıyla yazan güce

tapmayan isyankarlıktır. "siyah beyaz ölüm yaşam" diyen felsefedir. holiganlığı

kahpelik, delikanlılığıda hayat felsefesi olarak benimseyenlerdir. sevinmek için

sevmeyendir, inadına inançla bağlı olandır. nazım hikmet'in "aslolan hayattir" ına

tribünlerin hacı babasıyla "hayat da beşiktaş" diye ölümsüzleştirenlerdir. "çarşi,

mustafa kemal hariç herkese, hatta kendine de karşi" diyen aykırılıktır. tribüne

boydan boya "ölüm ne zaman ve nereden gelirse gelsin; mezarıma siyah beyaz güller

atılacaksa, mezar taşıma beşiktaş yazılacaksa, böyle ölüm hoş gelsin sefa

gelsin..." yazan ölümsüz sevgidir. çarşi ruhu beşiktaşinin uslanmaz asi ruhudur,

beşiktaşini taparcasına seven çılgın aşığıdır."

ya siz nesiniz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...