Jump to content

Youtube'da Kötü Sürpriz

apoo

Recommended Posts

20080602050240_youtube5.jpg

YouTube'a erişim uzun bir süredir yapılamıyor. Açılmasını bekleyenler daha kötü sürprizlere hazır olsun.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YouTube’da yayımlanan Atatürk’e hakaret içeren videolar için dünya genelinde erişim yasağı talep ediyor.

Mtvmsnbc sitesinin haberine göre savcılık kaynakları, sitenin Türkiye’de resmi temsilcilik kurmaması halinde kapatma kararının süreceğini söylüyor.

ANA SERVER'DAN SİLİNMEDİ

Şu anda YouTube’a erişim uzun bir süredir yapılamıyor. Engellemelere gerekçe olarak ise, yasak görüntü ve ses kayıtlarının, sitenin Amerika’daki ana “server”dan silinmemesi olarak gösteriliyor. Zira, silinmeyen bu görüntelere herhangi bir ülkeden, hatta Türkiye’den değişik Proxy adresleri ile ulaşmak mümkün.

YOUTUBE'UN TÜRKİYE BÜROSU YOK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu nedenlerden dolayı görüntülerin “ana server”dan tamamen silinmesini istiyor. Ancak YouTube’un Türkiye’de temsilciliği bulunmadığı için savcılık muhatap sıkıntısı çekiyor.

Savcılık kaynakları, “Youtube’nin ABD’de bulunan merkez yönetimi bize cevap bile vermiyor. Buradaki tüm işlemleri avukatları aracılığı ile yürütüyorlar, bu da sitenin daha uzun süre ile kapalı kalmasına neden oluyor” diyor.

TEMSİLCİLİK İÇİN SÜRE DOLUYOR

Öte yandan, internet güvenliğine ilişkin yasa, YouTube’un Türkiye’de güvenlik ve yetki belgesi ile lisans almasını, ofis açmasını ve vergi mükellefi olmasını zorunlu kılıyor.

Diğer ülkelerde bu zorunluluğu yerine getiren YouTube’un, aynı işlemi Türkiye’de de yapması için görüşmeler sürüyor. YouTube’a Türkiye’de temsilcilik açması için verilen 6 aylık süre de 23 Temmuz tarihinde doluyor.

Kaynak:İnternethaber

Evet bu kararı destekliyorum bizimle muhatap bile olmuyorlarmış isteklerimizi yerine getirene kadar engellesinler zaten biraz bilgisayardan anlayan biri illa girmek istiyorsa engelin nasıl aşıldığını bilir.

EDİT: Tartışmaya girmemek için kimseye cevap vermiyeceğim kendi düşüncemi açıkladım isteyen beğenir isteyen beğenmez

youtube ye yasak engel konulmasina karsiyim, isteyen sever isteyende sevmez. tonlarca aykiri video var , birinin sevdigi digerinin hosuna gitmiyor diye yasak konulmaya kalkilirsa o zaman youtube diye, hatta internet diye birsey kalmaz asil gericilik bu. o zaman interneti tamamen yasaklasinlar.

Demokrasi, birini ozgurlugunun basladigi yerde sizinkisinin bitmesi demektir.

yok daha neler artıq :S

daha jaba saba ifadeler var ama aile ortamındayız..

Evet bu kararı destekliyorum bizimle muhatap bile olmuyorlarmış isteklerimizi yerine getirene kadar engellesinler zaten biraz bilgisayardan anlayan biri illa girmek istiyorsa engelin nasıl aşıldığını bilir.

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. hem yasağı destekle hem delinmesini..

Ne saçma bir karar. Dünya genelinde yasaklanackmış. Nasıl becerecekler dünya genelinde yasaklamayı çok merak ediyom. Ne yani sırf Atatürke hakaret edildi diye tüm dünya mı giremeyecek youtube. İyiden iyiye saçmalamaya başladı bu mahkeme yargıçları. Verdikleri kararlar tam bir komediye dönüştü. Tamam bir çok ülkede yasaklanıyorda hepside 3. dünya ülkeleri veya diktatörlüklük rejmi ile yönetilen ülkeler. Bizde mi bu ülkeler arasındayız??? Bir türlü anlamadım.

Abi gereken neyse yapılsın ya sonuçta Ulu Önder Büyük Ata'mıza saygısızlık varsa gereğinin yapılması ıcın sonuna kadar mucadele edılsın bana desınlerkı sende varsın varım abı !

Ne saçma bir karar. Dünya genelinde yasaklanackmış. Nasıl becerecekler dünya genelinde yasaklamayı çok merak ediyom. Ne yani sırf Atatürke hakaret edildi diye tüm dünya mı giremeyecek youtube. İyiden iyiye saçmalamaya başladı bu mahkeme yargıçları. Verdikleri kararlar tam bir komediye dönüştü. Tamam bir çok ülkede yasaklanıyorda hepside 3. dünya ülkeleri veya diktatörlüklük rejmi ile yönetilen ülkeler. Bizde mi bu ülkeler arasındayız??? Bir türlü anlamadım.

1. Bu klavyeyi kullanıyorsan birilerine şükran duymalısın.

2. Nasıl becerekler ahkamını bırak,,, kafan almıyorsa.

3. Yargıyı eleştirme sana kalmadı.

4. Senin seyredeceğin beşkuruş etmez videolar için ATATÜRK harcanmaz.

5. Burda okuduğun kadar aç biraz tarih oku.

6. Demokrasi ile kültür ve yaşam kavramlarını karıştırma.

bence tüm dünyada yasaklanması mantıklı gibi geliyor. yani bir düşünsenize; biri(leri) sizin en büyük değerinize saygısızlık yapıyor ve siz onlar saygısızlık yaptı diye kendi ülkenizde o siteye erişimi yasaklıyorsunuz ama tüm dünya bu görüntüleri izlemeye devam ediyor. youtube'un kapatılması hiç işime gelmez ama Atatürk'e yapılan saygısızlığa da boyun eğemem...

BOŞVERSENENİZE HERKES BİLDİĞİNİ YAPSIN BURDA ŞAHSİ HAKARETLER HERKESE DOKUNMAYA BAŞLADI.İNTERNET DEMEK DÜNYA DEMEK HER ULUS DEMEK GİBİ O YÜZDEN HERKES YAZDIĞINA DİKKAT ETMELİ BENCE.BURASI PAYLAŞIM FORUMU TARTIŞMA DEĞİL...(BU SÖYLEMEK HER NE KADAR BENİM GÖREVİM DEĞİLSE DE...)

exit=>İleti yazarken Caps Lock tusunu kapatin

Yahu kardeşim adamlar cevap bile vermiyorlarmış. Yuh yani.. Bu kadar adi bir politika olamaz. Her yoldan ülkemizin yolunu tıkıyorlar.

Bunda bizim de çok büyük suçumuz var aslında. Toplum olarak hangi alanı sayarsan say dışa bağımlı hale gelmişiz. Orda duran koltuğa oturmassan birileri gelir, senin yerine oturur ve böyle de cefasını çektirir. Tembelliği bırakalım. Youtube olmadan olmuyor mu yani? Biz, bize verilen görevi başarıyla bitirelim; gerisi bizim irademiz dışında cereyan eder.

Bence bu yasakların arkasında yatan en önemli sebep derin devlet hakkında ortaya çıkan bazı videolara erişimi engellemek.Savcının birisi devleti yönetenlere hakaret ediyor veya YÖK başkanın konuşmaları yayınlanıyor diye yasaklanıyor.Tıpkı Ali Şen'in yıkılacak Fenerbahçe tesisini kurtarmak için Atatürk büstünü tesisin önüne dikerek yıkılmaktan kurtarması gibi...Bu nedenle uyanık olalım

1. Bu klavyeyi kullanıyorsan birilerine şükran duymalısın.

2. Nasıl becerekler ahkamını bırak,,, kafan almıyorsa.

3. Yargıyı eleştirme sana kalmadı.

4. Senin seyredeceğin beşkuruş etmez videolar için ATATÜRK harcanmaz.

5. Burda okuduğun kadar aç biraz tarih oku.

6. Demokrasi ile kültür ve yaşam kavramlarını karıştırma.

Yasaklandığı zaman edilmeyecek sanki. Haa biz görmeyelimde isterlerse ana bacı düz gitsinler öylemi?? Verilen her karara saygı duyarım ama bu onu eleştirememem anlamına gelmez. Ağırbaşlıyım ama güdülecek koyun değilim. Karaktersizin biri Atatürke küfür etti diye koskoca bir siteyi yasaklamaya kimsenin hakkı yok. Eğer o kadar bağlı iseler edeni bulsunlar onu cezalandırsınlar. Site yasaklamakla bu işler yürümez. Yasaklanması gereken o kadar çok site ve program dururken sadece youtube ile uğraşmak çölde vapuru kürek çekerek hareket ettirmeye benzer. Televizyonlar bir dünya saçma sapan, beyin yıkayan, programlar, yarışmalar, filmler oynatılıyor kimsenin gıkı çıkmıyor, bi Atatürk'e hakaret ediliyor herkes hemen yasaklansın diyor. Ne bu çocuk oyuncağımı. İşine gelirse serbest, işine gelmezse yasak. Oh ne ala. <_<

Haa unutmadan benim tarih bilgimi sorgulamakta sana kalmadı. Belki farkında değilsin ama demokrasi ve kültür-yaşam iç içe kavramlardır. Türkiye bunun biraz farkında olsaydı şu anda bu durumda olmazdı. :angry2:

tek kelimeyle saçmalık, belki videoyu koyan simdi daha berbatını koydu dünyaya maskara oluyorz. ama haberimiz bile yok, böyle yasakla hiçbiyere varılamaz. bundan önce roj tvye el atmak lazım gelir.

Turksat 1c ayna gibi çekiyor.

Youtube bizi tabi kaale almaz , bu yetkililere ben bile gülüyorum, onlar gülmekten kırılıyordur, Dünya kadar önemli iş varken kıcı kırık bi sitenin muhattabini bulamamaktan yakınıyor.

Yanlış hatırlamiyorsam Japonya'da böyle bi yasak koymuştu bi hafta sonra youtube istediklerini yapmıştı. bizimkilerde japonyaya özendi gibi geliyor.

Aşmamiz lazım böyle gerilikleri yoksa gıdım gıdım biyere gidemeyiz. bi delinin taşının arkasına bütün türkiyeyi takmanın anlami yok..

birde vergi yüzünden kapatıldı diye söylentiler var, Türkiyeye gelsinler büro açsınlar vergi ödesinler gibisine.

rakip türk sitelerinin parmağı yoktur inş.

Arkadaşlar aslına bakarsanız şahsım adına bende bu duruma karşı olanlardan biriyim.Ama bu demek değilki ülkemizi bu günlere getirebilmek için ordumuzun ruhunu okşayan ve vatan savunması için hazırlamış ve nice zaferler elde etmiş birine haksızlık söz konusu.Sonuçta şöyle bir düşünecek olursak sevende sevmeyende bu topraklar üzerinde yaşıyoruz.Tabiki sevmeyenler kabullenmeyenler vardır.Onlarada saygı duymak lazım.Ama en azından tüm dünya ülkelerinin yaptığı gibi yapılana saygı duymak gerek.Hani hep söyleriz ya "EMEĞE SAYGI",buda bir emektir.Nasılki dünyada sevmeyenide olsa bir çoğu ona karşı kayıplarda vermiş olsa,yenikte düşmüş olsa,en azından fikirlerine ve başarısına saygı duyuyor.Bizler bir gavur kadar bile olamayacak kadar aciz insanlar değiliz.Belki oolmasaydı biz yinede bu topraklarda yaşayacak hata çok zaferler elde edecektik.Ama bunun zamanlamasını ve bağımsızlığımızı kazanmamıza bu kadar katkısı olan bir insandan bahsediyoruz.gidipta onların ülkelerinde bir devlet büyüğüne hakaret içerikli bir iş yapın bakalım,sonuç ne oluyoronlar serbestmi bırakıyor hayır!!! ozaman bende ülkem sınırlarında istediklerini yapmalarına , isedikleri gibi at koşturmalarına karşıyım.Bu bakımdan hükümeti destekliyorum (BİR TÜRK OLARAK)

Madem dert yanıyoruz Ozaman bizde kendi youtubemizi yapalım yokmu bu işten anlayan.Şahsen ben o kadar bilgi sahibi olsam yapardım.düşünün bakalım bir bunu yapan adam yada adamlar bizden ne kadar farklı yada TÜRK'ten daha büyük bir zekayamı sahip...

bazılarını ne hikemtese milliyetçilik duyguları zannedersem youtube kapanınca ortaya cıkıyor.yasak ne mevzuda olursa olsun.ysakatır hatta sansürdür.biz izleyemiyoruz diye başkalrıda zileymiyort değil ya.çatır çatır proxy ile erişiliyor.yanlış olan nokta.uyuglama ytöntermi bu site sadece eğlence videoları içermiyor.eğitici vb. birçok video var.hariçten gazel okuyup milliyetçilik ypamyalım.evet hakaret içerne videolar var ise gerkli yere başvuru yapılır ama insanların bilgiye erişimi sansürlenemz.kaldıki ysak kalkıp videolar ana sevrdan silinse dahi her zman bu tür vakalar olack.

o zman hiç yasağı kaldıurmayalım.mademki youtube ile bu şeklide baş edilemiyor ve bu kadar su ******ürmez biçimde milliyeçiyiz. ozman türkiye olrakj youtube ın ana merkezinin bulunduğu ülke olan amerikada başvurulabilecek yasal yollar ve federal mahkeme var by yolları takip edelim. oz aman o ipe sapa gelmez bizi adamyerine koymayan youtueb bakın nalsıul cevap veriyor.

bu mesaj şahis kanatimdir. kimse gocunmasın sahte milliyetçilik gzaelleri okumasın.site yasaklamakla değil bu ülke ve değerli insanalrıiçin çalışmakal olur milliyetiçilik.

sayugılarımal. :D:D;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...