Jump to content

Bilgisayarımdan Klasör Seçeneklerini Kaldırma

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar bildiğiniz gibi bilgisayarım a girdiğimizde araçlardan klasör seçeneklerine giriyoruz fakat bende bilgisayarıma girdiğimde paylaşım klasörlerinin yanında klasör seçenekleri var bunun nasıl geldiğini bilmiyorum ve kaldırmak istiyorum regeditten yada başka biryerden bunu yapmak mümkünmü yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar yokmu bu konuda herhangi bir bilgisi olan lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşım sen bilgisarıma girimce paylaşım klasörlerini iptal etmek istiyorsun benim anladığım kadar eğer doğru anlaşsam

Please register to see this content.

yukarıdaki linki indir. İndirip kurduktan sonra Başlat > Programlar > Powertoys for Windows XP > Tweak UI vardır. oradan my computer seceneği vardır hangi klasörü istemiyorsan ordan kaldır.

eğer bir sıkıntı olur yada yapamazsan yardımcı olurum

Başlat---->Çalıştır regedit

Hkey Local Machine/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/mycomputer/name space/Delegate Folders kaydını aç.

Hemen altta numara ve harflerden oluşmuş birkaç kod göreceksiniz.Bu kodlara sırayla tıkla ve sağ ekranda ne yazıyor bak.Klasör seçeneklerinin ingilizce yazılışı nedir bilmem ama onu görürseniz siliniz.Örnek olarak Messenger inPaylaşılan Klasörler i FC9FB64A

kodu ile başlayan kayıttır.Onu silerseniz Messengerin paylaşılan klasörleri bilgisayarım ekranında görülmez. Saygılarımla

Aşağıdaki resmi inceleyiniz.En alttaki sutunda registry kayıt yolunu da göreceksiniz.

o6xq9d.jpg

arkadaşlar ilginize teşekkürler @YAGMURADAM söylediğin bölümden bulana kadar epey bişeyleri sildim :D paylaşılan belgeler ve windows xp belgeler gitti paylaşım klasörlerim de gitti en sonunda namespace kısmında buldum lanet şeyi :D yardımın için sağol bu arada belgeler geri gelmesede olur zaten fazlalık :(

Arkadaşım resimde en alttaki sutunda vardı zaten.Oradan takip etsen bulurdun.Neyse.Ben bendeki name space yi gönderiyorum.Ancak bendeki name space de messenger paylaşım klasörü yok.Uyarmı bilmiyorum.Kendi registry kayıtlarınızdan name space yi ver diyerek sisteminizde yedekleyip verdiğimi bir deneyin.Olmazsa sizinkini çift tıklayıp kayıtlarınıza geri alın.Buyur indir(1 kb tır)Saygılarımla

TweakUI Powertoyundan bahsediyor arkadaş linki kırık vermiş...

link kırıksa yenisi yolarız sen merak etme orjinal sitesinden yollayalım dedik ama linki kaldırmışlar olsun yeni link

bu programla uğraşmadan da klaörleri saklaya bilirsiniz bekli diğer arkadaşların işine yaraya bilir. ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...