Jump to content

Firefox 6 Milyon Barajı Da Aşıdı..

eneskul

Recommended Posts

Firefox 3'ün hızına yetişmek zor

Firefox 3, beklenenin de ötesine geçerek 6 milyon indirilme barajını aşmayı başardı.

Firefox 3'ün hızına yetişmek zor

İndirilen Firefox 3 sayısı 7 milyona yaklaştı.

Mozilla, Firefox için belirlediği ilk günde 5 milyon download hedefini beklenenden daha kolay aştı. "Download Day"in sona ermesine yaklaşık 6 saat kala, indirilen Firefox 3 sayısı 6 milyon barajını da aşarak, 6,5 milyona yaklaşmış durumda. Bu rakamın yaklaşık 50 bin'lik kısmını da Türk kullanıcılar oluşturuyor.

Beklentilerin de ötesinde bir indirilme sayısına ulaşan Firefox 3, bunu bazı bölgelerde yaşanan sunucu sorunlarına rağmen başardı. Download Day'e ev sahipliği yapan spreadfirefox.com sitesi, Firefox 3'ün indirilmeye sunulmasının hemen ardından bir süreliğine çökmüştü.

Download Day sona erdiğinde, sonuçları yine buradan sizlerle paylaşacağız.

kaynak:chip.com.tr

Yakışır firefox'uma. :lol:

7.187261 şuanda

Türkiye'de de 60 bin'e dayandı.

18.06.2008 Saat: 22:18 itibari ile FireFox:

Total Downloads

8,609,652

olmuştur. Türkiye'den download miktarı:

Region Downloads

75,891

'i bulmuştur. Bilgilerinize...

22:30 itibarıyle

turkıye ==> 76453

nolmal ındırım toplamı ıse ==> 8,719,357

bu arada bu mozıllanın 3.0 ı dıme bende ındırenler arasındayım da :lol:

Firefox 3'ten tarihi download başarısı

Download Day ile rekor peşinde koşan Mozilla'nın Firefox'u, tarihi bir başarıya imza attı.

Firefox 3'ten tarihi download başarısı

Firefox 3 için düzenlenen Download Day, tarihi bir başarıyla sona erdi.

Ve beklenen sonuç nihayet geldi... Mozilla'nın Firefox 3'ü için düzenlenen Download Day sona erdi ve işte toplam indirilme sayısı: Yaklaşık 8.250.000...

Bu sayının 71.600'lük kısmı Türkiye'deki Firefox kullanıcılarına ait. Firefox 3'ü en çok indiren ülke ise, 2.580.000 indirme ile ABD oldu.

Mozilla, gerekli düzeltmelerin ardından kesin rakamları da açıklayacak. Verdiğimiz indirilme sayıları ise, spreadfirefox.com adresinde, Download Day'in sona erdiği 21.16 saatinde belirtilen rakamlar.

Sitede yapılan açıklamada, Firefox 3'ü indiren herkese teşekkür ediliyor ve Guiness yetkililerinin bu başarıyı incelemelerinin beklendiği belirtiliyor. Rekorun kesinlik kazanması, ancak Guiness tarafından onaylanmasının ardından gerçekleşecek.

Not:Mozilla'yı bu başarı için kutlarız. Ama Guiness uzmanlarına göre sadece "tamamen bitmiş downloadlar" sayılacak. Yani başlayıp tamaman indirilmiş download'lar. Bu da demek oluyor ki, bazı hayranların refresh ederek arttırdıkları sayılmayacak.

Mozilla'nın Firefox 3'ü Download Day gibi ilginç bir etkinlikle kullanıcılara sunmasına, bakalım ilerleyen günlerde Internet Explorer 8'i kullanıma açacak olan Microsoft nasıl bir cevap verecek? Bekleyelim ve görelim...

Alıntıdır:chip.com.tr

o kadar reklem yapıldı doğal meraktan herkez indiriyoo sanki devrim yapmış gibi finanse edildi ama dağ fare doğurdu diyebilirim + beğenmeyip kaldıranlarıda rapor istesinler içlerinde bende varım

Neyini kullandın? Hangi eklentilerini ve özeliklerini kullandın? Devrim? Fare? Çevremde bulunan tüm pro. kullanıcılar firefox kullanıyor... Acemiler ie ye devam. Rapor? Nedir beğenmediğin?

ie nin arayüzünü bile unuttum nasıldır acaba..... firefox kullanmaya başladıkatn sonra format atmayı unuttum 2 senedir pc format yüzü görmedi.

Neyini kullandın? Hangi eklentilerini ve özeliklerini kullandın? Devrim? Fare? Çevremde bulunan tüm pro. kullanıcılar firefox kullanıyor... Acemiler ie ye devam. Rapor? Nedir beğenmediğin?

ie nin arayüzünü bile unuttum nasıldır acaba..... firefox kullanmaya başladıkatn sonra format atmayı unuttum 2 senedir pc format yüzü görmedi.

sen 3 4 sekme açıkken işlemci ve ram ozellikle işlemci kullanımına baktınımı %25 i geçiyiyoo arasıra yuh yani operadan 4 kat fazla tüketiyoo işlemciyi devrim olarak nerdeyse finanse edildi hız bakımından bazı gelişmeler ve kabuğunun değişmesinden başka bişey yok firefoxun formattla ne alakası var dostum taryıcıların anlaşılan sen acemisin pen 6 senelik pc teknikeriyim bi pronun az çok kalitesinden anlarım opera nın fireye + oldukça çok tabi azda olsa - leride var az miktar opera 9.5 kullan nedediğimi anlarsın..

Türkiye'de 100 bini aştı download sayısı.

Toplamda ise 10802000 kişiden fazla

sen 3 4 sekme açıkken işlemci ve ram ozellikle işlemci kullanımına baktınımı %25 i geçiyiyoo arasıra yuh yani operadan 4 kat fazla tüketiyoo işlemciyi devrim olarak nerdeyse finanse edildi hız bakımından bazı gelişmeler ve kabuğunun değişmesinden başka bişey yok firefoxun formattla ne alakası var dostum taryıcıların anlaşılan sen acemisin pen 6 senelik pc teknikeriyim bi pronun az çok kalitesinden anlarım opera nın fireye + oldukça çok tabi azda olsa - leride var az miktar opera 9.5 kullan nedediğimi anlarsın..

asıl acemi olan sensin arkadaş format derken ieyi kastetmiş ienin activex desteği yüzünden kaç pcnin başı yandı haberin var mı senin?

Ayrıca Buyrun Opera'nın [9.5] CPU ve RAM kullanımı Opera Firefox'tan 4 kat fazla CPU yiyor olmasın?

[Firefox'ta ve Opera'da aynı sekme sayısı]

operamrj7.png

Opera'daki yavaşlamalar ve Firefox3ün Opera'dan daha iyi olmasıyla Tekrar Firefox'a dönüş yaptım Tilkimin gözünü seviyim be!

firefoxbh9.jpg

@'kerimcem'

sen acemisin pen 6 senelik pc teknikeriyim

Benim kim olduğumu herkes bilir. ( Program dedinmi benden sorulur desem! )

Bazı programları eklenti ve özelikleri ile kullanmayı tavsiye ederim... Ayrıca Firefox ile girdiğim bazı sitelere IE ile girsem kısa zamanda format atarım (HiJack ve bunun gibi).

Firefox Ram yemesin diyorsanız indir: (Türkçe)

http://rapidshare.com/files/123534199/firefox_ultimate_optimizer_1.1.rar.html[/CODE]

Saygılarımla[/b]

Arkadaşlar tarayıcı kavgasımı yapıoz burda ben operayıda firefox uda ie yide kullandım firefox ve opera hoşuma gitmişti ama ie yi hiç beğenmiyorum firefox denildiği gibi siteleri daha hızlı açıyor ben de bazen 8-9 sekme oluyor ama bilgisayarımda bir kasılma söz konusu değil artı bu 3 sürümü dahada hoşuma gitti bazı özellikleri kolaylaştırılmış

okadar pic dersi ve microsftun yazılım kurslarına giitim türkiyenin en büyük pc firmalarından birinde çalışıyorum hiçde acemi olduğumu sanmıyorum neyse tartışmak bende istemiyorum sen oresmi operada ani işlem yaparken çekmisin firefox durduğunda fire ye ani işlem yaptırdığında %85 i buluyoo o verdiğiniz proda tamamen firefox_ultimate_optimizer kandırmaca resimden belli denedimde oyuzden soyluyorum bakalım kapa o firfosu ve ultimate prosunu işlemci kulamının %19 dan kaça düşçeğini gor sadece göz yanıltması benim fikrim herkez katılmak zorunda değil..sağlıcakla kalınnnnn....

• 2 hafta sonra ...

İ.e 7.0 bu siteden 4-5 tane sayfa açınca kilitliyor rese atıyorum firefox 3.0 ise aynı şekilde 8-9 sayfa açıyorum sorun yok

Dosya upload ederken ie7 belli bir süresonra hata veriyor firefox da ise problem yok

Her internet kullanıcısının bir tarayıcısı vardır :-)

Ben şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla Firefox u denemeyi hiç istemedim.

Yılardır Opera kullanıyorum.Çok esnek,güvenli ve kişiselleştirilebilir.

Mesela fare hareketleri (mouse gesture) ile birçok fonksiyonu çok hızlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Ama önyargımı kırıp bi denicem Firefox u.Bakalım ne artıları var.

Ama Opera ya o kadar çok alıştımki.

ben cok beğendim devrim niteliğinde bir sey yok zaten bu saatten sonra yazılım sektöründen devrim niteliğinde birsey beklemek bence yanlış olur cünki artık büyük gelişmelere kücük adımlarla gidiliyor

firefox bence güzel olmus ie 7 den kat ve kat iyi

adres subuna google de arasın diye yönetmen ismi yazmıstım. imdb linki geldi tak karrsıma google da arattım ilk cıkan da imdb linki de değildi hani "kendimi sanslı hissediyorun" olayını mı yaptı diyeceğim ama ..

indirin deneyin beğenmezseniz feedback yapın daha iyi hale gelir hem 20bini falan bulmaz bence 10 asmaz gibime geliyor ilk başta insanlar merakla catır catır indiriyorlar kimi rekoru büyütmek isteyenler defalarca indiriyorlar fln fln

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...