Jump to content

Vista Klasör Silememe Problemi

Dropkick

Recommended Posts

vistayı önce xp yüklüyken denemek amacıyla d ye kurdum baktım sorunsuz c ye format atıp c ye de vistayı kurdum bu durumda elimde 2 hard diske de yüklü vista oldu d deki vista kopyasını silmek istediğimde yetki doğrulaması vs. istiyor ve bir türlü silemiyorum creator owner ve admin olmama rağmen buna bir çözüm bulabilirseniz sevinirim (TakeOwn.zip) isimli reg kaydını da bilgisayarıma yüklemiş vaziyetteyim yine de olamıyor...

xp yüklüyken de silemiyordum yetki sorunu çıkartıyordu livecd xpden de denedim yine olmadı :clapping:

unlockler zaten ilk denediğim işlem olmuştu:)

maalesef o da silemiyor

Genelde Unlocker Silemeyince ; Bilgisayar acilisinda silmeye calisiyor Fakat tahminim o da calismadi.

Ilginc. Tam olarak yazdigi hata mesaji nedir?

Safe mode = guvenli mode ile silmeyi denediniz mi?

Vista yetki Sorunu ile ilgiliyse: Denetim Masasi - Kontrol Panel'den kullanici kontrol ozelligi "off" yani hizmet disi biraktiniz mi?

Sorun "Recycle Bin" Cop kutusundan kaynaklanabilir. Dosya cok buyuk oldugu ve yetki prob. vs.

Lutfen Sunu da denermisin:

Cop kutusunun uzerinde sag tiklayip ozelliklerden cop kutusuna atmadan direkt silmeyi sec.(Gecici olarak)

Sonra silmeye calis.Klasor kullaniliyor gibi bir mesaj verirse Klasor uzerinde sag tiklayip Unlocker ile silebilirsin.

Vistada Tam Denetim...

1- Nesnenin üzerinde sağ tık ..Özellikler --Güvenlik -->
Gelişmiş sekmesini açıyoruz...
2--Üst menüden Sahip (Kullanıcı adınızı seçiyorsunuz) Denetimlerle
Etkin İzinlerin arasında...
Sonra adminli iki seçenekli menü geldiğinde Düzenle deyip..
Diğer kullanıcıların olduğu menüden
alttan Tek kullanıcı resimli Administratör (Sahip-PC\Administrator)
olanı seçiyoruz Uygula tamam diyip...
İlk açtığımız Genel --Güvenlik vs .. sekmesine geri dönüyoruz..
Burada SYSTEM işaretli olarak Düzenle diyoruz ..İzinleri açıyoruz uygula tamam
diyip o nesne için tam denetimi alıyoruz...[/CODE]

Not : burada "Sahip" olanlar benim sürekli kullandığım yönetici adı sen hangi isimle yönetici olduysan o ismi kullanacan...

@Dropkick ;

En Kolayi : Silmek istedigin klasor adresini tam olarak yazarsan ornegin : "D:\windows_yedek" gibi .

Ben batch dosyasi hazirliyayim ;onunla sorunsuz olarak silebilirsin.

live cd ile de silmedi

kullanıcı hesabından UAC de kapalı

çöp tenekesinde yeterli alan var

unlocker olmadı demiştim

son olarak da volkan23 arkadaşım oralara geliyorum ama düzenleme aktif olmuyor yani admin hesabına düzenle diyorum tam erişim vermek istiyorum kutucuklar aktif değil silik bir renkte yani kibarca yapamazsın diyo:)

ayrıca takeown isimli bir regedit dosyası düzenlemişler bununla shift artı sağ tuş yapınca take ownership yani yetkileri eline al seçenği çıkıyor yetkileri al diyorum sil diyorum yine dönüp dolaşıp yetki onyalaması gerek diyor bunun sebebi sanıyorum sistem dosyaları olduğu için özel korumalı bundan ötürü müsaade etmiyor bi de pardusla mı denesem?

texan alakan için teşekkürler

d:/windows klasörü yapabilirsen sevinirim

ama şunu da söyliym komut penceresi açıp del windows dedim erişim engellendi hatası verdi dos ortamında:S

yetkileri dzenlemeyi başardım yani pasif görünen kısımda silme tam yetki vs. gibi seçenekleri işaretleyebilmeyi başardım ancak onayladığım da erişim engellendi diyoru yine nemenem bi sıkıntıymış bu ha insan öte yandan virüslere de böyle geçit vermiyorsa hoş diyebiliyor ama sonuçta 7 gb boş boş duruyor

@gavara dosya öznitelikleri ile ilgili bişey dos da silemiyor mesela

Ufak bir dosya , fakat mesaja eklenmiyor sanirim ;Buradan indirebilirsin:

Please register to see this content.

Masa ustune alip uzerine iki kez tiklaman yeterli.Sonuc almazsan sag tiklayip admin olarak calistir.

(icinde zararli bir mesaj yok , note pad ile acip bakabilirsin - icinin rahat olmasi acisindan)

Sonucunuda lutfen yaziver , normalde calismasi lazim.

Rica Ederim; Sonuc Alamadik beni uzen o; :clapping:

Aklima yeni bir cozum geldi Bunun %100 calismasi lazim:

(ben ingilizce kullaniyorum turkce tam karsiliklari olmayabilir kusuruma bakma, bazi terimleri oyle garip ceviriyorlarki :clapping: )

Vista'da gizli olan tam yetkili Administrator hesabini acip onunla islem yapalim:

1- Baslat bolumune tikladiktan sonra ara kismina " cmd " yaziyorsun ve ok.

2- Cikan ekrana su komutu yaziyorsun: Net user administrator /active:yes

(kopyalayip sag tikliyarak yapistirabilirsin)

ok dedikten sonra.

3- Kullanici hesaplarina gittiginde Administrator hesabini goreceksin :clapping:

(istersen $ifre vermekte fayda var)

4- Kullanici degi$tiri secip Administrator ile log in - giri$ yapiyorsun .

Artik sinirsiz yetkilisin herhangi bir sorun cikmamasi lazim

- Tam Yetkili admini Tekrar gizlemek istersen yine " cmd"

cikan ekrana bu sefer : Net user administrator /active:no

yaziyorsun..

insallah bu sefer problemin cozulur..

Kolay Gelsin..

texan çok teşekkür ederim ellerine sağlık sayende halloldu admin hesabını açıp geçiş yaptım aynen dediğin gibi ama ufak bir detay var windows klasörü dolu olduğu için direkt silmedi bunun için yaptıklarımı sırasıyla yazayım

takeown.zip isimli bi reg kaydı bulmuştum nette onu indirip reg e ekledim

sonra tuneup utilitiesin shredder eklentisi ile ana klasörü silmesini söyledim o baya bi kısmını sildi geriye 4-5 klasör kaldı zaten onu anlıyorsunuz belirli bi yüzdede kalıp ilerlemiyor.

geriye 4-5 klasör kaldı dediğim gibi

sonra Texan arkadaşın dediği gibi admin hesabını aktive edip ona geçiş yaptım sonra windowsu sil dedim klasör boş olmadığı için silemedi sonra windows klasörüne girdim her bir klasörün tek tek yetkisini aldım (shift ve sağ tuşa aynı anda basınca ilk başta yüklediğim reg kaydı sayesinde TakeOwnership seçeneği eklenmiş oluyor ve sahipliğini yani yetkisini almış oluyorsunuz) alt klasörleri tek tek sildim sonra da geri yukarı çıkıp windows klasörünü de silip sorunumu tamamen halletmiş oldum.

Texan kardeşime ne kadar teşekkür etsem azdır o bahsetmese ve problemimi kendi problemi gibi görüp samimi bi şekilde çaba göstermeseydi çözemezdim Allah razı olsun...

+REP:D

benim üstte eklediğim bilgi ile olur ama sen yapamamışssın ben sistem dosyalarını silmek yada düzenlemek için hep böyle yapıyorum.. ... silemediğim yada düzenleyemediğim hiç bişey kalmadı bu şekilde anca yaparsın yada harddiski silmek için vista dvd si kullanırsın nasıl diyecen şimdi .. aşama aşama söyliyim ...

1--vista dvd sini tak boot ettir ve pc açılsın ..

2--normal yükler gibi yap key girme ve harddiskleri gösteren menü gelince seçenekleri aç

3--D yi mausla seç ve sil de silme işlemi bitince harddiskin boyutunu üstten görebilirsin .. ve boş alanıda yanında gösterir..

4-- dvd yi çıkar ve pc ye reset at...bu kadar...

hoş diyosun da volkan kardeş d de silmemem gereken dosyalar var olabilir gerçi dediğin gibi zamanla öğreniriz herhalde vistayı da yükleyeli 2 gün oluyo da ayıptır söylemesi:)

O zaman ilk sölediğim yolu deneyecen adım adım yaparsan sistem korumasını kaldırırsın ama sağlıklı olmaz onuda söyliyim ...yedeğini alıp komple diski vista dvd si ile silmen daha sağlıklı olur ...Neden dersen sistemin görmediğin bi sürü dosyası hala o diskte kalacak ve ileride sorun yaşayacan..

hayır yahu sildim bitti gitti:)

acemisi de değilim bilgisayarın vistada sıkıntı oluyor

ayrıca senin dediğin yöntemin uygulanabilmesi için grup ya da kullanıcı nesne ilkesi eklemek gerek bi aşaması eksik

• 3 ay sonra...

bende de aynı sorunun bi benzeri var system32 içindeki bir klasoru silemedim(win driverlarının gomulu oldugu klasor)

butun yazılanları denedim acaba silme sansım var mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...