Jump to content

Bende Yapmak Istiyorum... (yardımlarınızla)

Recommended Posts

selamlar...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=62551&st=40&start=40

linkindeki "morning" hocanın yaptığı lite xp sp3 çalışmasının üzerinde deneme yaparak bende kendime xp cd si yapmak istiyorum...

öncelikle yapmak için hangi programı kullanmak gerekir_? nlite_?

--- şimdi bu hazır yapılı sistemde değişiklikler yapmak istiyorum... yapmak istediğim eksiltme wede ilaweler :

* kurulumda nereye kurulacağını belirten ekranda gelmesin... direk cd yi taktığımda standart olarak c sürücüsünü ntfs (normal hız) olarak biçimlendirsin... ben cd yi takayım masa üstü gelene kadar bakayım sadece.

* kullanıcı seçim ekranı gelmesin. admin wede bilgisayar yöneticisi hesabı olan bi hesap olsun ama seçim işlemi yaptırmadan admin değilde diğer kullanıcı hesabı seçili olarak açılsın...

* başlat menüsü klasik olsun... masaüstünde simgeler görünmesin. çöp kutusuda dahil... sağ tık özelliklerden bilgisayarım, belgelerim, ağ... onlar kapatılıyorda... çöp kutusu kapatılmıyor... kurulduğu anda hiçbi simge görünmesin...

* kullanılmayan masaüstü simgelerini temizle sihirbazı sistemde olmasın...

* başlat - ayarlar - yazıcı we faxlar sistemde olmasın...

* başlat - programlar - oyunlar sistemde olmasın...

* başlat - programlar - donatılar - erişilebilirlik sistemde olmasın...

* outlook sistemde olmasın...

* kendi standart msni sistemde olmasın...

* belgelerimdeki resimlerim, wideolarım, müziklerim... sistemde olmasın.

şimdi ben sizin yaptığınız sp3 lite ye bunları uygulamak istiyorum... sizin yüklediğiniz uygulamalardan da işime yaramıyo diyeceklerimi nasıl kaldıracağımı bilemiyorum... wede o uyarı balonlarının çıkmasını engellemek için nereye ne yapacağımıda tarif edebilirseniz...

yardımcı olabilirseniz memnun olurum...

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

saygılar.

Gerekli dökümanlar sitede zaten mevcuttur eğer ayrıntılı döküman isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz saygılarımla...

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=Kat%C4%B1l%C4%B1ms%C4%B1z+Windows+XP+Yap%C4%B1m%C4%B1&btnG=Ara&meta=[/CODE]

kurulumda nereye kurulacağını belirten ekranda gelmesin... direk cd yi taktığımda standart olarak c sürücüsünü ntfs (normal hız) olarak biçimlendirsin... ben cd yi takayım masa üstü gelene kadar bakayım sadece.

bunu yapacağını sanmıyorum.. ama katılımsız kurulumu çok iyi bilenler bizden daha iyi bilir... ghost sistemiyle olabilir diye düşünüyorum...

diğer kardeş yazdığın bölümde yeterince bilgi var biraz arama yapsan halledersin.. hepsini...

ama sana birşey söyliyeyim... senin bu dediklerinin hemen hemen hepsini nlite yapıyor... dilini türkçe yap biraz kurcala...

kurulumda nereye kurulacağını belirten ekranda gelmesin... direk cd yi taktığımda standart olarak c sürücüsünü ntfs (normal hız) olarak biçimlendirsin... ben cd yi takayım masa üstü gelene kadar bakayım sadece.

Winnt.sif dosyasının içine bunları

[Data]
AutoPartition=1

[Unattended]
Repartition=yes
FileSystem=NTFS[/CODE]

Winnt.sif dosyasının içine bunları

[Data]
AutoPartition=1

[Unattended]
Repartition=yes
FileSystem=NTFS[/CODE]

teşekkürler desteğin için...

sormak istediğim bu winnt.sif dosyasını buldum ama ne ile açacağım bu dosyayı_?

ewet açtım...

------------------------------------------------

[Data]

Autopartition=0

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

UnattendSwitch="No"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

FileSystem=*

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

------------------------------------------------

çıktı... şimdi dediklerini ekleyip eksilteceğim...

[unattended]

Repartition=yes

FileSystem=NTFS

bunları ekleyeceğim sıra önemlimi_? başta sonda olması_?

ORjinal XP SP3 CD'sinin support klasöründe MS'nin yapmış olduğu katılımsız aracı var.O %100 katılımsız yapabiliyor (Formatlama dahil). sadece biraz karışık.

Ben şimdi winnt.sife gavaranın verdiği olayı ekledim.

[Data]

Autopartition=1

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendSwitch="No"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

Repartition="yes"

FileSystem=NTFS

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

* belgelerimdeki resimlerim, wideolarım, müziklerim... sistemde olmasın.

bu imkansız sanırım.

ORjinal XP SP3 CD'sinin support klasöründe MS'nin yapmış olduğu katılımsız aracı var.O %100 katılımsız yapabiliyor (Formatlama dahil). sadece biraz karışık.

Ben şimdi winnt.sife gavaranın verdiği olayı ekledim.

[Data]

Autopartition=1

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendSwitch="No"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

Repartition="yes"

FileSystem=NTFS

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

bu imkansız sanırım.

Ustadım yanılmıyorsam nlite ile bunları kaldırıyorsun ama winnt.sif dosyasıyla nasıl yapılıyor bilmiyorum ama nlite ile yapılıyor

Ustadım yanılmıyorsam nlite ile bunları kaldırıyorsun ama winnt.sif dosyasıyla nasıl yapılıyor bilmiyorum ama nlite ile yapılıyor

Ahmet bey kolay gelsin hocam zaten gavara nın eklenmesi ilgili verdiği komutlar nLite ile değişiklik yapılınca i386 içinde winnt.sif adında bi dosya oluşuturuyor yoksa zaten normalde yok nasıl ki bahsi geçen windows,un katılımsız programı oluşturuyorsa buda öyle.Birde morning kardeş biraz karışık demiş ama aslında nLite den daha kolay ve anlaşılır sadece tek farkı kendimize göre bi ince ayar olşturmak bunu oluşturursak sorun yok mesela dikkat ederseniz bi çok kişi nLite ile yapılan bazı değişikliklerden sonra bazı sıkıntılardan bahsediyor ama bunda yok sade ve temiz (eryen) nLite ve vLite bizden habersiz bazı değişiklikler yapıyor diyordu silinmesi gerken ve bize lazım olmıyacakları elle silmek daha iyi galiba.:)

nlite karışık demedim ki ben.msnin kendi aracı karışık dedim.

Tamam hocam doğru anlamışım :) bende nLite daha karışık dedim (bilmeyen için) Ms,nin programı oldukça kolay detaysız sadece katılımsız kurulum gibi değişiklikler yapıyor bir kaç driver komut ve ağ ayarı bu kadar çok basit.:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...