Jump to content

Localhostta Klasöre Yazma İzini

Recommended Posts

merhaba bişe soacam wista ultimate 64 bit indirdim forumdan ama iss7 yi yüklediğimde veritabanına erişemiyor nedeni ise klasörün saltokunur olmasından kaynaklanıyor bende salk okunur seneceğini kaldırıyorum ama tekrar bu seceneği ekliyor ve buyuzden veritaanı uygulamalarını hazırlıyamıyorum deli etti beni sorun saltokunur olması die tahmin ediyorum yapmadığım sey kalmadı yardım ederseniz sevinirim

klasöre sağ tıklayıp özellikler dediğinde web paylaşımı çıkmıyormu, çıkıyorsa web paylaşımına açıp gerekli izinleri verdinmi

evet verdim ama klasör hala salt okunur olduğu için veritabanına bağlanmada hata veriyor

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers hata '80004005'

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynaðý adý bulunamadý ve varsayýlan sürücü belirtilmemiþ

verdiği hata bu

Sorununuzu çözer mi tam bilemiyorum ancak bu tarz sorunlarda take ownership ( dosya sahipliğini almak) çözüm olabilir diye düşünüyorum.Aşağıya eklediğim texti reg uzantılı olarak kaydedip çalıştırırsanız işe yarayabilir.Bu reg kaydı size sistem dosyaları da dahil dosya üzerinde sahiplik alma seçeneği açar.Konuya daha hakim arkadaşlar el atsalar aslında..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

Sorununuzu çözer mi tam bilemiyorum ancak bu tarz sorunlarda take ownership ( dosya sahipliğini almak) çözüm olabilir diye düşünüyorum.Aşağıya eklediğim texti reg uzantılı olarak kaydedip çalıştırırsanız işe yarayabilir.Bu reg kaydı size sistem dosyaları da dahil dosya üzerinde sahiplik alma seçeneği açar.Reg kaydını girdikten sonra vistada sağklik menüsünde take ownership seçeneği açılır.Bu şekilde ilgili dosyanın sahipliğini aldıktan sora salt okunuru değiştirme şansınız olabilir..Konuya daha hakim arkadaşlar el atsalar aslında..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

salt okunurda database i bulamama gibi bir problem yaratacağını sanmıyorum bence senin problemin, database inin yolunu doğru gösterememenden kaynaklanıyor gibime geldi.

arkadasım eğer db yolu sorunu verse ki değil anlardım hata kodu farklı odbc kaynağı bulunamadı diyo buda acces sürücüsü yok manasında ama acces yüklü ve son olarak internette acıklamalardakinin hepsini yapıyorum harfiyen sadece salt okunur seceneiğini yapamıyorum ki herkesinki olup benimkisinin olmaması bundandur die düsündüm ki mantıklı yazma izni salt okunurluunu kaldırmakla olur sunucularda da böle

salak microsoftun sitesindede ulaşamadım bilgilere iis7 de acaba diyom indirdiğim vistadamı sorun var anlamadım gitti salk okunur seceneği kalkmıyo

ISS verimli çalıştıramadığım için ben xp yi kurmaya çalışıyorum.

ISS Kurulumu ve İzinler için Aşağıdaki linki kontrol et burada resimli olarak anlatmış. Xp'den daha karışık. tüm ayarları yaptım bir kaç gün localhost çalıştır. Daha sonra izinlerde sorun başladı.

Vista kullanıcı dostu olmaktan ziyade kafasına göre takılıyor.

Ayrıca Vista ile xp yi de aynı bilgisayara kurmayı düşünüyorum.

ISS Kurulumu

Please register to see this content.

3 4 gün vista localhost ile uğraştım. Olmuyor. xp yi kurdum driver sorunu var ses çalışmıyor. Şimdi bugün xp'nin üzerine vista kurdum. Daha doğrusu acronis imajını d'ye açıp bir boot prg ile ikisinide çalıştırdım. Tahminen vistayı cd'den doğrudan d'ye kurmak gerekiyor. Çünkü eksikleri var. 2 sene daha vista kullanılmaz bence. Zira Windows xp daha yeni stabil hale geldi gibi.

• 2 ay sonra...

hala bir çözüm yolu yolan yokmu :dribble: sorun benim salt okunur seceneğini kaldrımamamdan kaynaklanıyor cünkü internette denilenlerin hepsini yaptım 32 bit vistada salt okunur seceneğini kaldırdığımda sorunum kalmıstı ya biri yardım etsin allah rızası için :pc: deli oldum kac gündür bunla ugrasıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...