Jump to content

Explorer 7 Kendiliğinden Kapanıyor

tiger_son

Recommended Posts

bilgisayarı tamirden yeni çıkardım ve ie6 kuruluydu.. sonradan güncelleştirmeleri yükledim ie7 geldi fakat ie7 kurulunca çalışan programlar kendiliğnden kapanmaya başladı (ie7 de dahil).. ie6 da bu sorun yoktu.. bir de ufak bir ayrıntı bilgisayarın ram belleği 256mb dı ben iki tane 1gb lık ram taktırdım sizce sorun hangisinde frekans hızında biraz değişiklik oldu önceden 533mb dı sonra 663 mb yükseldi

bir de bilgisayarı kapat bastığımda programı sonlandır=>sysfader diye bir pencere geliyor yalnız bunu sadece açılan herhangi bir programı kendiliğinden kapattığı zaman veriyor.. sürekli başlat menüsünde yeni program eklendi yazıyor ama hiç bir şey eklemiyorum

Temiz bi format işini halledecektir...Ayrıca Ram lerin hızları anakartın destekliyorsa sorun çıkarmaz tahminimce 667 mhz ddr2 den 2 tane takmışın bunda sorun olsaydı bol bol mavi ekran yada pc nin açılmaması ile karşılaşırdın hatta format atarken bile sorun yaşardın ....

Temiz bi format işini halledecektir...Ayrıca Ram lerin hızları anakartın destekliyorsa sorun çıkarmaz tahminimce 667 mhz ddr2 den 2 tane takmışın bunda sorun olsaydı bol bol mavi ekran yada pc nin açılmaması ile karşılaşırdın hatta format atarken bile sorun yaşardın ....

saolasın yorumun için ama bilmiyorum zaten formatlı geldi bana yeniden format atmaya kalkarsam sabit disklerde sorun çıkabilir.. benim anlamadığım olay bu çalışan program lar neden kendiliğinden kapanıyor bazen de hata kodu veriyor hata kodunu internetten ve microsoft tan araştırıyorum ama bulamıyorum

saolasın yorumun için ama bilmiyorum zaten formatlı geldi bana yeniden format atmaya kalkarsam sabit disklerde sorun çıkabilir.. benim anlamadığım olay bu çalışan program lar neden kendiliğinden kapanıyor bazen de hata kodu veriyor hata kodunu internetten ve microsoft tan araştırıyorum ama bulamıyorum

Bahsettiğin hatalar ram uyuşmazlığından kaynaklanabilir ram sorunlu diye illa mavi ekran ekran vericek diye bir kaide yok işletim sisteminde bahsettiğin gibi çalışan programlarda hata raporları oluşması kendiliğinden kapanması donmalar yaşanır taktığın ram i çıkartıp o şekil denemeni tavsiye ederim birde aldığın ram oem se bunların olması bence normal.

birde aldığın ram oem se bunların olması bence normal.

kusura bakma son cümleni anlamadım.. yarın aldığım adama soracam nedenini.. eğer buysa frekans hızı 533mhz olanla değiştirirsem sorunu çözebilirmiyim.. kendi hızları yine 1gb de kalsa ?

kusura bakma son cümleni anlamadım.. yarın aldığım adama soracam nedenini.. eğer buysa frekans hızı 533mhz olanla değiştirirsem sorunu çözebilirmiyim.. kendi hızları yine 1gb de kalsa ?

oem donanım satışında kutusuz manasına geldiği gibi aynı zamanda marka olarakda var ve maalesef kalite değil ve sürekli sorun çıkarırlar iki ram,i bir arada çalıştırmak her

anakartın marifeti değil yani sorunlu ram,lerdir vesselam mhz olayı ise farklı zaten anakartın desdeklemediği parçayı ancak acemiler ve incelemeden bu uyar diyen ukalalar satar.<_<

Bence senin sorunun işletim sistemini yenilemekden geçer tahminim böyle.

ie7 zaten herzaman sorunlu 3-4 sayfa aç kapatırken birdahaki açılışta bunları aç diye işaretle birdaha açtığında eski sayfaları birlemedin 1 kere açar birdaha açmaz hata verip kapanır senin sayfalarda sık kullanılanlara eklemediysen uçar gider.

Firefox kur ie7kullanma.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...