Jump to content

Explorer 7 Ve Mozilla 3 Işlemciyi Kasıyor

yorgunsolucan

Recommended Posts

explorer 7 ve monzilla 3 ü açtığımda ikisinde de işlemci kullanımı %100 e dayanıyor ne yapabilirim bi ayarı filan varmı yoksa eskileri mi kullanayım pc de problem olamaz birden fazla pc de denedim ama genelde monzilla 3 de karşılaştım bu problemle . saygılarımla

firefox bende de aynı oldu ben şun ayarları kullandım ;

adres çubuğuna

about:config bunu yazıp gelen uyarıyı onaylayın

sonra gelen ekranda boş bir yere sağ tuş yeni - boolean a tıklayın

gelen boşluğa

config.trim_on_minimize yazıp tamam sonraki gelenede true yi tıklayın ve firefoxu yeniden başlatın biraz daha az ram kullanmaya başlayın <_< kolay gelsin

firefox bende de aynı oldu ben şun ayarları kullandım ;

adres çubuğuna

about:config bunu yazıp gelen uyarıyı onaylayın

sonra gelen ekranda boş bir yere sağ tuş yeni - boolean a tıklayın

gelen boşluğa

config.trim_on_minimize yazıp tamam sonraki gelenede true yi tıklayın ve firefoxu yeniden başlatın biraz daha az ram kullanmaya başlayın :) kolay gelsin

Bu işlem fayda etmez muhtemelen.Bu işlem uygulandığında sadece firefox simge durumuna küçültüldüğünde bellek kullanımı biraz azalır o kadar.

Kaldı ki sorun zaten bellek tüketimi değil, %100 gibi işlemci kullanımı var.

Görev yöneticisini açtığınızda çalışan işlemlere bakın.IE7 ve firefox tan evvel sisteme yük bindiren uygulamalar var sanırım.Bu tarayıcıları da çalıştırınca sistem iyice zorlanıyordur.

ne varsa eskilerde var her zaman son çıkan sistemleri kurarım ama bu internet explorer 7 hem ağı kasıyor hem interneti zaten arkadaslarında dediği gibi ram ve işlemciyi sömürüyor 4 tane internet sayfası aç internet explorer 7 saçmalıyor 6 şimdilik en stabili bazı hataları dışında tabi

ie7 javascript kodu fazla olan sayfalarda bu sorunu yaşıyor. mesela şu açılan menülerde vs. aynı sayfadan birkaçtane açarsanız işlemciniz şişer. Kısacası artık sizin işlemciler yeni programları kaldıramıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...