Jump to content

Sınırsıza Geçmelimiyim

hhacker

Recommended Posts

Arkadaşlar rapid premium almamla beraber kotada bir coşma oldu.4 gb sınırlı kullanıyorum.kota 6.300 olldu ::nea:

Bide size sormak istedim sizde sınırsıza geçmelimiyim.

Bu sene öss ye gireceğim.bir çok kişi geçmemi önermiyor.

ben çok adsl ci gördüm kotalı öss yi kazanamayan , ben çok sınırsız adsl ci gördüm doktorasını bile yapan.sakla kotanı zamanı gelince kullanırsın.

yakında tnctr sitesi özel danışmanlık sitesi olursa kesinlikle şaşmam.

1-2 ay yüklen premiumla yeter zaten en fazla 62 Ytl geliyo sonra başlarsın çalışmaya..

Adam yukarda ders çalış diyor, sende salla download yap diyosun. Kötü örnek olma ama gençlere. :(

Şimdiden çalışırsan, bir adım önde olursun. Yoksa okul zamanı herkes çalışıyor. Fark bu zamanlar :nea:

Adam yukarda ders çalış diyor, sende salla download yap diyosun. Kötü örnek olma ama gençlere. :(

Şimdiden çalışırsan, bir adım önde olursun. Yoksa okul zamanı herkes çalışıyor. Fark bu zamanlar :nea:

doğru söze ne denir?

Körü körüne çalışmak hiçbirşey getirmez size. Öncelikle ne istediğini bileceksin ve bunun için ne yapman gerektiğini. Daha sonra sistematik bir şekilde çalışma düzeni kuracaksınız. Bu sistemin içinde asla sosyalliğinizden vazgeçmeyeceksiniz. Sizi insan yapan olgu odur ve sizi başkalarından ayıran, ayrıcalıklı tutan sosyalliğinizdir. Kotanın sınırsız olması ile sınırlı olması arasında tek fark download miktarıdır. İki durumda da aynı oranda internette dolaşırsınız. Ee arada ki fark da cüzi bir fark o zaman sınırsıza geçmek en iyi tercih olacaktır. En azından birkaç film indirir canınız sıkıldığı zaman seyredersiniz.

Otur ders çalış demek gerçekten kolay, uygulamaya gelince insanı biraz zorlar. Lakin siz çalışma saatlerini düzenler günde 2-3 saat gibi ders çalışma süreleri oluşturursanız (az gözükebilir ama emin olun yeterli) hem eğlenir hem ders çalışırsınız. Bu sayede çalışmaktan da sene sonuna kadar bıkmamış olursunuz. Unutmayın sizi her ne kadar yarış atı konumuna sokmaya çalışsalar da siz sosyal yönü en yüksek olan bir varlık yani insansınız.

Şimdiler de ise tatilinize bakın biraz kafanızı dinleyin, sizin için en büyük haktır bu tatil. Okullar açılınca rehberlik öğretmenlerinize danışın. Size düzgün bir plan yapsınlar, öğretmenlerinizle konuşup.

Körü körüne çalışmak hiçbirşey getirmez size. Öncelikle ne istediğini bileceksin ve bunun için ne yapman gerektiğini. Daha sonra sistematik bir şekilde çalışma düzeni kuracaksınız. Bu sistemin içinde asla sosyalliğinizden vazgeçmeyeceksiniz. Sizi insan yapan olgu odur ve sizi başkalarından ayıran, ayrıcalıklı tutan sosyalliğinizdir. Kotanın sınırsız olması ile sınırlı olması arasında tek fark download miktarıdır. İki durumda da aynı oranda internette dolaşırsınız. Ee arada ki fark da cüzi bir fark o zaman sınırsıza geçmek en iyi tercih olacaktır. En azından birkaç film indirir canınız sıkıldığı zaman seyredersiniz.

Otur ders çalış demek gerçekten kolay, uygulamaya gelince insanı biraz zorlar. Lakin siz çalışma saatlerini düzenler günde 2-3 saat gibi ders çalışma süreleri oluşturursanız (az gözükebilir ama emin olun yeterli) hem eğlenir hem ders çalışırsınız. Bu sayede çalışmaktan da sene sonuna kadar bıkmamış olursunuz. Unutmayın sizi her ne kadar yarış atı konumuna sokmaya çalışsalar da siz sosyal yönü en yüksek olan bir varlık yani insansınız.

Şimdiler de ise tatilinize bakın biraz kafanızı dinleyin, sizin için en büyük haktır bu tatil. Okullar açılınca rehberlik öğretmenlerinize danışın. Size düzgün bir plan yapsınlar, öğretmenlerinizle konuşup.

ilk başı saçma gibi geldiydi ama tamamen haklı dediğinin tamamen farkında güwen inan & uygulu ama sadece tatilini yap kısmını değil tatilden sonra plan dahilinde çalışacaksan uygula bunları.

sonra ders çalışırken mat1 le geometri çözüp durma kolay diye çok yapılan bi hatadır bu biyolojine şimdiden çalışmaya başla dönem sonunda göreceksin yaptığın hatalarını oyüzden şimdiden iyi düşün,fen konuları azar azar halletmeye bak derim benve hızlı soru çözmeye çalış zaman arttırmak üzerinde uğraş biraz böylelikle sınavların sana daha kolay gelecektir emin ol.ben öğretmenlikle 337 aldım ama hedeflerimi karşılamıyor buyüzden bisene daha duracağım sende 1sene bekleme ben gibi amanya ben 337 puan alsam giderdim bi öğretmenliğe deme kendine bi hedef bul hayallerinle orantılı sonra onun için çabala hedefini yüksek tut olmazsa bi altını alırsın ama yüksek tut.öss yi asla hafife alma! ama abartmada :nea:

sayısal olduğunu düşünerek yazdım değilsen kendine göre uyarla..

sayısalım mat , fizik , kimyadan kolay çözdüğüm bişey yok :nea:

Yalnız bende tatil şansı yok.Okullar kapandı şuan çalışıyorum (reklamcıda grafiker olarak)meslek lisesinde okuyorum (ağ işletmenliği dalı , bide hangi alanda çalıştığıma bakın.) yaş 18 hayat darma dağın :(

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Arkadaşıım senin yerinda olsan pc yi unutur ders çalışmaya baslardm her zaman bir adım önde olmak iidir :nea:

ben sınırsık kullunıyorum ama boşuna seneye bende kapicam pc yi

geçen sene bende aynı durumdaydım..

bu uyarımı iyi oku..

8-9 ay hiç bilgisayar açmasan ölmezsin....

Ama 8-9 ay ders çalışmazsan çok şey daha kötü olcak..

Şunu söyleyeyim. Össs zor değil. Çok çalışman da gerekmiyo..

Sen sıfırdan başlayacaksın.. Her gün az ama düzenli çalış....

Az derken 3-4 saatin altına da düşme..

Kolay gelsin :nea:

PC'yi zorla kapatmak ve zorla PC'yi silmeye çalışmak da iyi değil(denedim ve gördüm).oks'ye çalışırken 1.5 ay kadar pc'yi nerdeyse hiç açmadım.Ders çalışırken aklımda hep pc vardı.Ne kadar istesem de çıkaramıyordum aklımdan.Netlerim 3-4 net kadar düştü.Sonra GÜzelce bir program yaptım.Günün 1 saat kadarını bilgisayara ayırdım ve netlerim tekrar düzeldi.

Sonraları ise, bilgisayarlı eğitime geçtim ve ders videoları,online testler vb. derken bu arada diğer bilgisayar işlerimi de hallediyordum.Bu sefer netlerim daha da yükseldi.Bilgisayarı da düşünmüyordum.Yani bilgisayarı kapatmak yerine onu eğitim için kullan derim.Bir çok öss hazırlık portalı var nette.İçlerinde kaliteli olanları da mevcut.Bunlara girerek bilgisayarlı çalışma yapabilirsin.Tabii gidip de 4-5 saat pc başında eğitim yap demiyorum.Mesela günde 4 saat PC'siz çalışıyorsan günde 1 saat de pc başında çalışabilirsin.Karar senin.Sınırsıza geçme kotanı yükselt bence.

Bu arada sudoku gibi zeka oyunları da oynayın derim herkese :nea: Zihni açıyor :(

Bright'ın söylediklerinin hepsine katılmıyorum. Çünkü, eğer çalışma zamanını şimdi değil de, okul zamanına bırakırsan, daha önce dediğim gibi büyük hedeflerine ulaşamassın. Orta düzey yerler ise istediğin hiçbir sorun yok. Son 3-4 ay bile yeter, kafa basıyorsa.

Ben geçen sene ağustosta başlamıştım, çok da yararını gördüm. Çünkü, ben daha mutlak değeri bilmiyordum. Tatilde mat1 açıklarımı kapattım, tabiki iyi bilen birileriyle. Sonrada, tüm konuları tekrar ettim ilk dönem. 2. dönemde de, soru bankalarına ağırlık verdim.

Allah'a şükür, sonucum güzel. Dediklerimi yaparsan, pişman olmassın.

Beni örnek almayın ama ben yine aktarayım anekdotumu; ben sadece 1 aylık çalışma o da sadece deneme çözerek girdim mühendisliğe. Öss bilgiden daha öncelikli olarak soru kapasiteni dener, ne kadar çok soru türü bilirseniz ve bunları ne kadar hızlı uygularsanız siz daha iyi yerlere gelirsiniz. Bilgini kullanmak değil, bilgini, hızınla harmanlayarak, hatıralarınla tazeliyerek össye sunman gerekmekte.

Adam yukarda ders çalış diyor, sende salla download yap diyosun. Kötü örnek olma ama gençlere. :)

Şimdiden çalışırsan, bir adım önde olursun. Yoksa okul zamanı herkes çalışıyor. Fark bu zamanlar :D

Hevesini almış olur en azından :D

Hevesini almış olur en azından :D

Allah Allah... Sistem çok güzel, bu zamana kadar aldıkları ile çok şeyler başarabilir gibi bir yargım olsa, senin dediğin doğru olabilir. Fakat bu sistemde, yani bilgi değil de hız ölçen bir sınavda, heves falan hikaye.

Kazanmak isteyen adamlar, 4 sene durmadan çalışıyor. Onlar abartı örnekler ama, sonuçta hedefleri büyük adamların. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...