Jump to content

Virtualbox Ile Sanal Pc Oluşturma.

Ggeforce
 Share

Recommended Posts

Kaç defa denememe rağmen ağ kuramadım 'Ağ yolu kurulamadı' diye hata verdi.Yardımcı olursanız sevinirim..

Alta tarafta çıkan paylaşım yaptığınız klasör yolunu tam olarak, büyük küçük harfe dikkat ederek yazıp öyle deneyin birde.

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

Ses açmayı bilmiyordum.Şimdi denedim ses geliyor.

Bu arada 1.6.4 sürümü eski değil mi? Zira 2.1 sürümü çıktı.OpenGL kullanabiliyoruz,32 bit sistemde 64 bit sanal pc açabiliyoruz.

32 bit

http://download.virtualbox.org/virtualbox/2.1.0/VirtualBox-2.1.0-41146-Win_x86.msi[/CODE]

64 bit

[CODE]http://download.virtualbox.org/virtualbox/2.1.0/VirtualBox-2.1.0-41146-Win_amd64.msi[/CODE]

Anladığım kadarı ile normal hdd mizden belli bir alan veriyoruz peki bunu kurunca normal hdd mizdeki dosyalarımız falan kaybolmaz demi?

Birde bunu kurduk diyelim silmek istediğimizde (pc den kaldırmak) mümkünmü? benm pc 768 mb ram ne kadar yapmalıyım ram ayarını

Ses açmayı bilmiyordum.Şimdi denedim ses geliyor.

Bu arada 1.6.4 sürümü eski değil mi? Zira 2.1 sürümü çıktı.OpenGL kullanabiliyoruz,32 bit sistemde 64 bit sanal pc açabiliyoruz.

Evet son sürümü 2.1 inceleme fırsatım olmadı malesef. Son sürümünü indirmek isteyenler verdiğiniz linkten indirebilir, bazı yerler ingilizce olmuş yeni sürümde. Linkler için teşekkürler.

Anladığım kadarı ile normal hdd mizden belli bir alan veriyoruz peki bunu kurunca normal hdd mizdeki dosyalarımız falan kaybolmaz demi?

Birde bunu kurduk diyelim silmek istediğimizde (pc den kaldırmak) mümkünmü? benm pc 768 mb ram ne kadar yapmalıyım ram ayarını

Hayır normal hdd den hiç bir veri kaybı olmaz. Sanal pc de oluşturduğunuz hddyi C:\Documents and Settings\Kullanıcı adınız\.VirtualBox klasöründe bulabilirsiniz. Buradan silerseniz oluşturduğunuz sanal sistemde silinmiş olur. Programdanda sil seçeneğini kullanarak silebilirsiniz.768 mb raminiz varsa 200-300 civarı verebilirsiniz. Sanal pc deki rami arttırırsanız, sanal sistem açıkken sizin gerçek sistem kasabilir. O yüzden bu değerlerde vermenizi tavsiye ederim.

Edited by Ggeforce

2.1.0 sürümünü kullanarak TNCXP kurdum. Ancak ağ bağlantılarını bi türlü yapamadım. Sanalmakinede ethernet denetleyeci var iki tane. ikisinide tanımıyor.

thumb-7141.jpg

Tam Boyutlu resim:

Please register to see this content.

• 2 hafta sonra ...

Güzel çalışma için teşekkürler. Bir sorum var. Sanal makineye xp'yi kurdum. Misafir eklentilerini yüklediğim zaman monitör ayarını 1024*768 yapamıyorum. Kendisi otomatik olarak değiştiriyor. Bu xp cd'sinde hata olduğu için midir yoksa ekran ayarları sanal makinede böyle sorun çıkarabilir mi?

Arkadaşlar ben bir türlü dosya paylaşımını yapamadım resimli anlatımdaki gibi aynen uygulama yapıyorum fakat hata veriyor

Misafir eklentilerini yükledim. fakat sürücüleri paylaşıma açmak istediğimde hata veriyor sebebi ne olabilir ağ yolu bulunamadı diyor.

adszid7.jpg

s.a arkadaşlar bende 2.1 sürümünü indirdim ve kurdum. paylaşım konusunda bende baya bi zorlandım ama sonunda çözdüm. eklediğim resimdeki gibi ayarlar kısmında " ağ " ı tıklayın ve " Attached To: " kısmından " Sunucu Arayüzü " kısmını seçip tamam deyin. daha sonra sanal xp nizde Ağ Sürüsüne Bağlan dedikten sonra göz at a tıklayıp paylaşıma açtığınız klasörü seçin işlem tamamdır.

Yanlız benim bi sorunum var ben ses olayını yapamadım. Yapabilen arkadaşlar ses olayını adım adım anlatabilirse sevinirim...

Konu başında anlatıldığı gibi sesi enable ediyorum sadece kapanış sırasında takıntılı bi ses çıkıyo başka bi ses gelmiyo....konuyla alakalı arkadaşların yarımını bekliyorum...

56016072tj6.png

Edited by psikopatreis

Arkadaşlar ben bir türlü dosya paylaşımını yapamadım resimli anlatımdaki gibi aynen uygulama yapıyorum fakat hata veriyor

Misafir eklentilerini yükledim. fakat sürücüleri paylaşıma açmak istediğimde hata veriyor sebebi ne olabilir ağ yolu bulunamadı diyor.

adszid7.jpg

\\vboxsvr\D:\DRIVE yada \\vboxsvr\D\DRIVE bu iki şekilde dene olması lazım aradaki alt çizgiden dolayı hata alıyorsun sanırım.

'psikopatreis' date='Jan 18 2009, 20:23 ' post='402485']

s.a arkadaşlar bende 2.1 sürümünü indirdim ve kurdum. paylaşım konusunda bende baya bi zorlandım ama sonunda çözdüm. eklediğim resimdeki gibi ayarlar kısmında " ağ " ı tıklayın ve " Attached To: " kısmından " Sunucu Arayüzü " kısmını seçip tamam deyin. daha sonra sanal xp nizde Ağ Sürüsüne Bağlan dedikten sonra göz at a tıklayıp paylaşıma açtığınız klasörü seçin işlem tamamdır.

Yanlız benim bi sorunum var ben ses olayını yapamadım. Yapabilen arkadaşlar ses olayını adım adım anlatabilirse sevinirim..

Ses ayarlarına girip Enable Audio seçeneğini işaretlemelisin

sshot1mc6.png

Edited by özo

Konu başında anlatıldığı gibi sesi enable ediyorum sadece kapanış sırasında takıntılı bi ses çıkıyo başka bi ses gelmiyo....konuyla alakalı arkadaşların yarımını bekliyorum...

sayfayı yenilemeden mesajımda değişklik yapmıştım yazdığınız mesajı şimdi farkettim ama zaten en başında o işlemi yapmıştım. buna rağmen ses çıkmıyor. hatta aygıt yöneticisinde Vinly AC97 yide görüyoum yani donanım olarak görünüyor fakat ses yok sadece kapanışta takılı kalan bi ses çıkıyo o kadar...

Güzel çalışma için teşekkürler. Bir sorum var. Sanal makineye xp'yi kurdum. Misafir eklentilerini yüklediğim zaman monitör ayarını 1024*768 yapamıyorum. Kendisi otomatik olarak değiştiriyor. Bu xp cd'sinde hata olduğu için midir yoksa ekran ayarları sanal makinede böyle sorun çıkarabilir mi?

Arada tutukluluk yapıyor. Tekrar misafir eklentilerini kurun sanal sistemi yeniden başlatın düzelmesi lazım. Pencere boyutuna göre ekran çözünürlüğünü değiştiriyor.

Diski değilde klasör paylaştırmayı deneyin birde. Paylaştırdıktan sonra ağ sürücüsüne bağlan diyip gözata tıklayın. Virtualbox shared folders dizini altında paylaştığınız dizinin gözükmesi lazım oradan seçip, tamam deyin birde.

Yanlız benim bi sorunum var ben ses olayını yapamadım. Yapabilen arkadaşlar ses olayını adım adım anlatabilirse sevinirim...

Ses ayarını aşşağıdaki fotoğraftaki gibi yapıp denermisiniz birde.

Edit: özo nun yazdığı mesajı yeni gördüm, 5 dk tntr ye giremedim. O sırada göremedim sanırım ben yazıncaya kadar siz yazmışsınız :clapping:

2exshhl.jpg

Edited by Ggeforce

malesef ses bi türlü gelmiyor gerçek ve sanal ortamda çakışma söz konusu olabilirmi acaba ? çünkü sanal ortamda bi müzik açtığımda kulakları felç edeci bi şekilde ses çıkmaya başlıyo. sanal ortamda sesi kapatıyorum hala devam ediyor gerçek ortamda sesi kapattığımda duruyor. anlamadım gitti. neyse geç oldu artık yarın denemeye devam edicem umarım bu sorunu çözebilmemde yardımcı olacak biri çıkar.

Bunu kendi başına beceremeyenlere tavsiyem hiç ugraşmasınlar bu işlerle

sorun çıkarmak istemem ama sen doğuştanmı öğrendin bunları. bilenler paylaşıcak ki başkalarıda bişeyler öğrensin bunu yazdığına göre paylaşımla uzaktan yakından alakan yok...

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. ses problemini çözdüm. sanal makinaya driver pack entegreli bir xp kurmuştum. daha sonra kurulumdan sonra da misafir eklentilerini yükleyince bi çakışma oldu sanırım. şu an hiç bişey entegre edilmemiş bi xp kurdum ve kurulumdan sonra misafir eklentilerini yükleyip sesi aktif ettim. sistem yeniden başlayınca da yeni donanım olarak intel adı altında ac97 ses kartını kendisi buldu...

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...