Jump to content

Virtualbox Ile Sanal Pc Oluşturma.

Ggeforce
 Share

Recommended Posts

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Çok SaoL süper Bi PayLaşım Olmuş 10 numAra...

Birşey Sormak İstiyorum unuttum Yukarda yazmayı Resimlerde Prog. Türkçe ama Ben YükLedim İnglizce..?

Önceki mesajda da dediğim gibi son sürümde bazı yerleri ingilizce. Tümü ingilizce ise morning in verdiği linklerden indirip deneyin.

Biraz fazLa olmuş olabilirim ama birşey daha sormak istiyorum..

Ben şimdi Sanal pc yi Trojan falan yada Güvenli olmayan dosyaları kullanmak için kurdum..

Ama Trojanlar içinde Port açmak lazım bildiginiz gibi..

Sanal Pc de Port Açtım ve test ettim prgram ile Port Kapalı diyo..

Normal Pc ye geçtim Ordan port açtım Aynısı gibi Gene test Ettim Port aÇık diyo..

Sanal pc de Cmd Yazıp ipconfig yazdıgımda İp Adresi Farklı?

Nasıl düzeltebiliriz?

Biraz fazLa olmuş olabilirim ama birşey daha sormak istiyorum..

Ben şimdi Sanal pc yi Trojan falan yada Güvenli olmayan dosyaları kullanmak için kurdum..

Ama Trojanlar içinde Port açmak lazım bildiginiz gibi..

Sanal Pc de Port Açtım ve test ettim prgram ile Port Kapalı diyo..

Normal Pc ye geçtim Ordan port açtım Aynısı gibi Gene test Ettim Port aÇık diyo..

Sanal pc de Cmd Yazıp ipconfig yazdıgımda İp Adresi Farklı?

Nasıl düzeltebiliriz?

Bunun düzeltileceğini sanmıyorum. Programdan kaynaklanan birşey. Kesin birşey diyemem genede.

belki alakasız olacak ama virtualbox da Host tusu denilen tuş hangisi ?

Sağ ctrl tuşu.

peki buna 2 tane xp yada 3 kurmak istersek hangi yolu takip etmeliyiz ? ben bir tane kurdum fakat bir tane daha kurmak istedim olmuyor kurduğumu silince oluyor böyle birşey mümkünmü acaba?

birde genelde sanal pc açınca alttaki hatayı veriyor tamam deyince akran siyahımsı oluyor makina>kapat>kapatma sinyali gönder deyince açılıyor fakat sonra tamamıyla kapatınca bir daha açılmıyor pc yi yeniden başlatmadığım müddetçe

adszwg9.jpg

adsz1ad6.jpg

Edited by ekselans0042

peki buna 2 tane xp yada 3 kurmak istersek hangi yolu takip etmeliyiz ? ben bir tane kurdum fakat bir tane daha kurmak istedim olmuyor kurduğumu silince oluyor böyle birşey mümkünmü acaba?

birde genelde sanal pc açınca alttaki hatayı veriyor tamam deyince akran siyahımsı oluyor makina>kapat>kapatma sinyali gönder deyince açılıyor fakat sonra tamamıyla kapatınca bir daha açılmıyor pc yi yeniden başlatmadığım müddetçe

Hddnizin aldığı, raminizinde müsade ettiği kadar sanal pc oluşturabilirsiniz. Aldğınız hatanın sebebi raminizin yetersiz gelmesi. Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler deyin, üstte gelişmişten performans ayarlarına tıklayın. tekrar gelişmiş sekmesine tıklayın, altta sanal bellek yazan yerde değiştir butonuna tıklayın. Açılan pencerede özel boyutta yazan miktarları arttırın(Mesala 1 gb ram kullanıyorsanız başlangıç boyutunu 1500, en büyük boyutuda 2900 gibi ayarların.) sorunuz çözülecektir. Ayrıca rami fazla kullanan bir programla beraber sanal pc yi açmamaya özen gösterin.

• 2 hafta sonra ...

Eline sağlık anlatımın çok faydalı oldu,bütün herşeyi sorunsuz yaptım.Virtual Box ingilizce olmasına rağmen resimer sayesinde sorun yaşamadım,sadece biraz kurcalamak gerekiyor. Tek bir sorum var:Sanal makinede yaptığım ayarları XP cd sine kalıcı olarak entegre etmem mümkün mü? Yada bunu sağlayan bir program vs birşey var mı?

Eline sağlık anlatımın çok faydalı oldu,bütün herşeyi sorunsuz yaptım.Virtual Box ingilizce olmasına rağmen resimer sayesinde sorun yaşamadım,sadece biraz kurcalamak gerekiyor. Tek bir sorum var:Sanal makinede yaptığım ayarları XP cd sine kalıcı olarak entegre etmem mümkün mü? Yada bunu sağlayan bir program vs birşey var mı?

türkçe dil seçeneği var kurcalamana gerek yok :lol:

rvhp2o.jpg

türkçe dil seçeneği var kurcalamana gerek yok ;)

arkadaşlar ben bir türlü usb aygıtlarını sanalda gösteremiyorum ayarlardan usb açık ama görmüyor ya :@

birde misafir eklentilerini yükle diyorum tık yok hiç bir pencere açılmıyor

sanalda şuan vista business yüklü :@

Edited by kacaksevgilim

Akadaşlar ben işyerinde xp kullanıyorum fakat işyeri programı win98 altında çalışıyor.Bende VirtualBoxlan win98 deniyorum bir türlü başaramadım yani kuramadım bu konu bana yardımcı olacak arakadaş varmı,win98 adım adım bana yol gösterecak arakadaş arıyorum ben kurduğum şu hata kodunu alıyorum resimde olacak.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar..

t7h9hd.jpg

Edited by Dragman

• 2 hafta sonra ...

Bilgisayarında haliyle baya fark edilir bir kasma oluyor, tabi çalışırken. Ayrıca artı bir işletim sistemi yüklendiği için içine yerde kaplıyor. Normal bir bilgisayarda neler yapabiliryosan sanalda da yapabilirsin.

Arkadaşlar Ben 64 bit versiyonunu kurdum ancak 2 adet sorun var.

Sistem Vista Ultimate 64 Bit

1.Dizin paylaşmaya çalıştığımda böyle bir hata veriyor.Başka Dizin Denedim Klasör Oluşturup Denedim.Sanal Bilgisayar Kapalı iken Denedim Olmadı

hataa.jpg

2.Misafir Eklentilerini Yükleye Bastığımda Hiç bir işlem meydana gelmiyor.Es geçiyim diyorum ctrl ile cıkarım diyorum oda işlemiyor. :p

Edited by DeatheR.

• 1 ay sonra...

arkadaslar bende win7 yi kurcaktım ama bi türlü kuramadım

kurulum baslar baslamaz ekran siyah oluyo kalıyo neden oluyo acaba

ayarlarda soyle yaptım

ram 512(1gb ramim var dogru ayarmı?)

ekran kartını 128 yapıyom(512 mb ekran kartım var)

bi yardımcı olursanız sevinirim:(

TNCTR DEN O KADAR ÇOK İŞLETİM SİSTEMİ İNDİRDİMKİ, SİSTEMLERİ KURMAKTAN SIKILMIŞTIM ARTIK. BUNDAN SONRA SANAL KURARIM ARTIK. TEŞEKKÜRLER.

Mesaj yazarken caps-lock'un kapalı olsun ççünkü büyük harfle yazmak bağırmak demektir. [Forum Kuralı]

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...