Jump to content

Virtualbox Ile Sanal Pc Oluşturma.

Ggeforce
 Share

Recommended Posts

arkadaslar bende win7 yi kurcaktım ama bi türlü kuramadım

kurulum baslar baslamaz ekran siyah oluyo kalıyo neden oluyo acaba

ayarlarda soyle yaptım

ram 512(1gb ramim var dogru ayarmı?)

ekran kartını 128 yapıyom(512 mb ekran kartım var)

bi yardımcı olursanız sevinirim:(

aslında siyah ekranda donmuyo orda çalışıyo vista var ise sisteminde vee birde sanal vista veya win 7 kurmaya çalışırsan o ilk yüklemde siyah ekran çok beklersin sadece biraz sabretmen lazım kapatma programı...

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ve şimdi ben sorumu sorayım xp zaten kurmuştum birde vista kuralım dedik bu ilk kurmam deil daha öncelerde kurmuştum ama itiraf edelim VMware Workstation programı bu programdan daha kullanışlı heleki sanal makinaya dosya göndermek mware de o kadar kullanışlıki sadece dosyayı tutup sanal makinananın içine bırakıyosun o kadar ama > Virtualbox programında tam bbir işkence Allahtan arkadaşlar ilk sayfada nasıl yapılacagını göstermişler..

şimdi bugün başıma gelen bi sorun ve sabahtan beri deneme ragmen olmuyo > Virtualbox programını c: ye kurdum ve haliyle sanal makinayı ve harddiskibi belgelerime attı bende sanal xp kuruluydu bide vlite programı ile katılımsız kurulum yaptım bideneyelim dedik tam sanal sistem oluşurken c: sürücüsü doldu hatasını aldım ve tabi bende belgelerimdeki dosyaları başka sürücüye taşıdım ve ondan sonrada olanlar oldu ne yaptıysam sanal sistemlerim gözükmüyo hatta tekrar aynı klasörü belgelerimede taşıdım yok çalışmıyor arkadaş..!!!

şimdi aranızda bu programdan iyi anlayan arkadaşlara soruyorum bu sanal sistemlerimi tekrar eskisi gibi programa nasıl tanıta bilirim yada anlayan arkadaşlar birde siz denermsiniz belgelerimde oluşan sanal sistemi başka diske alıp çalıştırabilirlermi....

arkadaslar bende win7 yi kurcaktım ama bi türlü kuramadım

kurulum baslar baslamaz ekran siyah oluyo kalıyo neden oluyo acaba

ayarlarda soyle yaptım

ram 512(1gb ramim var dogru ayarmı?)

ekran kartını 128 yapıyom(512 mb ekran kartım var)

bi yardımcı olursanız sevinirim:(

Sanal makineye kurulumda evet çok beklersin ve açılmama sorunlarıyla karşılaşabilirsin.

Ayrıca VirtualBox belleğin yetersizse otomatikman makineyi duraklatıyor.

Sorun bundan da olabilir.Sistemde kullanmadığın,fazla bellek tüketen uygulamaları kapatarak dene.

Hatta mümkünse o an sadece sanal makine açık olsun.

1.Dizin paylaşmaya çalıştığımda böyle bir hata veriyor.Başka Dizin Denedim Klasör Oluşturup Denedim.Sanal Bilgisayar Kapalı iken Denedim Olmadı

C: değil C:\ yaz.

Diğer sorununsa 64 bit ile ilgili bir problem olabilir tam bilemeyeceğim.Son 2.2 sürümünü deneyebilirsin.Buradaki sürüm biraz eski.

Akadaşlar ben işyerinde xp kullanıyorum fakat işyeri programı win98 altında çalışıyor.Bende VirtualBoxlan win98 deniyorum bir türlü başaramadım yani kuramadım bu konu bana yardımcı olacak arakadaş varmı,win98 adım adım bana yol gösterecak arakadaş arıyorum ben kurduğum şu hata kodunu alıyorum resimde olacak.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar..

Sizin sorununuz da sanal makinenin CD-ROM'u hatırlamamasından kaynaklanıyor olabilir.Ya da Windows 98 CD'niz disketle birlikte kuruluyorsa disketi de tanıtmalısınız.

Eğer 1.söylediğimse bunu sanal makine ayarlarında Genel > Diğer'deki seçeneği işaretleyerek halledebilirsiniz.

Eğer 2.Söylediğimse disket sürücüsü bölümünden yapılabilir.Kolay gelsin.

Edited by morning

Hiç kullanmamıştım bu programı ama şimdi kullanıyorum xp yaptım format çektim xp içinde xp güzel bir program. Sağol hem ati driveride yüklememe gerek kalmadı sanal bilgisayar kurduğunda ellerinize sağlık.

Bu sanal Pc bnde kendini pause yapıo Tam XP Kuruorum kndisini Durduruyor :S

Durdurmasının sebebi demin de dediğim gibi bellek (RAM) yetersizliğidir.

Önceki mesajda yazdıklarımı uygulayarak dene.

Ayrıca kelimeleri kısa yazmamaya gayret et,uzun yazarsan ölmezsin :)

Ayrıca VirtualBox belleğin yetersizse otomatikman makineyi duraklatıyor.

Sorun bundan da olabilir.Sistemde kullanmadığın,fazla bellek tüketen uygulamaları kapatarak dene.

Hatta mümkünse o an sadece sanal makine açık olsun.

yeni isim de bi sanal pc olustur

sonra harddisk bolumunde ona kopyaladıgın dosyaları goster olması lazım

evet arkadaşım denemediğim bu kalmıştı yeni makie oluştururken eski hardiski gösterirsem üzerine yazar diye korkmuştum ama öyle olmadı ve sana binlerce teşekkürrr..... dediğin şekilde yaptım ve çalıştı ve ayrıca bu programı sevmiyorum ama aralarında sanal makina programlarının arasında en hızlı bu program.... bu yüzden kulanıyorum...

sizleride yakalamşken soralım bu programı kullanırken kurdugum sanal işletimsis temi için az bi alana kurdum şimdi sanal xp mi kullanırken sanal xp de yersorunum var wmware programında sanal işletimsistemim kapalı iken ayarlardan ram mikktarını ekran bellek miktarını ve harddisk miktarını sonradan değiştirebiliyorduk şimdi Virtualbox programında harddiski onradan nasıl yapılandırabilirim sanal xp me artık bişe yükleyemiyorum çünkü disk doldu uyarısı alıyorum...

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
paylaşım için teşekkürler.

ama ben sanalı kurmadan bişi sorcam

kurduk diyelim nerden kaldırcaz??

WİNDOWS XP LİVE EDİTİON 2009

Program ekle kaldırdan :D virtual box(pc) yi kaldırıyorsun sonra olusturuğun sanal hdd yi siliyorsun hepsi bu

Sağ Ctrl ile sanal PC'den çıkarsın. Sonra PrintScreen ile resmini çekersin ekranın.Sonra Paint'i açıp Ctrl+V yaparsın ve resmi boyutlandırır sonra da kaydedersin.

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...