Jump to content

Başbelası Casperdan Bıktım Artık

vatan24

Recommended Posts

arkadaşlar ben 2 sene önce casper dan pc aldım intel core 2duo 512 mb ram vs.vs. ve neyazıkki aldığımdan beri mavi ekranı ardı arkası kesilmiyor askerden geldim ve hala aynı format atıyorum herşey güzel kuruluyor windows açlılıyor fkt yeniden başlatınca chdsk hatası fln veriyo bunun sebebi ne olabilir hdd bir sorun var acaba

ramdan kaynaklana birşey olsa pc ya reset atar yada hiç açılmaz ama mavi ekranda hep chdsk taramsı fln yazıyodu hdd yi kontrol edin fln yazıyoduu

şu an yine format attımm ama yine baştan başalatırsam yine mavi ekran gelicek

olayın casper la ilgisi yokki senin donanımlarının biri veya bir kaçı bozuk

yani anlatmak istediğim pc nin içinde casper marka bir ürün yok

aynı şey başıma gelmişti ram den çıktı

bir arkadaşının bilgisayarıyla parçaları tek tek değiştirip deneyerek arızalı donanımı bulabilirsin diye düşünüyorum

olayın casper la ilgisi yokki senin donanımlarının biri veya bir kaçı bozuk

yani anlatmak istediğim pc nin içinde casper marka bir ürün yok

aynı şey başıma gelmişti ram den çıktı

bir arkadaşının bilgisayarıyla parçaları tek tek değiştirip deneyerek arızalı donanımı bulabilirsin diye düşünüyorum

bende biliyorum bir alakası yok casperle ama her müşteri bir şikayetle servise koşuyor böle pcler sunucaksa millete hiç yapmasın daha iyi

ve ayrıca sorunu buldum hdd de sorun çıktı markasıda seagate samsung ile değişridim hiç bir sorun kalmadı ama hdd neden böyle bir hata verdi anlamadım yardım eden arkaşalara teşekür ediyorum

Ram ile bişi cakısıyordur dikkat et

hayır bence ramla alaksı yok hdd yi değiştirdim defalarca yeniden başlattımm bir sorun çıkmadı ama seagate markalı hdd de yeniden başlatsaydım yine bir mavi ekran gelirdi :whistle:

bende biliyorum bir alakası yok casperle ama her müşteri bir şikayetle servise koşuyor böle pcler sunucaksa millete hiç yapmasın daha iyi

ve ayrıca sorunu buldum hdd de sorun çıktı markasıda seagate samsung ile değişridim hiç bir sorun kalmadı ama hdd neden böyle bir hata verdi anlamadım yardım eden arkaşalara teşekür ediyorum

arkadaşim ben casper teknik serviste çaliştim bizede böyle mavi ekran çikaran makineler geliyordu 3 şekile sorun çözülür

1: anakart(foxconsa) Bios güncelleme yapacaksin...

2:ram ve hardiki başka makilerde deneyeceksin

3: katılımsız orjinal home edition yada sp2 li profe cd si ile format atacaksin...

olmadi mi.... Casper sana en iyi servisi sunacağina eminim ama foxconn anakartlarda bu sorun ezelinden beri var ve ram markalariniz casper kingston yapana kadar da bu olacaktir... saygılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...